Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: filtr powietrza, mk6

[MK6] Wymiana filtra powietrza
Autor Wiadomość
wojtek3574 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: rzeszów
Wysłany: 8 Maj 2010, 07:20   [MK6] Wymiana filtra powietrza

Mam takie banalne pytanie. mam fieste mk6 silnik 1,3 70km i nie mam pojecia jak dostac sie do filtra powietrza . :-) to znaczy wiem gdzie jest ale w osłonie nie widze żadnych śrób tylko na obrzerzu zatrzaski a nie chciałbym niczego urwać . pomocy !!!
_________________
wojtek
Ostatnio zmieniony przez bidżej 14 Lut 2012, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Maj 2010, 13:03   

Będę od środy w Rzeszowie.
Podjedż wieczorem pod hotel Iskra to Ci wymienię ten filtr :-)

A tak na poważnie, otwórz te zatrzaski i będziesz miał dostęp do filtra :)
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
wojtek3574 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: rzeszów
Wysłany: 8 Maj 2010, 13:17   

Dzieki bardzo nie chcialem niczego spiep......... pozdrawiam
_________________
wojtek
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 8 Maj 2010, 20:38   

Z mk6 jest myk taki, że musisz po odkręceniu bodajże 2-3 śrubek z wierzchu "wyszarpnąć" tylne mocowania z 2 zaczepów. Te tylne zaczepy to coś na styl takich grzybków, które przytrzymują filtr, ale jak z wyczuciem delikatnie "wyszarpniesz" to nic się nie stanie. Potem przy tej grubej rurze odpinasz taki mały wężyk(pół obrotu bodajże do siebie i wyciągasz). Następnie odginasz cały filtr do siebie uważając na tą grubą rurę, żeby nie pękła i odkręcasz śruby od dołu (troszkę ich będzie więc uzbrój się w cierpliwość :) ) Jak poodkręcasz wsio to otwierasz tą plastikową obudowę, wyciągasz stary filtr, wkładasz nowy, zamykasz i skręcasz w odwrotnej kolejności jak napisałem :)

Mama nadzieję, że zrozumiałeś co napisałem, jak nie to pisz to może postaram się jeszcze inaczej pomóc :)
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Maj 2010, 21:30   

Neo178, tylko że wojtek3574 ma 1,3 i tam jest zupełnie inaczej filtr powietrza niż w 1,25 i 1,6... Nie mieszaj chłopakowi w głowie... Zresztą sam napisał:
wojtek3574 napisał/a:
nie widze żadnych śrób tylko na obrzerzu zatrzaski a nie chciałbym niczego urwać .
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
wojtek3574 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: rzeszów
Wysłany: 9 Maj 2010, 20:19   

jak nie ma żadnych ukrytych niespodzianek to sobie poradze dla pewności chciałem sie upewnic głupota - wymiana filtra powietrza a potem gdy cos sie urwie to kupa kłopotu i zabawy
_________________
wojtek
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 9 Maj 2010, 22:50   

A przepraszam, nie zauważyłem tego :sad: Mea culpa
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 31 Maj 2010, 13:51   

wojtek3574, i jak, dałeś radę :?: Jeśli tak, to opisz dla innych... :fox:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
baggins 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: FX
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Konrad
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: Bielany, Wwa
Wysłany: 31 Maj 2010, 15:42   

Hello,

No właśnie, mam podobny problem...

Tytułem wstępu: Fiestarossa, rocznik 2002, silnik 1.3, 69 KM

Widziałem, że temat był już delikatnie łaskotany, aczkolwiek nikt nie dotarł do sedna.

Chciałbym wymienić, lub choć obejrzeć filtr powietrza. Na obudowie silnika nie ma żadnych śrub, jest tylko jakieś pół miliona zatrzasków. Jeden już ułamałem, sąsiednie się jednak nie przestraszyły. Determinacja mi nieco przeszła, brakuje mi mniej więcej ośmiu rąk.

Czy ktoś z Was zderzył się już z podobnym problemem? Czy jest jakiś w miarę prosty patent na obranie silnika z tej plastikowej skorupki? Czy może podważać po jednym i wsadzać tam np. sznurek...?

Będę wdzięczny
baggins
_________________
'Any car which holds together for a whole race is too heavy'
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 31 Maj 2010, 16:43   

Mhh dziwne ... ja mam dwie śruby z przodu obudowy odkręcam i można wyszarpnąć obudowę filtru powietrza ....
_________________

 
 
baggins 


Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: FX
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Konrad
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: Bielany, Wwa
Wysłany: 31 Maj 2010, 20:15   

WooYownik napisał/a:
Mhh dziwne ... ja mam dwie śruby z przodu obudowy odkręcam i można wyszarpnąć obudowę filtru powietrza ....

No masz rację, że dziwne - po prostu filtr był tam, gdzie powinien, a nie tam, gdzie go szukałem... Dziękuję za pomoc i proszę się ze mnie nie śmiać za głośno :)
Potwierdzam - dwie śruby, torxy i 5 minut roboty, kultura pracy silnika sporo zyskała.
W razie czego służę pomocą: filtr jest pod małą pokrywą, między silnikiem a chłodnicą. Z wierzchu wykręcamy 2 śrubki, od dołu zwlaniamy z 2 zaczepów, nic więcej nie trzeba demontować. Nie ma potrzeby zdejmowania gumowej rury. Zmiana filtra, trochę zabawy z wpasowaniem tego całego ustrojstwa z powrotem i załatwione.

pzdr
baggins
_________________
'Any car which holds together for a whole race is too heavy'
 
 
grzesiek_kl 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: zł
Wysłany: 14 Lut 2012, 09:59   

Witam chciałbym się podpiac pod temat. Wymienilem ow filterek u siebie potwierdzam pokrywa na 2 srubki trox silnik1.3. Wystarczy odkrecic, odchylic pokrywe i ja wyjąć. Niestety po wymianie i przejechaniu ok 1000km pękła mi ta pokrywa w okolicy wlasnie mocowan na sruby. Wydawalo mi sie ze wszystko pasuje i filtr nie stawia oporu jak ja zalozylem.

Moze ktos poradzic co moglo byc tego przyczyna? Staralem sie nie dokrecac za mocno. :(
Czy to moze przez to ze stal na mrozie a potem wprowadzilem do cieplego garazu? No i ostatnie mozna gdzies kupic sama pokrywke moze ma ktos na sprzedaz bo komplet kosztuje420:( i nie wiem czy to wina filtra zeby minowka znowu nie pekla.

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.
 
 
wiatrak84 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Lut 2012, 21:25   

Tak w obudowie filtra jest mniejsza pokrywka miedzy całą tą obudową i a chłodnicą 2 śrubki odchylamy i filterek jak na dłoni.
Co do samej pokrywki jak się coś plastikowego przykręca na mrozie to niestety bardzo łatwo o uszkodzenie. Za mocno dokręciłeś a podczas jazdy niestety wszystko na swój sposób pracuje nie równa droga drgania silnika i pękło. W fieście mojej panny ktoś nieumiejętnie zakładał ów pokrywkę i niestety pękł jeden z tych zaczepów u dołu. Doraźnie pomaga dość szeroka plastikowa opaska zaciskowa ale rozglądam się za nową pokrywką lub używaną ale sprawną najlepiej.
 
 
grzesiek_kl 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: zł
Wysłany: 21 Lut 2012, 19:18   

chyba sprawie sobie taka blaszke dogieta na wymiar bo widze ze samej pokrywki nie dostane
:( niedlugo to obudowy silnikow s plastiku beda robic;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.