Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kłopoty z zarejestrowaniem auta po SWAPie 1.3 na 2.0
Autor Wiadomość
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 5 Lip 2012, 07:58   Kłopoty z zarejestrowaniem auta po SWAPie 1.3 na 2.0

Witam.
Przymierzam się do pewnego przedsięwzięcia.
Zakup jednostki na SWAP z mondea silver top 2.0, (ewentualne) doprowadzenie jej do stanu świetności, zakup Fiesty mk3 w dobrym stanie i wiecie co dalej...

Najpierw planuję, dopinam wszystko na ostatni guzik a wtedy działam.
Nie mam auta które będę stopniowo usprawniał podczas korzystania z niego tylko najpierw je buduję a potem jeżdżę.

Informowałem się dość mocno jak to jest ze swapami na jednostkę większą ale fabrycznie montowaną w tych samochodach a jak to jest ze swapami na większą jednostkę tego producenta ale nie montowaną fabrycznie w tych modelach.

Z ubezpieczeniem mam informacje z pewnej ręki kolega jest agentem ubezpieczniowym i już sprawdzał to dla mnie.

Przejdę jednak do sedna sprawy. Ja chcę legalne auto do jazdy po drogach.
Mam obok siebie 2 stacje kontroli pojazdów i dzwoniłem teraz do tej niedawno otwartej, diagnosta powiedział że pasuje ta opinia od rzeczoznawcy bo za duża różnica pojemności i mocy a i tak bardziej niż on będą ją chcieli w wydziale komunikacji.

Telefon do jednego z rzeczoznawców (chyba najbardziej znany u nas) pytał mnie o powody takiej zmiany co kierowało tą decyzją i dlaczego wsadzono tam "takiego potwora" a ja jemu że to pasjonaci Fiesty ;) (potwora? to nie RS ani V6 :D )
On zapytał czy były jakieś cięcia i dłubania (chodziło mu o druciarstwo i inne prowizorki) no to ja mu na to że nie i że to silver top itd... on ok.
Rozgadał się i powiedział że potrzebuje jednak zaswiadzczenie z jakiegoś zakładu który robił przekładkę to ja byłem na to przygotowany i powiedziałem mu to:

Zgodnie z (art. 66 ust.4 pkt 6 lit.b ustawy prawo o ruchu drogowym), który wyjaśnia sprawę kiedy potrzebne jest zaświadczenie od uprawnionego warsztatu o dokonaniu swapa. Otóż jeżeli zmiany konstrukcyjne wprowadzone w pojeździe powodują zmainę rodzaju pojazdu wtedy wymagane jest, aby zmiany tej dokonał warsztat.

No a on że to wszystko można pod to podciągnąć ale że on potem odpowiada za bezpieczństwo na drodze itp i że musi mieć pewność że wszystko jest ok a przekładki nie robił jakiś ślusarz, rolnik czy cieśla.
Zapytałem go to potrzebuję zaświadczenie jakieś?
On na to że jakieś zaswiadczenie z zakładu na którym jest napisane "oświadczam że zmiana silnika nastąpiła zgodnie z procedurą oraz że..." bla bla coś tam jesczze miało być że jest poprawnie zamontowany.


Czyli na dzień dzisiejszy to trochę długa procedura :(

1.) Zakład mechaniki pojazdowej - zaświadczenie o poprawnej zmianie silnika
2.) Rzeczoznawca - opinia
3.) Stacja kontroli pojazdów - przegląd rozszerzony
4.) Wydział komunikacji - nowy dowód (miękki)
5.) Ubezpieczyciel - dopłata różnicy (indywidualna wycena bo w eurotaxie nie ma fiesty mk3 z 2.0)
6.) Wydział komunikacji - nowy dowód (twardy)


Jaka lipa jestem zaniepokojony tym zaświadczeniem z zakładu mechaniki pojazdowej bo ja nie chciałem tego robić w żadnym zakładzie.


Wiem wiem podobne tematy były ale proszę was o jakieś rady i o pomoc jak to załatwić.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 5 Lip 2012, 13:33   

emperor napisał/a:
a i tak bardziej niż on będą ją chcieli w wydziale komunikacji.


Zapytaj wydział, bo jak zawsze ludzie opisywali swoje przeboje z rejestracją, to im to najbardziej latało.

Kenczorf tutaj pisal, że badanie rozszerzone na 1.8 zrobili mu bez problemu. Może warto by go poprosić, by zapytał na tej stacji czy z 2.0 tez można bez problemu przyjechać. Do Tarnowa az tak daleko nie masz.
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Lip 2012, 14:09   

za duzo kombinujesz... inaczej gdy sie cos zaltwia bo trzeba a inaczej pytajac na sucho... kazdy cie zleje bo zawracasz mu tylko gitare...
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 5 Lip 2012, 14:11   

Daras84, ale ja tą samą śpiewke o rzeczoznawcy słyszałem stojąc z autem pod stacją diagnostyczną. Nawet na jedną wjechałem, ale jak usłyszeli to kazali wsteka wrzucić i spadać :P
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 5 Lip 2012, 17:07   

No 1.8 był fabrycznie montowany w mk 3 a 2.0 nigdy nie był i o to im się rozchodzi.
Jak wsadzę coś większego ale z tego modelu mk3 do tego modelu mk3 to powinno nie być problemów.
 
 
gniewny 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Zabrze
Wysłany: 5 Lip 2012, 17:26   

ale przeciez Faza miał kilka silników większych niż seryjne fiesty i miał normalnie zarejestrowane auto, może jego spytaj, jak to rozwiązał.

Ktoś tu jeszcze mial 2.0turbo na krakowskich blachach (nie wiem kto) i tez pewnie miał to normalnie zrobione.

chyba, że się mylę?
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=48570

www.lubiezapierdalac.y0.pl

 
 
BuMeL 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 1046
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lip 2012, 17:50   

Bober

http://www.fiestaklubpols...ghlight=przypal
_________________
BUILT, NOT BOUGHT
fiesta fiestolot fiestodrom fiestodont fiestokrator dj fiesto
Fofik
i pincet kuniuf
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 5 Lip 2012, 18:34   

Po pierwsze witam kolegę z Nowego Sącza :ok:

Spróbuj podjechać na diagnostykę na PKS na Wyspiańskiego. Gadałem z kierownikiem tamtejszym (nomen omen kazał mi z nim gadać rzeczoznawca) i powiedział że nie powinno być problemu z tym by diagnosta podbił przegląd i dołożył adnotację o zmianie silnika na 2.0. Mnie to czeka w przyszłym roku gdyż nie mam zamiaru płacić 2 razy za przegląd, a robiłem w maju. Jako tako obskoczyłem wszystkie nasze sądeckie stacje i wszędzie robią jakieś problemy niestety. A z pewnego źródła wiem, że w wydziale komunikacji nie interesują ich żadne dodatkowe papiery tylko kwit z przeglądu w którym będzie odnotowana zmiana silnika na pojemność 2.0.

Pozdro
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 21:23
slawomirro
Brak nowych postów Kłopoty z radiem:(
Thomas252 Car Audio i CB 4 11 Lut 2006, 21:51
jaco11


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.