Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 20:30
[MK6] brak mocy po wymianie podkładek pod wtryskami
Autor Wiadomość
zibi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Żary
Wysłany: 14 Lut 2011, 19:31   

siwy dym jak odpale ale po chwili juz jest ok, a to nie jest tak ze cos jest wlasnie z turbina i wywala ten blad przeplywomierza i komp poporostu za duzo paliwa daje i sie nie spala? 11l to w miescie mi wyszlo, dzis trasa to tak po 8l, zostawilem auto u goscia to mowi ze chyba turbina do wymiany ale jutro mam dzwonic jeszcze rano, cos mi sie nie chce wierzyc, mowi ze przez ten wezyk co mi sie odczepil, ze jezdzilem tak chwile i sie cos w turbinie moglo zrypac

no wlasnie, jak podlaczyl pod kompa to powinien widziec czy turbina sprawna, byly tylko dwa bledy, wykasowal i dalej spabo jechalo i cos z tym podcisnieniem mowil, od turbiny idzie ten wezyk gumowy co mi sie odczepil, wchodzi w ta gruszke i tam jest ten precik co powinien sie otwierac i zamykac i to mi nie dziala chyba, nie rusza sie w ogole.. nie wiem juz mi sie nie chce pakowac szmalu w to auto, wszystko co mozliwe juz mi sie chyba posypalo, no oprocz elektryki i zawieszenia.. (odpukac ;)) zobaczymy co jutro wymysli, czy turbina do wymiany czy co
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 14 Lut 2011, 20:26   

Ja turbina :D mogles nie oddawac auta sam bys sprawdzil czy ma luzy turbina itd, bym ci powiedzial jak to zrobic, inna kwestia jest to ze niestety ale ten wezyk musi byc. Moze sie okazac tylko zapieczony zawor WG wlasnie ta gruszka, a gosc cie naciagnie na turbine za 1500zl jak nie lepiej.
_________________

 
 
 
zibi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Żary
Wysłany: 14 Lut 2011, 20:40   

no wlasnie wtedy bez wezyka jezdzila normalnie a teraz jak go odczepie to juz nie jedzie wiec cos sie chyba posypalo.. on mowil zebym jutro przedzwonil i mi powie czy to na 100% turbina i albo on da nowa, tzn uzywke jakas mowil 500-600 zl albo sam sobie zdecyduje co chce zrobic wiec moze do regeneracji czy cos bo znajomy ma kolege co tym sie zajmuje
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 14 Lut 2011, 20:56   

Waz starczy ze jest nieszczelny zmieniasz go na taki od przelewu i jest dobrze... miejmy nadzieje ze gosc cie nie naciagnie...
_________________

 
 
 
toffic 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: csw
Wysłany: 15 Lut 2011, 14:15   

Podłącze się do tematu bo mam podobny problem. po wymianie uszczelek pod wtryskami auto straciło moc. po podłączeniu do kompa pokazało błąd o niskim przepływie powietrza przez czujnik i okazało się że rura między turbiną a przepływką jest połamana (została połamana przez serwis diesla w bydgoszczy - fachowcy że hej). ale po naprawienie tego i wykasowaniu błędu nic nie pomogło. nie wiem czy coś źle wymienili czy co. teraz żadnych błędów już nie pokazuje a auto i tak nie jedzie tak jak przedtem.
 
 
zibi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Żary
Wysłany: 15 Lut 2011, 14:33   

odebralem auto, turbo sprawne, wszystko gra i mowi ze to prawdopodobnie wtryski bo rano mu ciezko odpalil i puscil kleb dymu ale po chwili wszystko ok, czyli ze wtryski za duzo paliwa leja, teraz auto podstawilem do drugiego goscia, wlasnie od wtryskow, podpinal pod kompa i tez byly tylko te bledy przeplywki no ale mialem mu auto zostawic, przed chwila dzwonil i mowi ze nic mu komputer nie pokazuje innego i pytal czy ma patrzec te wtryski wiec powiedzialem zeby patrzyl.. jak to nie to to troche lipa bo kasy za to sobie wola troche, 150 zl od wtrysku chyba :/ nie licze jeszcze naprawy
 
 
toffic 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: csw
Wysłany: 20 Lut 2011, 09:48   

i co zibi to były jednak wtryski??
 
