Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wypowiedzenie polisy AXA DIRECT
Autor Wiadomość
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25 Kwi 2012, 22:44   Wypowiedzenie polisy AXA DIRECT

Takie pytanie teoretyczne, chcę wypowiedzieć umowę z tym ubezpieczycielem przeczytałem na ich stronie, że wystarczy zeskanować wypisany wzór pisma z ich strony i wysłać do nich mailem. I tak też zrobiłem, dostałem tylko automatyczną odpowiedź
Kod:
Potwierdzamy otrzymanie przesłanej wiadomości - zostanie ona przekazana do odpowiedniego działu. Zapoznamy się z przesłanymi informacjami i w razie wątpliwości skontaktujemy się telefonicznie.

Czy myślicie, że to wystarczy i mogę uznać że ubezpieczenie jest już wypowiedziane?
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Kwi 2012, 22:51   

Cytat:
Czy myślicie, że to wystarczy i mogę uznać że ubezpieczenie jest już wypowiedziane?
Dzwoń do nich i się zapytaj,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pawvlon 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Paweł
Wiek: 33
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Kwi 2012, 23:24   

z tego co pamiętam to kolega miał kłopot jak zrobił to ostatniego dnia 5minut przed 24, więc lepiej zadzwon i sie dowiedz
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 26 Kwi 2012, 08:32   

pawvlon napisał/a:
z tego co pamiętam to kolega miał kłopot jak zrobił to ostatniego dnia 5minut przed 24, więc lepiej zadzwon i sie dowiedz


Spoko ja to zrobiłem jakieś 10 dni przed końcem ;p
To będę dzwonił choć nie lubię bo czasem trzeba długo czekać na tej ich infolini;p
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Kwi 2012, 08:44   

pawvlon napisał/a:
kolega miał kłopot jak zrobił to ostatniego dnia 5minut przed 24
Bo liczy się chwila kiedy TU się z Twoim pismem zapozna a nie kiedy je wyślesz, nadasz czy coś takiego,,, i ta chwila to nie później niż jeden dzień przed końcem polisy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Kwi 2012, 09:27   

teroretycznie ci to wystarczy, ja tez wyslalem takie zgloszenie i olalem to, bo dodzwonic sie do nich to mistrzostwo swiata, wkoncu dostalem jedno ponaglenie , drugie, trzecie.... no to dzownie i oczywiscie caly czas zajete, wiec mowie ja was zalatwie ;) zadzownilem na nr ZAKUPU POLISY po pierwszym sygnale odebrane tlumacze babce co i jak a ona ze pod zly nr zadownilem, no to jej grzecznie wytlumacyzlem ze tam sie nie da dodzownic, i po chwilowej sprzeczce, sprawdzila i sie okazalo ze zgloszenie doslzo i ze mam olac te ponaglenia, bo widocznie im sie pomylilo...
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
Stunt_Man 
Niereformowalny

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Domi
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 1933
Skąd: \,,/
Wysłany: 26 Kwi 2012, 17:26   

oj Ty Darku to masz głowe na karku :rotfl:
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Kwi 2012, 09:04   

Stunt_Man napisał/a:
oj Ty Darku to masz głowe na karku :rotfl:


te Enimen :P
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 27 Kwi 2012, 20:33   

żadna filozofia, tez trak robię :) jak się nie dodzwonię

a jaki to koszt dla spokoju wysłać za potwierdzeniem odbioru wypowiedzenie?


AXA DIRECT (Avanssur S.A. Oddział w Polsce)

ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Kwi 2012, 20:53   

koszt zaden ale czasami sie nie chce ;)
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Maj 2012, 09:24   

Podsumowanie:
dodzwonić się tam to masakra, ale jak niechcecie dostawać potem od nich jakiś listów, że nie zapłaciliście to trzeba to zrobić bo (w moim przypadku i myślę, że jest tak w każdym) dopiero po konsultacji telefonicznej konsultant znalazł maila ode mnie do nich (trzeba znać dokładny dzień i godzinę wysłania maila :9: ) zaznaczył w ich systemie, że wypowiedzenie do nich doszło.
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 5 Maj 2012, 18:13   

