Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK2] Jeszcze bezimienna ;)
Autor Wiadomość
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 16:25   [MK2] Jeszcze bezimienna ;)

1. NICK: yasiek
2. IMIĘ: Jasiek
3. MODEL: Mk2
4. WERSJA: (? to trzeba jeszcze ustalić, holiday?)
5. ROCZNIK: 1985
6. SILNIK: 1.6D
7. OPIS AUTA:

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brak
b. mechaniczne:
c. audio: brak
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: 4 głośniki, z tyłu niskotonowe
b. mechaniczne:
c. audio:
d. inne







Uploaded with ImageShack.us












Witam,
w końcu stałem się posiadaczem starego forda. A jest to Fiesta z 85r. w dieslu. Kupiona po wycieczce do Poznania za malutkie pieniądze bo właściwie za 600zł.

Blacharka w naprawde niezłym stanie poza maską która jest właściwie do wymiany (poza widoczną rdzą na wierzchu jest też pordzewiała od dołu przy tych zaczepach). Mechanicznie ok, musiałem wymienić niestety praktycznie wszystkie części eksploatacyjne, zregenerować rozrusznik, została mi jeszcze wymiana jak się dowiedziałem pierwszej części wydechu.

Audio niestety w tej chwili brak, nie ma kostki w samochodzie a radio które posiadam bardzo nie chciało by się spalić i dlatego będzie to zrobione u fachowca.

Proszę o wyrozumiałość bo będę zadawał pewnie trochę głupich pytań ;) . A zdjęcie sprzed kupna - nie mam niestety aparatu.
Pozdro,
Jasiek!

Świątecznie! ;)







Ostatnio zmieniony przez yasiek 26 Gru 2011, 13:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 17:20   VIN, boczki.

Hej,
zacznę już z pytaniami - czy ktoś mógłby rozczytać numer VIN? WFOBXXGAFBFU29295. Fiesta jest trochę jednak szczepiona - zegary z xrki chyba (jest obrotomierz, działa kiepsko). Dalej mam pytanie jak bezpiecznie zdjąć boczki - zacząłem zdejmować i od razu mi coś tam pękło więc zaprzestałem, może to był jakiś domowy patent - nie wiem. Nie mam też chyba pociągniętych kabelków do tylnych głośników - boczki też chyba od xrki, z miejscem na głośniki z tyłu, jak najlepiej pociągnąć kable od tylnych głośników?. I jakiej średnicy głośniki można włożyć do przodu i do tyłu?
Pozdro..
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Gru 2011, 17:29   

yasiek,
Kod:
Przepraszamy, dla wprowadzonego numeru VIN / rejestracyjnego nie znaleziono żadnych danych - WF0BXXGAFBFU29295
_________________
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14 Gru 2011, 17:45   

przy mk2 vin mało mówi ;)

yasiek, masz jeszcze zderzak przód z XRki ;)
Co do boczków to ogólnie są na zatrzaski. Przy obecnych temperaturach, to plastik tylko czeka, by się połamać ;) Proponowałbym wpierw odpiąć róg tapicery, byś mógł zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Głośniki z przodu w drzewiach standardowo miały 10cm. Z tyłu nie mam pojęcia. Ja miałem jakiś owalny wrzucony, do tego przykręcony do tapicerki.
Kable do tyłu ciągnąłem pod plastikową nakładką na próg.
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 17:55   

vinu może automatycznie nie odczytywać ze względu na brak chyba dwóch znaków (XX) - dzisiaj jest już przebity bo nie dało się chyba odczytać. zderzaki są chyba takie z oryginału widziałem starą reklamę fiesty mk2 na youtube i była wersja prawie identyczna - zderzaki jako opcja dodatkowa.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:12   

bodajże 5 ostatnich cyfr vinu to numer silnika. Tak się dowiesz, czy ktoś go wymieniał :)
 
 
Rkalitka 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Roman
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 1615
Skąd: Perkowo
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:17   

Na początku wymień pasek rozrządu i rolki jeśli są do wymiany(jak nie ma luzów ani nie świszczą to zostaw, powinno się komplet robić z pompą wody ale to byłby koszt połowy Twojej fiesty :-P ) i zrób to zanim zaczniesz się bawić w "ałdjo maniaka"

Później możesz dać nowy zderzak co jest połamany i dalej maskę do wymiany.

Sprawdź sworznie w wahaczach przednich i końcówki drążków kierowniczych.

Z tyłu gumy w wahaczach też lubią się wywalać.

