Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:18
Elektryczne szyby! Pomocy!
Autor Wiadomość
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Kwi 2005, 19:41   Elektryczne szyby! Pomocy!

Witam! Zakupiłem jakiś czas temu elektryczne szybki. Wszystko jest ok działąją... Ale niestety niewiem jak podłączyć same przyciski podłączenia szyby, tzn wiem, ale niemam schematu do ich podłączenia, ale wydaje mi się, że coś nietrybią. Macie może jakiś schemat do nich?? Mam fieste 3 dzwiową.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 27 Kwi 2005, 20:35   Re: Elektryczne szyby! Pomocy!

Piesek napisał/a:
Witam! Zakupiłem jakiś czas temu elektryczne szybki. Wszystko jest ok działąją... Ale niestety niewiem jak podłączyć same przyciski podłączenia szyby, tzn wiem, ale niemam schematu do ich podłączenia, ale wydaje mi się, że coś nietrybią. Macie może jakiś schemat do nich?? Mam fieste 3 dzwiową.


czytam to 3 raz nie kapuję. trybią czy nie, bo jest podobno ok. co im jest? po same przyciski mógłbym jutro dupsko ruszyć jak kobita z roboty się przywlecze. :jupi:
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Kwi 2005, 00:09   

hm z tego co wiem to jeśli nie ma specjalnego sterownika a przyciski wszystkim steruja podpinasz tylko + i - do przycisku i silniczek i ona załatwiaja sprawe . Jak jest jeszcze troche innych wyjść to jedno to podświetlanie a drugie to wyłącznik krańcowy .
 
 
 
KruQ
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 07:06   

szynszyl napisał/a:
czytam to 3 raz nie kapuję


Nie martw sie, nie ty jeden :) ))
Piesek - napisz to moze od nowa co?!
Nie ma to jak jasnosc wypowiedzi 8| Ostatnio rozrysowalem sobie cala elektryke szyb w Megance.. Mam juz jakies doswiadczenie w tym temacie. Musisz jednak podac co masz za przyciski...Czy to fabryczne, czy to "uniwersalne" itd itd...
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Kwi 2005, 10:29   

Sorka chłopaki :) Powiem jeszcze raz:
silniczek działa bo podpinałem na krutko do akumulatora. Ale gdy próbuje podłączyć przyciski już nic niewychodzi. Np gdy biore na otwieranie to tylko otwiera szybe, a niemoge już jej spowrotem zamknąć. I myślę że albo źle podpiełem, albo coś jest nie tak z przyciskami. Chyba każdą kombinacje sprawdzałem. Mam oryginalne fordowskie przyciski jak i cały mechanizm.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 28 Kwi 2005, 10:47   

jeszcze nie ma mojej kobiety, więc nie popatrze. ale... tam ma być na przekątnej góra - dól. zresztą w środu jak pamiętam w normalnej pozycji dwa styki są zwarte a trzeci nie przeweodzi, w dugim rzędzie na odwrót
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
KruQ
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 11:28   

Spoko... jak bede w domu (pykam z pracy :) ) to spojrze na schemat...
Gicior polega na tym aby przycisk obok kierowcy, sterujacy szybą pasażera po naciśnięciu zablokował działanie przycisku pasażera.. (Pomyś co by było gdyby pasażer "chciał w dół" a kierowca "do góry" :-( )

PS. Przyciski masz na centrlnej konsoli czy przy drzwiach ? (wg Haynes) przy drzwiach są dopiero od 1992 roku ale sie nie znam...

PS2: Właśnie oglądam schematy (do roku 1992).. Wy nie macie dwóch przysisków do sterowania szyby pasażera (dla kierowcy i dla pasażera) :) .. To sprawa jest łatwiejsza.

Przycisk kierowcy:
1. Niebiesko/zółty od siłownika (+)
2. Zielono/zółty od siłownika (-)
3. Brązowy (pojdzie potem do masy)
4. Dwa przewody czarno/żółte z których jeden idzie na przyciks pasażera (też złącze 4) a drugi na bezpiecznik nr 18 (zasilanie elektrycznych okien 30A). Zobacz czy masz ten bezpiecznik i czy są tam "blaszki"
5. Brązowy (podobnie jak 3, też idzie do masy)

Przycisk pasażera:
1. Niebieski od siłownika
2. Zielony od siłownika
3. Brązowy (masa)
4. Czarno żółty (tak jak napisałem wcześniej połączony z pinem 4 przycisku kierowcy)
5. Brązowy (masa)

Wszystkie kable od masy są w pewnym punkcie spięte razem i "uziemione" do masy pojazdu.
Bezpiecznik nr 18 jest zasilany natomiast z przekaźnika "zapłonu" czarnym kablem czyli okna działają po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłon :) ..
+ i - na silniku nie ma znaczenia najwyżej będzie działało w drugą stronę to odwórcisz kabelki i już..
===================================
Modele po 1992 (3 przyciski) schemat też mam ale już jest bardziej skomplikowany ze wględu na 'wykluczanie' się przycisków od szyby pasażera... Przysiski są wówczas nie 5-cio ale 7-mio pinowe.
3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Schemat kostki, elektryczne szyby, ogrzewanie szyby
FiFa Elektryka 3 2 Cze 2008, 14:29
stafcio
Brak nowych postów BLAGAM POMOCY POTRZEBUJE SCHEMATY ELEKTRYCZNE DO XR2i 1.6
schematy elektryczne///pomocy
genov Elektryka 2 11 Kwi 2008, 22:19
Gość
Brak nowych postów szyby elektryczne
kilka pytań .....
kajtek Elektryka 1 13 Lis 2009, 08:15
JoeMix
Brak nowych postów Elektryczne szyby z 5D do 3D
Korton Mechanika 6 29 Mar 2007, 08:22
Gość
Brak nowych postów Elektryczne szyby
Krzyk Elektryka ogólna 1 10 Cze 2014, 00:37
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.