Mi znajomy broker powiedział że najlepiej wysłać poleconym i faxem - na faxie dopisek - oryginał wysłano pocztą.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Maj 2012, 21:50   

Peedro, Masz racje (Twój znajomy)-parokrotnie przetestowałem osobiście tą wersje 100%skuteczna( i to w ostatnim dniu obowiązywania umowy) :ok: :ok: :jupi:
[/b]Bit1 nie mailem - FAXEM old
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Maj 2012, 15:24   

drjanusz, a jako praktyk powiem: i co z tego? Bo się udało... nawet JoeMix, który wszystko wie :2xf: wypowiadał faxem nieskutecznie. wypowiada się :
- u agenta jak sie da
- w wirtualnych firmach, bo i one musza mieć siedzibę poleconym za potwierdzeniem odbioru. to jest skuteczne, nic innego.
reszta to los..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Maj 2012, 16:08   

szynszyl napisał/a:
nawet JoeMix, który wszystko wie :2xf: wypowiadał faxem nieskutecznie
Dlatego ostatnie wypowiedzenie w PZU poszło poleconym do filii gdzie była polisa zawarta oraz do centrali dodatkowo faxem do centrali w warszawie, centrali w Łodzi, filii w Zgierzu która mi przedłużenie przysłała i filii gdzie było OC zawarte,,, a i tak jeszcze do nich zadzwoniłem i telefonicznie potwierdziłem,,, :twisted:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Maj 2012, 00:26   

JoeMix, Tylko idąc tym tropem będziesz niedługo musiał zawiadomić wszystkie inspektoraty w całym kraju(że o agentach nie wspomnę) :-P to się chłopie napiszesz :hahaha:
szynszyl Ty rozumiesz co tam naskrobałem :fox: Jak wypowiadasz w ostatniej chwili to wysyłasz FAXEM(z dopiskiem Oryginał wysłano listem poleconym) i tak też czynisz gy
Nie mogą nie uznać masz dwa dowody wysyłki(ja zawsze pisze że drugi egzemplarz dla mnie został).
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Maj 2012, 08:04   

drjanusz napisał/a:
Nie mogą nie uznać masz dwa dowody wysyłki
Problem w tym że to nie ważne, nie liczy się data nadania faxu, nie liczy sie data nadania listu,,, liczy się data zapoznania się TU z Twoim pismem i to musi nastąpić nie później niż dzień przed końcem polisy, mnie stwierdzono ze fax jest odbierany automatycznie a moje pismo mogło spaść na podłogę za szafkę czy gdziekolwiek indziej i nikt go nie zauważył a więc i nie przeczytał,,,

Jedno z pytań:
użytkownik auta Marek napisał/a:
jaka data jest ważna? data stempla pocztowego czy data wpływu do ubezpieczyciela?


Fragment odpowiedzi:
Biuro Rzecznika Ubezpieczonych napisał/a:
Odnosząc się do problematyki momentu wypowiedzenia umowy ubezpieczenia poprzedniemu ubezpieczycielowi w zakresie OC komunikacyjnego, należy wskazać, że przedmiotową kwestię reguluje art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. Nr 124, poz. 1152).

Termin oraz forma złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy OC komunikacyjnego zostały przedstawione w art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z brzmieniem przytoczonego powyżej przepisu, w razie chęci rozwiązania umowy ubezpieczenia u dotychczasowego ubezpieczyciela, posiadacz pojazdu powinien powiadomić na piśmie zakład ubezpieczeń o wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu, na który została ona zawarta i zawarcia umowy w innym zakładzie ubezpieczeń) posiadacz będzie posiadał ochronę ubezpieczeniową u ubezpieczyciela, z wyjątkiem sytuacji, gdy:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego.

Na powyższe wskazuje art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...).

Biorąc pod uwagę powyższe, uznać należy, że oświadczenie woli o wypowiedzeniu umowy może zostać złożone w każdej formie pisemnej. Wysłanie wypowiedzenia listem poleconym uprawdopodobnia (w razie ewentualnego sporu z ubezpieczycielem), że oświadczenie zostało wysłane do zakładu ubezpieczeń oraz wskazuje termin dokonanej czynności.