Jeśli blacharsko nie ma tragedii to masz szczęście, silniki 1.6D chyba najlepsze do czasów teraźniejszych jeśli chodzi o Forda a do tego spalają 4,5 litra wachy bez żadnego "oszczędzania"

Jak o nią zadbasz i nie wytniesz dziur w półce tylnej i boczkach drzwi to będzie fajne auto :yes:

PS: Daj więcej zdjęć auta z zewnątrz od wewnątrz i od spodu(radzę się szybko udać na kanał i zrobić przegląd co i jak, bo po zimie może być spustoszenie)
_________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

 
 
 
Szpila 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Wojtek
Wiek: 40
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 130
Skąd: Bardo/Katowice
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:17   

Boczki najlepiej sie zdejmuje płaskim dużym śrubokrętem kill2 wkladasz go miedzy blaszke do ktorej jest włozony zatrzask plastikowy a blache drzwi i odginasz (musi sie opierac na tej blaszce od spinki plastikowej bo mozesz ją oderwac i już nie bedzie sie trzymac w tym miejscu) te spinki moga sie połamać ale łatwo znajdziesz na allegro takie same, Powodzenia <oki>
_________________

 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:34   

VINu z mk2 raczej żaden dekoder nie odczyta, bo wtedy nie kodowali takich info jak teraz kodują,,, na demontaż tapicerki to poczekaj do lata, albo w ciepłym garażu dodatkowo nagrzej wnętrze, bo inaczej spinki będą pękać jedna po drugiej,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:38   

hej,
zawieszenie było już całe sprawdzone i wymieniona była tylko jedna część - chyba jeden sworzeń już nie pamiętam, znajomy to załatwiał. Rozrząd też zmieniony (bez pompy), filtry, olej wymienione. od spodu jest dobrze, progi są dobre, jest leciutki nalot rdzy ale to ogarnę wkrótce, dobra jest opcja z tym czarnym matem, bo w razie lekkich niedoróbek można to samemu podszpachlować i podmalować.

Dziur w półce nie planuję - nie posiadam aktualnie tejże półki :D głośniki mają być w boczkach z tyłu. Samochód jest już w pełni jeżdzący chciałem wszystko ogarnąć przed zimą, żeby nie było problemu z odpalaniem bo słyszałem, że te silniki miewają problemy. Jak się zacznie pitrasić to zmienię jeszcze świece.

W pierwszej kolejności muszę wymienić tą pierwszą część wydechu bo czasami lubi poddymić leciutko przy rozruchu a i jest trochę głośniejszy przez to. Na allegro niestety do diesla nie widziałem... Brakuje mi też paru dupereli - oprawki od klamki wewnątrz, włącznik świateł mijania nieoryginalny - biały przezroczysty plastik z lampką która daje po oczach i ciężko w nocy się z tym jeździ i jeszcze coś ale to będę się pytał później. Apropos zderzaka - czy jeżeli wstawiłbym nie xrkowy tylko takie jak są na allegro to czy mogę zachować ten czerwony pasek? Bo leci on wzdłuż całego auta i chciałbym go jednak zostawić, ale jednak zderzak to melodia przyszłości;)

W tej chwili auto ma mnie dowozić na zajęcia - jest jeżdzące, trochę głośne (ten tłumik w pierwszej kolejności), ale nie grające (w drugiej kolejności).
Dzięki za podpowiedzi ;)

Jutro powalcze z boczkami zobacze czy są tam w ogóle jakieś głośniki (wątpie).
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:41   

Trzy tygodnie .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:42   

yasiek napisał/a:
Apropos zderzaka - czy jeżeli wstawiłbym nie xrkowy tylko takie jak są na allegro to czy mogę zachować ten czerwony pasek?
Nie, ten pasek moze być (zderzak ma miejsce na niego) tylko w wersji z tymi noskami z przodu, czyli Xr2/S oraz Ghia
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Rkalitka 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Roman
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 1615
Skąd: Perkowo
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:49   

Możliwe, że dymi Ci przy mocowaniu kolektora z rurą kolektorową na przegubach kulowych - stały numer w 1.6D jeśli tak to można to kupić dość tanio nowe na allegro, tłumik możesz dać mu nawet jeden - dużo głośniej nie będzie.

Z silnikiem jeśli cokolwiek będzie się działo - nie będzie chciał odpalić to najpierw diagnozuj a potem kupuj części. Sprawdź kompresję - jeśli wyjdzie powyżej 27-28 barów na wszystkich garach to silnik pożyje, i wtedy w razie problemów z rozruchem to tylko osprzęt zostaje.

