Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: masa, reflektor, zarowka

[MK4] Brak masy w prawym reflektorze
Autor Wiadomość
refilm 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: L
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 46
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Puławy
Wysłany: 26 Cze 2012, 22:16   [MK4] Brak masy w prawym reflektorze

Witam wszystkich,

Nie świecą żadne żarówki w moim chrabąszczu w prawym reflektorze, stwierdziłem empirycznie, że brakuje masy - połączyłem czarny kabelek przy jednej z żarówek z minusem na akumulatorze i żarówka się zaświeciła. Wcześniej sprawdziłem napięcia na działającym reflektorze i ustaliłem, że ta końcówka łączy się z masą. Natomiast zdziwiło mnie to, że zaczęło coś cichutko warczeć jak łączyłem kabelek z akumulatorem - potem doszedłem do wniosku, że to mógł być mechanizm do regulacji reflektorów, który jakiś czas wcześniej został przestawiony na jakieś skrajne ustawienie i teraz uzyskał masę.

Tak więc podbudowany tym, że przynajmniej znam przyczynę zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie połączyć jakoś sztucznie kabelkami mas poszczególnych żarówek z akumulatorem... ale postanowiłem jeszcze przyłożyć z piąchy w reflektor - o dziwo zaświecił się - poza kierunkowskazem. Potem otworzyłem klapkę od kierunkowskazu i zacząłem go badać, ale niewiele wskórałem. Poruszanie oprawką sprawiało, że żarówka zaczynała migotać, ale tylko na chwilę. Reszta reflektora nie wykazała ponownie chęci na zaświecenie się pomimo prób uderzeniowych.

Pytanie do Was: jak zdemontuję reflektor, to znajdę tam jakąś kostkę łączeniową, która może być głównym winowajcą ?

Nie wypatrzyłem jej na razie, a widzę, że każda żarówka posiada oddzielny przewód masowy (czarny), który gdzieś biegnie, a trudno mi uwierzyć, aby biegły wszystkie do skrzynki z przekaźnikami.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Cze 2012, 22:41   

O ile nie dopadła mnie jeszcze demencja, to masa do każdego odbiornika jest ciągnięta z karoserii w najbliższym możliwym miejscu, a nie z akumulatora czy skrzynki...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Cze 2012, 22:57   

Przewody masowe nie biegną do skrzynki czy do ujemnej klemy akumulatora, ale tez nie są w najbliższym możliwym punkcie przykręcone do masy (karoserii), kadże auto posiada kilka punktów zbiorczych więc przewody idą zazwyczaj do najbliższego, i zazwyczaj takie są przy każdej lampie (i przednich i tylnych),,, skoro przemoc pomogła na część żarówek to coś musi nie łączyć,,, trzeba podążać za przewodami aż się dojdzie do jakiejś kostki czy oczka przykręconego do budy,,, i tam sprawdzić pewność masy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:09   

JoeMix napisał/a:
nie są w najbliższym możliwym punkcie przykręcone do masy (karoserii)
JoeMix napisał/a:
przewody idą zazwyczaj do najbliższego, i zazwyczaj takie są przy każdej lampie (i przednich i tylnych)
:9: Zaprzeczasz temu co piszę a potem piszesz to co ja... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:19   

Parzych napisał/a:
masa do każdego odbiornika jest ciągnięta z karoserii w najbliższym możliwym miejscu
Czyli dmuchawa przy silniku dmuchawy, reflektor przy reflektorze, lampka na suficie przy lampce, wycieraczki przy silniku wycieraczek,,, itp, itd,,, napisałeś to kolego mało precyzyjnie, bo np akurat nie w mk4 a w mk1 masa świateł nie jest zaraz przy reflektorach tylko dobre pół metra dalej, a z drugiej strony choćby można było zrobić analogicznie jest przykręcona do podłużnicy, więc nie są to miejsca najbliższe indywidualnie, ale zbiorczo,,, może być że jak wyciągnie reflektor to jak wsadzi łapę w dziurę to do punktu masy nie sięgnie, choć masa jest na śrubie którą odkręcił i równie dobrze stamtąd by mogła być brana,,, nie wiem, nie zaglądałem za reflektor mk4,,, widzę że ostatnie czepiasz się kogo możesz :sad: (bo zauważyłem ze nie tylko mnie)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:28   

