Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

OC przez mBank
Autor Wiadomość
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Sty 2012, 18:16   

brewa7 nie siej propagandy... Ja od lat mam konta w mBanku i nic dziwnego się nie dzieje. To, że ty miałeś jakieś dziwne akcje nie tworzy reguły.
...i ubezpieczenie OC w kwietniu chyba też tam przeniosę. Choć jak na pierwszy rok OC 805zł w PZU to nie tak dużo. Przez mBank czy to mDirect czy HDI proponują mi niecałe 600.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 7 Sty 2012, 22:08   

brewa7, a co Ty kurna wisz o ubezpieczeniach.. he he... widać, ze nic.
zatem się nauczyłeś za całe 180 zł miałeś korepetycje i się ciesz. na kolejny raz będziesz mądrzejszy. choćby nawet o to, ze można sprawdzić czy opłacona jest polisa w całości..
pozdro
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 12 Sty 2012, 23:20   

michal77 napisał/a:
Choćby tylko po to zmienić dane nowego właściciela na polisie

To akurat ma obowiązek zrobić poprzedni właściciel. A ja kupuję samochód z polisą, która jest już opłacona, choć to ma sens... Ścigają, żeby go jeszcze wydymać na dodatkową kasę... Cóż "jak se ne wywrucis to se ne polezys"

A tu specjalnie dla JoeMix- nigdzie nie ma napisane o tym, że składka jest pałcona co miesiąc. :sad:




A tak prawdę mówiąc to zapisałem się do PZU, bo tam wyszła mi najtańsza polisa, bo w tych innych to tylko z neta. To wychodziło po 1500,1800, a w PZU 1074.
Bo jak załatwiałem to byłem w kilku tych ubezpieczalniach i w jednym nie mają możliwości wyliczenia składki, w drugim tylko przez tel, w następnym tylko z neta. A poszedłem do PZU, mogłem sobie normalnie z człowiekiem Vis a vis usiąść i pogadać. On mi wyliczyła składkę... Co prawda tę samą co w necie mi wyszła, ale mogłem go zapytać czym się różnią te ubezpieczenia od siebie i jakie są ceny i od czego zależą itd.
Może jestem trochę staroświecki, ale wolę zalatwiać sprawy osobiście, a nie przez neta czy telefon. :|
_________________
Była: MK3
Jest: P206

Ostatnio zmieniony przez brewa7 12 Sty 2012, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Sty 2012, 23:34   

u nas się mówi: JAk się nie przewrócis to sie nie naucys :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Sty 2012, 01:34   

brewa7 napisał/a:
To akurat ma obowiązek zrobić poprzedni właściciel.
Nie, on ma obowiązek w ciągu 30 dni złościć tylko fakt sprzedaży i podać twoje dane do TU, dokładnie to biorą se kopie umowy,,, jak poprzedni właściciel może zmienić dane na polisie którą Ty masz w ręku? Której teoretycznie nie jest już właścicielem bo dodał razem z autem?
brewa7 napisał/a:
A tu specjalnie dla JoeMix- nigdzie nie ma napisane o tym, że składka jest pałcona co miesiąc.
Miałeś dać skan polisy, a nie potwierdzenie jej zawarcia, ten kwitek możesz sobie policji pokazywać, jak coś się stanie będzie Ci potrzebna polisa - to zupełnie inny dokument,,, BTW tam nigdzie nie jest napisane że składka opłacona jest w całości. Jak nie dostałeś druku polisy, tylko ten kwitek to sprzedający na szaro Cie zrobił,,,
brewa7 napisał/a:
Ścigają, żeby go jeszcze wydymać na dodatkową kasę... Cóż "jak se ne wywrucis to se ne polezys"
Jak widzisz poprzedni właściciel płacił składkę połowę niższa niż Ty,,, pewnie dlatego że był klientem niższego ryzyka i bardziej zaufanym dla firmy, może miał więcej zniżek,,, skoro właściciel auta się zmienił, to zmienił się styl jazdy, jest duża szansa że nowy kierowca jest bardziej niepewny niż poprzedni (szybciej firmę na odszkodowanie naciągnie wjeżdżając komuś np. w dupę) - więc nie dziw się że w przepisach jest to podniesienie ryzyka i związana z tym dopłata w jakiś sposób zabezpieczona,,, jeśli się okazuje że masz prawko od 30 lat i nie miałeś kolizji, masz max zniżek i tak dalej, to składka idzie w dół,,, co prawda Ty kasy nie dostajesz, wraca ona do poprzedniego właściciela, ale firma wie z kim ma do czynienia,,,

Dlaczego ludzie olewają kupione OC i się nie zgłaszają,,, bo często jest dopłata, a jak jest wypłata i to i tak kasy nie ma - więc zero zysku, kary za takie coś tez nie ma, a w przypadku wypadku TU i tak odszkodowanie wypłacić musi, ale wtedy dobiera się delikwentowi do zadu na drodze sądowej i uwierzcie opłacalne dla kierowcy to nie jest,,, BTW sprzedający ma obowiązek powiadomić TU o sprzedaży auta, w wtedy TU ma dane nowego kierowcy i uderza do niego, sprzedający tez olewają sprawę bo tez kary za to nie ma,,, ale poprzedni właściciel odpowiada na równi z nowym właścicielem z zakresu polisy do czasu poinformowania TU o sprzedaży auta lub jej wygaśnięcia/zakończenia,,,

