Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

po ubezpieczeniu i zaleglosci z tym zwiazane
Autor Wiadomość
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:00   po ubezpieczeniu i zaleglosci z tym zwiazane

szukalem, ale kluczowej odpowiedzi nie uzyskalem. A mianowicie, skonczylo mi sie ubezpieczenie (po poprzednim wlascicielu), i nie place akuratnie (szczegol dlaczego mozna ominac), i czy jak wypowiem teraz umowe z ubezpieczycielem, i nie zawre nowej z innym ubezpieczycielem, to czy odsetki jakies dostanę? i czy ewentualnie duze bylyby (tak po roku jakos), lub jak to sprawdzic?
z gory dzieki za odpowiedz, a jak bylo, a nie znalazlem to prosze o linka do tematu :)
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:07   

Mariox003 napisał/a:
skonczylo mi sie ubezpieczenie (po poprzednim wlascicielu),
Jak się skończyło i auto kupiłeś przed 11,02 to pozamiatane, przedłużyło się automatycznie i masz na następny rok,,, i nie da się wypowiedzieć, trzeba bulić,,, jak kopiłeś auto 11,02 lu później to się po prostu ubezpieczenie zakończyło i go nie posiadasz, za co jest wysoka kara,,,

*) 11,02 - to teraz, miniona sobota
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:19   

wiesz auto stoi pod kluczem i nikt go nie widzi, ani auto nie wyjezdza, i tak jakby nikt nie wiedzial gdzie jest, jakby zlapali to by kara byla, a co z tymi odsetkami? Teoretycznie jakbym wypowiedzial ubezpieczenie to naliczalo by te odsetki?
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:27   

Mariox003, Jak wypowiesz ubezpieczenie to i tak potrwa ono do końca trwania bo OC zawierana jest na 12 miesięcy, skrócić można przez wyrejestrowanie, sprzedaż, kasacje, itp nie da się zrezygnować od tak,,,

Powoli jest coraz lepciejszy przepływ informacji i już nie muszą Cie na drodze bez OC zatrzymać, by wypłynęło ze nie masz tego OC, ale skoro ubezpieczenie po poprzednim właścicielu się skończyło, a Ty go nie wypowiedziałeś, to problem kary nie istnieje bo OC czy opłacone czy nie to jest ważne,,, kiedy to OC się skończyło? To są dni temu czy tez miesiące? Może poprzedni właściciel dał ciała i nie poinformował ubezpieczyciela ze sprzedał auto, i wtedy uderzą do niego najpierw,,, gdyby tak było możesz się powołać na artykuł 32
Cytat:
1. Zbywca pojazdu mechanicznego jest obowiązany do przekazania nabywcy dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia zakładu ubezpieczeń, w terminie 30 dni od dnia zbycia pojazdu mechanicznego, o fakcie zbycia tego pojazdu i o danych osobowych nabywcy.
Cytat:
3. Zbywca pojazdu mechanicznego ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność solidarną wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki ubezpieczeniowej należnej zakładowi ubezpieczeń za okres do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa w ust. 1.
Chociaż trudno jest przycisnąć byłe właściciela by wyskoczył z kasy za auto które sprzedał,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
Ostatnio zmieniony przez JoeMix 15 Lut 2012, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:38   

ubezpieczenie skonczylo sie 4 listopada ubieglego roku :ups: , poprzedni wlasciciel poinformowal, ale przyczepiaja sie teraz o ostatnia rate od 29 pazdziernika do 4 listopada, zeby im zaplacic, choc poprzedni wlasciciel zrzekl sie wszystkiego, na moja rzecz, a wszystko do 4 listopada bylo oplacone, i teraz groza windykacja zaleglego(23 zlote)
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:44   

Jak ubezpieczenie było zapłacone w całości,,, to skąd te 23 złote,,, jak nie było to się ciesz bo masz po sprawie zgodnie z atrykułem 28:
Kod:
2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:52   

nie wiem o co im chodzi, gdy napisalem do ubezpieczalni o co chodzi z ta ostatnia rata odpisali to:
Szanowny Panie,
W odpowiedzi uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 31 ust 2. ustawy o ubezpieczeniach
Komunikacyjnych w razie nie wypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących kupującemu oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek.

Zgodnie z przyjętą przez MTU zasadą składki są rekalkulowane, gdyż każdorazowo konieczne jest przeprowadzenie oceny ryzyka.
Celem obniżenia składki proszę o przysłanie skanu prawa jazdy.
jednocześnie informuję, że składka na kolejny okres ubezpieczenia (od 05.11.2011 do 05.11.2012) wynosi 1206,00 zł.
Dokumentacja została zlecona do wysłania na Pana adres korespondencyjny.

nie wiem czy zaplacic im to czy nie. Slyszalem o czyms takim, ze oddali by to poprzedniemu wlascicielowi. Ale jaby to na moj chlopski rozum, niby moglbym wypowiedziec umowe z ubezpieczalnia, ale tez nie bo dokonali ponownej kalkulacji
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 21:56   