Odpowiadając na kolejne z zadanych pytań, wskazać należy, że w praktyce kwestią budzącą wątpliwości jest wskazanie, czy dokonanie czynności wypowiedzenia poprzez nadanie ww. oświadczenia pocztą (tzw. data stempla pocztowego) w terminie wskazanym w ustawie spełnia przesłanki wskazane w powyższym akcie prawnym, czy też wypowiedzenie jest skuteczne dopiero z chwilą zapoznania się z treścią oświadczenia przez ubezpieczyciela, tj. data wpływu do ubezpieczyciela (art. 61 k.c.).

Naszym zdaniem w niniejszej sprawie znajduje zastosowanie norma art. 61 k.c., toteż oświadczenie woli jest złożone z chwilą, gdy doszło do drugiej strony w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Oznacza to, w naszej opinii, że należy skupić się na momencie, w którym ubezpieczyciel mógł się zapoznać z treścią wypowiedzenia, nie zaś samym złożeniem oświadczenia woli. Pragniemy wskazać, że w pytaniach przytaczany zostaje przykład dotyczący złożenia zeznań podatkowych, jednakże regulowany jest on w kodeksie postępowania administracyjnego, gdzie zgodnie z teorią doręczenia przepis prawny uznaje za spełnienie obowiązku przekazania w terminie, gdy pismo zostanie złożone m.in. w placówce Poczty Polskiej. Niestety w stosunkach zobowiązaniowych między stronami umowy powyższe postanowienie nie obowiązuje.

Tematem ściśle powiązanym z poruszonym powyżej zagadnieniem jest kwestia daty złożenia wypowiedzenia. Datę wskazuje art. 28 ust. 1 przytoczonej powyżej ustawy, zgodnie z którym należy wypowiedzieć umowę nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy. Pomocniczo zatem należy posłużyć się przepisami kodeksu cywilnego, zamieszczonymi w art. 110–116. Oznacza to, naszym zdaniem, że w razie wskazania w polisie daty końcowej ochrony ubezpieczeniowej na dzień, np. 30 czerwca 2006 r. godz. 24.00 wypowiedzenie należy złożyć, tzn. pismo powinno wpłynąć do ubezpieczyciela najpóźniej do godz. 24.00 dnia 29 czerwca 2006 r.


Biuro Rzecznika Ubezpieczonych podkreśla, że przedstawione wyjaśnienia nie mogą być traktowane jako opinia prawna, a jedynie pogląd z uwagi na fakt, że podstawę prawną działania Rzecznika Ubezpieczonych stanowi art. 19 i n. ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o nadzorze ubezpieczeniowym i emerytalnym oraz Rzeczniku Ubezpieczonych (Dz.U. nr 124 poz. 1153). Wskazać bowiem należy, że może on podjąć jedynie określone w przepisach prawa działania. (14,02,2012 była zmiana w przepisach, wiec niektóra daty są nieaktualne, ale w zakresie wypowiadania chyba się nic nie pozmieniało aż tak)

Poprawka: Zmieniło się i sam o tym pisałem: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=61344 :ups:

Kod:
za datę złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia obowiązkowego, które zostało przesłane pocztą, uważa się datę stempla pocztowego (dotyczy to ubezpieczeń zawieranych przez posiadaczy pojazdów mechanicznych (umowa OC)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Poleć AXA DIRECT znajomym
dodatkowa zniżka przy ubezpieczeniu
Bit1 Ubezpieczenia i rejestracja aut 15 15 Sie 2012, 13:39
freezers
Brak nowych postów AXA Direct- Czy jest w pełni wiarygony?
jurek Ubezpieczenia i rejestracja aut 4 22 Paź 2011, 11:05
MisiekT
Brak nowych postów Polisy AC i OC po wykupie auta z leasingu
czyli kogel-mogel
langolier Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 25 Gru 2014, 15:45
FFDriver


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.