Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:18
Montaż alarmu i centralnego zamka... pomoc
Autor Wiadomość
digital
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 22:11   Montaż alarmu i centralnego zamka... pomoc

No więc wynalazlem w szawce dzis takie cos:

- kliknij zeby powiekszyc

wiec to po lewej to sterownik centralnego zamka [ tak na nim pisze ]
a to po prawej to alarm "skorpion" [ centralka + kable + piloty ]

do jednego i drugiego jest instrukcja..

no i chcialbym to zamontowac u siostry we fiescie [podpis] .. i nie wiem jaki centralny kupic, a moze poprostu zeby sam alarm narazie zamontowac.. tylko nie ma do niego syreny, ani czujek ruchu.. bez tego tez moze byc?

jak mozecie to napiszcie co z tymi rzeczami da rade zrobic poprostu.. bo moze do niczego sie nie przydadza.. albo trzeba dokupic cos ...

pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Kwi 2005, 22:18   

Wyjście syreny mozesz podpiąc pod klakson, ale chyba lepiej kupić syrenke za 15 złotych, czujki rucu nie musi być, ale alarm nie pokapuje sie wybicia szyby itp... co do zamka to było już mase tego na forum, wiec nie rozpędzajmy kolejnego topicu... http://www.fiestaklubpols...opic.php?t=5583
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 22:24   

no ok.. ale do tego sterownika nie ma nic wiecej.. czyli jak kupie do niego silowniki i kable i podlacze to powinno byc ok? bo przeczytalem tamten topic juz caly :)

a co do alarmu... montowal juz ktos taki w swojej fiescie? bo te kable sa troche krotkie.. a przedluzac nie wiem czy tak latwo mozna :) ... co by mi sie kolorki nie pomylily :)
 
 
lukjar6
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 22:54   alram sokropion

Witam!!!
Ja posiadam skorpiona w swojej fistce. Nie montowałem go całego - podłączałem pod niego tylk centralny, ale mogę udzielić paru wskazówk. Jeśli chodzi o czyjki to tak jak napisał Joe, a jeśłi chodzi o kable to sam musisz zadecydować czy sie połapiesz czy nie, jeśli są krótkie to i tak będziesz musiał przedłużyć. Jeśłi masz centrallkę od centralnego zamka to tylko kwstia montażu. To jak bęzie założony to zakleży tylko i wyłącznie od Ciebie. Rozumiem że schemat masz do dyspozycji od zamka i alarmu.Jakie masz siłowniki uniwersalne czy fordowskie? jeśli uniwersalne to poczytaj najpierw gdzuieś w archiwum(są fotki) jak najlepiej je zamontować, bo wbrew pozorom jest troche dłubania przy tym. Jeśli coś będzie niejasne to pytaj.

pozdrawiam..
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 23:05   

no wlasnie chodzi o to, ze ja mam sam sterownik zamka.. bez zadnych silownikow itd... :)
i tak teraz siedze na tymi instrukcjami... alarm pewnie umialbym podlaczyc... troche kabli od zasilania i jedynie wyprowadzenia do centralki.. bo zadnych czujek mi sie nawet nie chce zakladac...

za syrene zrobilbym klakson.. jezeli mozna wogole tak zrobic...

a montaz uniwersalnych silownikow to w tym linku co JoeMix dal widzialem.. ale moze sie przejade na jakis szrot i wyciagne orginalne.. ale troche watpie zebym znalazl.. no cóż... pewnie w sobote/niedziele bede mial z 12h z glowy :) ale czego sie nie robi dla fiesty :P a raczej siostry :D bo to jej fur :P ja tak tylko czasami sobie pojezdze, w koncu prawka nawet nie mam :P a 15'sto latka za kierą smiesznie ogladac :D
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 12 Kwi 2005, 23:25   

digital napisał/a:

za syrene zrobilbym klakson.. jezeli mozna wogole tak zrobic...


NAWET SIĘ NIE WAŻ. Spalisz tranzystor w centrali. Zresztą to nie jest wyjście do sterowania klaksonem, ponieważ na tym przewodzie pojawia się ciągle przez 30 sekund napięcie podczas stanu alarmowania. Centralki "pod klakson" mają wyjście modulowane cyklicznie. Posłuchaj się Joe'go, 15 zeta nie majątek. Co do siłowników lepiej załatw fordowskie, mniej z nimi kłopotu podczs montażu. Uniwersalne też da się założyć, ale nie będę ukrywał, trzeba mieć doświadczenie, inaczej Twoja siostra będzie u Ciebie stałą klientką, a Ty będziesz miał zajęcie w jej aucie do emerytury.
Pozdrawiam.
Gdyby co, służymy pomocą.
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
baaton
[Usunięty]

Wysłany: 14 Kwi 2005, 09:04   

cze jezeli chodzi o czujniki to masz juz 2 w samochodzie ,te które uruchamiają lampke i do nich sie podpinasz i juz.jak ktos otworzy drzwi to będzie wył alarm o ile załozysz syrenke .pozdr :P
 
 
pablo_zio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 86
Skąd: Libiąż
Wysłany: 1 Maj 2005, 22:25   

standardowe silowniki tez mozesz zalozyc, zakladalem wczoraj, rzezba w g....., musisz miec dobre zamki w drzwiach zeby silowniki dawaly rade, mam 3,5 kg i jeden nie otwiera:( jutro go musze wymienic
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Pierwsza Pomoc
w Wypadkach na drodze
jaco11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 20 Cze 2016, 10:52
selena238
Brak nowych postów [MK3] wycena montażu alarmu i centralnego zamka
Gość Elektryka 5 23 Gru 2008, 09:41
Freeman
Brak nowych postów Montaż zamka centralnego
funkofil Elektryka ogólna 1 13 Gru 2019, 23:35
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.