Jeżeli zakład dokonał rekalkulacji składki i wyszło im że masz dopłacić 23 złote to składka za poprzedni okres NIE ZOSTAŁA w całości opłacona (w mojej opinii) i umowa nie powinna się przedłużyć na kolejny rok - musisz się ich zapytać jak oni to widza (te 23 zeta zapłacić będzie trzeba, to dla ubezpieczyciela a nie poprzedniego właściciela, ale nim zapłacisz (bo będą Cie gnębić a o 23 zeta szkoda się kłócić) dowiedz się jak z polisa czy się przeciągnęła czy nie)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 22:09   

ok zaraz im napisze, ale gdy pytalem o EWENTUALNE ubezpieczenie, jaki koszt skladki by byl to przyslali od razu druczek do zaplacenia za nastepny okres ubezpieczenia.
A jakby sie nie przeciagnela, to moglbym wtedy wypowiedziec ubezpieczenie, i zostac bez ubezpieczenia pare miesiecy, i zadnych odsetek by nie bylo? (dodatkowo dodam ze auta jeszcze nie przerejestrowalem, i wiem o tych karach z tym zwiazanych, ale za specjalnie US sie nie przypina do tego, bynajmniej u mnie w miejscowosci)
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 22:20   

Postaraj się dobrze to rozegrać, rozmowy są nagrywane, ja przez zamotanie konsultantki z Liberty ugrałem właśnie sprawę,,, pani mi potwierdziła że kupiłem auto za 100 złotych bo mają umowę, i twierdziła ze polisa OC jest ważna i obowiązuje i na moje pytanie o kolizję z drogim BMW potwierdziła że wypłaca odszkodowanie, a na drugi dzień miałem kuriera z listem... i było po sprawie

Mam 23 zaległe do zapłaty? Aha, i umowa się przedłużyła? Ale zgodnie z artykułem 28 punkt 2 ustawy jak składka nie jest zapłacona to umowa się nie przedłuża,,, Czyli była zapłacona w całości i nie mam zaległości? A nie była w całości opłacona składka, czyli umowa nie mogła się przedłużyć,,,,

Dałem temat ze zmianami w ustawie, na końcu jest link do tekstu ustawy - poczytaj sobie, Ciebie dotyczą te paragrafy z przed zmiany z 11 lutego, czyli to co kursywa napisane a nie pogrubieniem. OC się zaczyna od 2 rozdziału to jest koło 20 artykułu,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 22:26   

i takie szybkie dodatkowe pytanie. Gdyz teraz auto jest na ojca, i nie jest przerejestrowane, i czy jakbym chcial tylko na siebie zarejestrowac, to jakbym mial to zrobic? Pojsc z umowa kupna sprzedarzy poprzedniego wlasciciela z moim ojcem, i swoja z ojcem, dowdem rejestracyjnym itd. i to starczy, czy jak?
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 22:54   

Znaczy od poprzedniego właściciela odkupił ojciec i on jest na umowie,,, to jęk chcesz na siebie rejestrować to w przypadku rodziny najlepiej darowiznę na Ciebie zrobić i wtedy rejestrujesz na siebie (albo normalnie na osobna umowę od ojca odkupić)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 15 Lut 2012, 23:14   

z tego co czytalem gdzies tam to darowizna jest drozszym podatkiem, niz umowa kupna sprzedazy, bo do 1000zl sie podatku nie placi, tak bynajmniej slyszalem od typka, od ktorego chcialem malucha kupic. I normalnie na dwie umowy mozna przerejestrowac?
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2012, 23:19   

Mariox003, rejestrujesz na osobą która jest właścicielem, czyli jest na umowie, jak w dowodzie co masz jest ktoś inny to musisz mieć po drodze wszystkie umowy od nazwiska w starym dowodzie po nazwisko jakie chcesz w nowym,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 28 Lut 2012, 17:00   

jest jakis przepis czy cos mowiacy o tym, ze jak nie ma oplaconej skladki do konca to nie przedluza sie umowa oc? (jesli jest to prosilbym o napisanie go)
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Lut 2012, 17:20   

Mariox003, czytasz co się czasem do Ciebie pisze?

Tutaj masz aktualną ustawę: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=61344 a wyżej w temacie Ci zacytowałem artykuł 28 którego treść Cie interesuje,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 28 Lut 2012, 22:07   

ok sory i dzieki, a te tumany z MTU sa nienormalni, nie polecam tej ubezpieczalni, nie dosc, ze nie sa kompetentni, to jest dosc drogo i obsluga nie jest mila, ale to juz inna bajka
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dopłata różnicy w ubezpieczeniu
Mariox003 Ubezpieczenia i rejestracja aut 27 15 Kwi 2014, 23:59
brewa7
Brak nowych postów Co o tym myslicie??
Gość Car Audio i CB 6 20 Paź 2008, 23:12
Mzzyku
Brak nowych postów Co o tym sądzicie ?
Gość Car Audio i CB 3 25 Cze 2006, 21:35
mikolaj_r
Brak nowych postów Co z tym zrobić?
Kurtus Car Audio i CB 8 26 Paź 2004, 22:38
Gość
Brak nowych postów co o tym sadzicie??
osimek1 Car Audio i CB 14 5 Lip 2006, 20:06
osimek1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.