Na koniec polisa z mBanku,,, takie coś trzeba mieć, wołać od sprzedającego papieru polisy a nie tylko potwierdzenia które można sobie,,, już nie będę mówić co zrobić, policji na kontroli pokazywać,,, zaznaczyłem na czerwono to co nas tutaj akurat interesuje, i na KAŻDEJ polisie jest informacja czy składka jest opłacona w całości czy też nie,,,



A nawiasując do PZU, auto które kupiłem miało w PZU polisę, po zakupie PZU stwierdziło że żadnych dopłat i przeliczeń nie będzie (zauważyłem że tak robią, nie pierwszy raz taki miałem,,, to ich jedyny dla mnie plus) jednak przed końcem polisy, przysłali mi wznowienie już na kwotę blisko 900 złotych (nie pamiętam ile poprzedni właściciel miał) więc znalazłem sobie tańszą, a ta w PZU zakończyłem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 14 Sty 2012, 01:04   

No ja miałem z kolei odwrotna sytuację, bo jak ja zacząłem wyliczać składki w tych wszystkich TU to wyszło mi najtaniej w PZU. Te 1074, bo w innych to miałem pamiętam coś 1500,1800, a w którymś to nawet sobie wymyslili chyba 2200. Z resztą nawet gadałem z takim ajentem, który się zajmował prawdę mówiąc wszystkimi towarzystwami to po podliczeniu mnie powiedział mi nawet, że to w PZU wychodzi w miarę najlepiej.

Wiesz JoeMix, ja już nawet nie mam pretensji do kobitki, że nie dała mi całej polisy. Kupowałem pierwszy swój samochód i dałem się trochę naciąć z mojej winy. Pretensja mam tylko do tych kołków z infolini, że mi poprostu nie powiedzieli o tym jak do nich dzwoniłem(a dzwoniłem do nich w przeciągu półroku ze 4x) i do samego BRE, że mając mój adres nawet nie raczyli mnie powiedomić, że zalegam im ze składką. Tylko mi kobitka powiedziała: "Pan się cieszy, że za 3 lata tego panu nie przysłaliśmy, tylko teraz..." A ponaglenie oczywiście przysłali na koniec października, zamiast w lipcu, a polisa skończyła mi się 5 IX i już wykupiłem dawno nową. I przedewszystkim ja się nie lubię bawić w składki miesięczne. Wiem, że to + przy sprzedarzy, ale jakoś wolę zapłacić raz i mieć na cały rok z bani.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
Napster 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 18
Skąd: 25 km od Piły
Wysłany: 2 Lut 2012, 01:18   

Czyli że jak nawet przykładowo ktoś by zwlekał z zapłaceniem danej raty to ubezpieczenie jest cały czas ważne i nie będzie problemu przy kontroli drogowej? czy ubezpieczenie jest wstrzymane?

Chyba się skuszę na to HDI bo na zniżkach współwłaściciela według kalkulatora mBanku wychodzi mi 457,20 zł (auto 1.6 1991r)
_________________


była: Fiesta 1.4i 71KM (klasyka!!!)
była: Civic EG4 1.5 MPFI 101KM
jest: CRX ED9 :] www.ED9.glt.pl


Sentyment do Fiesty pozostał...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lut 2012, 07:06   

Ubezpieczenie jest ważne do daty na kwitku, nie ważne czy opłacone czy nie,,, w przypadku mBanku nie da się niedopłacić ubezpieczenia, bo Ci windykacja na głowę wejdzie,,, :-P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
karacz 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Gold
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 30 Lip 2012, 22:36   

Witajcie:)

Kilka dni temu nabyłem fiestę '04 i jestem bardzo zadowolony:)
Jednak gubię się w kilku kwestiach:

-Czy mogę zawrzeć ubezpieczenie OC na siebie przed wypowiedzeniem polisy która przeszła na mnie z poprzedniego właściciela (zapewnienie sobie ciągłości ubezpieczenia)?
-Czy w HDI przez mbank konieczne jest zarejestrowanie auta na siebie? Chciałbym, jeśli to możliwe, załatwić najpierw OC a potem rejestrację.

Pozdrawiam :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2012, 23:20   

karacz napisał/a:
Czy mogę zawrzeć ubezpieczenie OC na siebie przed wypowiedzeniem polisy która przeszła na mnie z poprzedniego właściciela
Jak chcesz płacić za 2 polisy to jasne że możesz,,, podstawowe pytanie to czy mieniło 30 dni od zakupu jest po ptokach, czy jeszcze nie minęło i można kombinować,,,
karacz napisał/a:
Czy w HDI przez mbank konieczne jest zarejestrowanie auta na siebie?
Nie jest konieczne,,,
karacz napisał/a:
Chciałbym, jeśli to możliwe, załatwić najpierw OC a potem rejestrację.
A czyli robota głupiego, załatwianie polisy, potem rejestracja i potem znowu zabawa z polisą - ale kto co lubi :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów OC przez internet
rufus295 Ubezpieczenia i rejestracja aut 52 24 Paź 2011, 12:53
szynszyl
Brak nowych postów gaśnie przez kompresje?
stafcio Mechanika 9 22 Wrz 2008, 08:42
stafcio
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Obniżenie przez obcięcie
obcinanie standardowych sprezyn
Yankes Tuning mechaniczny 9 28 Sie 2007, 14:58
Daras84
Brak nowych postów Słuchanie muzyki przez BLUETOOTH
brajciu2115 Elektryka ogólna 5 11 Kwi 2019, 10:09
frisby
Brak nowych postów Odsysanie oleju przez bagnet.
murgrabia Mechanika ogólna 8 13 Maj 2021, 14:03
murgrabia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.