JoeMix napisał/a:
Czyli dmuchawa przy silniku dmuchawy, reflektor przy reflektorze, lampka na suficie przy lampce, wycieraczki przy silniku wycieraczek,,, itp, itd,,,
Parzych napisał/a:
masa do każdego odbiornika jest ciągnięta z karoserii w najbliższym możliwym miejscu, a nie z akumulatora czy skrzynki...
Gdzie napisałem że każdy odbiornik ma indywidualną masę :?: Sam napisałeś o najbliższym możliwym miejscu...
JoeMix napisał/a:
widzę że ostatnie czepiasz się kogo możesz :sad: (bo zauważyłem ze nie tylko mnie)
Jak ktoś coś neguje a potem pisze to samo - nie sposób się nie przyczepić... :bezradny:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:35   

Parzych napisał/a:
Gdzie napisałem że każdy odbiornik ma indywidualną masę
No jak zinterpretujesz taki zapis:
Parzych napisał/a:
masa do każdego odbiornika jest ciągnięta z karoserii w najbliższym możliwym miejscu
Parzych napisał/a:
Sam napisałeś o najbliższym możliwym miejscu...
Nie, napisałem:
JoeMix napisał/a:
kadże auto posiada kilka punktów zbiorczych więc przewody idą zazwyczaj do najbliższego


Ale mniejsza o to, szkoda naszych nerwów na takie gadanie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:45   

JoeMix, znów się przypierdzielasz i łapiesz za słówka, ja i Ty napisaliśmy to samo, tylko w inny sposób, pisząc "w najbliższym możliwym miejscu" miałem na myśli to co Ty, a jednak zanegowałeś bo byłem zbyt mało precyzyjny :?: Nie rozbierałem samochodów ale nigdzie nie napisałem że każdy odbiornik ma swoją własną masę... :fox:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Cze 2012, 07:57   

Parzych napisał/a:
JoeMix, znów się przypierdzielasz i łapiesz za słówka, ja i Ty napisaliśmy to samo, tylko w inny sposób, pisząc "w najbliższym możliwym miejscu" miałem na myśli to co Ty, a jednak zanegowałeś bo byłem zbyt mało precyzyjny
Tak, masz racje, tylko że ja tak pisze i się czepiam od zawsze,,, bo najbliższe miejsce to najbliższe miejsce a najbliższe zbiorcze miejsce to co innego, może być dalej niż najbliższe niezbiorcze miejsce,,, tak samo jak jest kierownica wielofunkcyjna i kierownica zwykła i nie ma znaczenie czy jest plastikowa czy skórzana,,, a joy przy kierownicy to inna bajka,,, Nie wiem czy zawsze taki byłeś i tego nie dostrzegłem, czy ostatnio trochę się zmieniłeś,,, ale nie ważne, szkoda nerwów na przepychanki bo zaraz nas ktoś do przekupek przy straganie porówna,,,

Masz racje pisząc że "masa do każdego odbiornika jest ciągnięta z karoserii w najbliższym możliwym miejscu", w przypadku kiedy mówimy o reflektorze masz rację,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
refilm 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: L
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 46
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Puławy
Wysłany: 27 Cze 2012, 10:07   

Dzięki wszystkim za twórczą dyskusję. Przy najbliższej okazji dobiorę się do reflektora i zacznę szukać najbliższego połączenia z masą. Ale chyba nie jest ono daleko, skoro walenie w reflektor niekiedy pomaga...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Brak masy?
Gość Elektryka 10 22 Mar 2005, 17:12
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.