 
zibi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Żary
Wysłany: 20 Lut 2011, 16:04   

kurcze sorki ze nie pisalem, no to wtryski.. :/ naprawa jednego 370 zl, z naprawa i robota wycenil mi na 1630 zl ale ja na allegro jakies sobie jutro zamowie, juz jedne zamowilem, doszly ale okazalo sie ze numerem sie roznia.. :/ ;p odeslalem, teraz jakies inne zamowie ale juz nie widze takich tanich :/ 700 zl minimum za komplet ale to i tak lepiej niz 1600.. za robote 150 zl jak dostarcze wtryski
 
 
toffic 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: csw
Wysłany: 21 Lut 2011, 19:52   

Przeszukałem już nie jedno forum na temat wymiany podkładek pod wtryskami i zauważyłem że potwierdza się pewna reguła: po wymianie podkładek czasami padają wtryski! pytanie czy są źle wymieniane?? skoro przed wymianą było wszystko ok... pozdrawiam
 
 
zibi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Żary
Wysłany: 21 Lut 2011, 22:19   

dla mnie tez to bez sensu ze jak sie wymienia podkladki to wtryski moga tak sobie poprostu sie zepsuc.. :/ jutro dojda wtryski, moze jutro juz bedzie smigac autko
 
 
vicalvaro 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Daniel
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lut 2011, 21:15   

zibi napisał/a:
dla mnie tez to bez sensu ze jak sie wymienia podkladki to wtryski moga tak sobie poprostu sie zepsuc.. :/ jutro dojda wtryski, moze jutro juz bedzie smigac autko

To zalezy kto wymienia. Ponoć sam demontaz wtryskow trzeba robic bardzo uwaznie bo mozna je łatwo uszkodzić. Mi wymieniał facet z aso i wszystko chodzi jak nalezy. Ale mowił mi że ludzie oszczedzają na nieoryginalnych cześciach w przypadku tej wymiany i że pożniej się różne dziwne rzeczy dzieją. Mi wymianial uszczelke pod pokrywa zaworow, oringi i podkladki
 
 
 
zibi 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Żary
Wysłany: 7 Mar 2011, 11:58   

zapomniałem napisać.. drugie wtryski co zamówiłem zostały sprawdzone i niby też nie były dobre ale lepsze niż moje po wyjęciu, dzwoniłem do gościa co u niego kupiłem i powiedział że bez problemu można odesłać ale on by radził wsadzić bo mówił że muszą działać, no i tak powiedziałem w warsztacie, żeby wsadzili, no i autko śmiga :)
 
 
posqb 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Szczytno
Wysłany: 3 Cze 2012, 19:27   

witam, u mnie po wymianie uszczelek pod wtryskami, ssyczenie ustalo, a zaczélo co tykac, jakby metaliczny dzwiek, jakby cos przestakiwalo...? mial ktos z Was cos taakiego? nie wiem co to , nie moge tego zlokalizowac
_________________
Posqb ^^ pozdr6
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Cze 2012, 19:31   

u mnie serwis spiercukiereczkował wtryskiwacze, trzeba było wymienić komplet, dla tych pytających o koszty : nowe 800-1200 (u mnie są piezoelektryczne, są też wersje z tańszymi), sprawne używki udało się wyrwać za 700 zeta, wszystko to części, należy doliczyć robociznę - 400-1000 zł
_________________
 
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 4 Cze 2012, 19:20   

Wymiana podkładek jak wymiana. Podłączysz do kompa to pokazuje jaka jest dawka paliwa i ewidentnie widać że któreś wtryski mogą lać po prostu. U mnie jest masakra. Leje się spod wtrysków, pali jak smok i ogóle jest porażka. Ale oprócz wycieku który jest oczywisty, to palenie jak smok i kopcenie zaczęło się po regeneracji głowicy więc obstawiam źle rozrząd ustawiony.
Niedługo zabiorę się za wymianę podkładek to dam znać jaki efekt był
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Cze 2012, 17:00   

Podkładki zmienione. Wycieków brak. Autko chodzi ładnie. Obyło się bez komplikacji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.