Ogólnie to tapicerki drzwi się zdejmuje prosto - wystarczy pociągnąć, albo sobie podważ śrubokrętem delikatnie - jak popękają zaczepy to tragedia się nie stanie najwyżej kupisz nowe za 2 zł 20 sztuk....

Nie rób dziur w boczkach, bo wszyscy się obrażą na Ciebie. Z przodu daj oryginały i z tyłu za boczkami też są oryginalne miejsca na 13cm głośniki a przez boczek będzie słychać bo jest w nim "siateczka"/dziurki porobione.

Jak chcesz amerykę z ałdjo to kup taśmę dekarską 15cm za 50zł wyklej drzwi i za boczkami i z tyłu daj głośniki niskotonowe 13cm i grube przewody, zwykły radiootwarzacz i będzie bardzo miło grać :yes:

Ale radzę to robić dopiero jak zrobisz maskę, zderzak inne rzeczy mechaniczne
_________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

 
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 18:58   

Jedna z tych spinek już chyba pękła, dlatego odpuściłem. Czyli jednak poczekam. Deska jest popękana przez co wszystkie włączniki z lewej wiszą dosyć luzem.. Nie jestem audiomaniakiem, dziur robić nie planuję tylko włożyć właśnie pod te boczki bo są te dziurki więc po co niszczyć :) Mechanicznie jak już pisałem jest w porządku. Z kolektorem to ciekawe, jak znajomy ogarnięty będzie to mu podeślę info jak piszesz Rkalitka i będziemy działać. Ja sam niestety bardzo nie jestem ogarnięty co do mechanikowania (tata niejeżdzący więc nie miałem się od kogo uczyć;)) ale chcę się nauczyć jednak patrząc najpierw jak inni robią..
aa zapomniałem wspomnieć, że były też wymienione tarcze hamulcowe (było ich już malo i nie było warto szlifować a były trochę krzywe) i klocki też.
 
 
Rkalitka 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Roman
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 1615
Skąd: Perkowo
Wysłany: 14 Gru 2011, 19:06   

No ogólnie chwali się, że kupując trupa za 600zł na początku włożyłeś drugie tyle żeby było bezpiecznie jeździć a nie zacząłeś od wymiany podświetlenia postojówek i zegarów na niebieskie.... :yes:


Z głową i na prawdę nie jeden pozazdrości fiesty.....na lato dokup ładne felgi(durszlaki z epoki albo krzyże za 200zł) i będzie malina :yes:
_________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

 
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 19:09   

haha no właśnie krzyże mają być... ;) kiedyś marzy mi się capri.. ;)
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 19:23   

Jeszcze jedno pytanie - czy ma ktoś siłowniki klapy w dobrym stanie do sprzedania jeśli tak, to w jakiej cenie? czy może pisać od razu takie rzeczy w kupię/sprzedam? Najlepiej ktoś z okolic Torunia/Bydgoszczy.
 
 
Rkalitka 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Roman
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 1615
Skąd: Perkowo
Wysłany: 14 Gru 2011, 20:12   

yasiek - nie masz w okolicy szrotu albo lepiej złomu?? Jak nie wiesz gdzie jest to lepiej się dowiedz ,bo tam pojedziesz wytargasz cały bagażnik części a zapłacisz flaszkę do gościa ze złomu :yes:

Ja tak robię od lat i nie narzekam - części są często lepszej jakości niż używki z allegro czy szrotu <8>
_________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

 
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Gru 2011, 20:33   

Spróbuję tak pokombinować. Najlbliższy jest i tak chyba kawałek stąd ale jak będzie czas i więcej pieniędzy to się pewnie wybiorę.
 
 
yasiek 

Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Fun
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Gru 2011, 14:11   

Są i zdjęcia świąteczne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK2] Fiesta MK2
Fordy Fiesta II generacji (1983-1989)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:37
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Galeria MK1 & MK2
fajne, oryginalne, ładne i zrobione z sensem :)
Piesek Mechanika ogólna 39 13 Sty 2014, 15:24
kostek88wjcz
Brak nowych postów Przyklejony: Demontaż pompy wody w mk2.
Rancikk1 Mechanika silnika 8 20 Lip 2015, 09:01
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Widziałem, mijałem, wiem gdzie stoi mk1/mk2
podziel się informacją
van Mechanika ogólna 39 29 Lis 2014, 00:18
Wodnikczek
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.