Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
2 Maj 2006, 17:36
Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżanie
Autor Wiadomość
machony
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2004, 22:26   Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżanie

:) kupilem sprezyny sportowe do maszyny i nie wiem :? jak to sie u nas zaklada :oops: czy sciagamy caly mc person czy jakos wyciagamy same amory :roll: prosze o opis tego co mam robic. pozdrowienia z zaglebia machony 8)
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 10 Cze 2006, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 22 Lip 2004, 18:47   

JA masz auto ze stabilizatorem to podnosisz obydwie strony auta (lewą i prawą) jak bez stabilizatora to możesz jedną.
Następnie ściągasz zwrotnicę, odlączasz stabilizator.
żeby zdjąć zwrotnicę luzujesz śrubę zaciskową sworznia wachacza i ściągasz z wachacza, luzujesz mocowanie do mcpersona i ściągasz z amortyzatora. Może okazać się konieczne odkręcenie końcówki drążka kierowniczego.
Odkręcasz za pomocą klucza chyba 17 najlepiej oczkowego giętego i imbusa nakrętkę centralno mocowania kolumny mcpersona do kielicha i wyciągasz.
Zakładasz ściągacze do sprężyn i ściskasz sprężynę. Odkręcasz nakrętkę mocowania łożyska kolumny i rozkładasz odkaładając wszystko tak abyś wiedział jak było złożone, zwróć szczególną uwagę na łożysko abyś nie założył go do góry nogami, demontujesz sprężynę. (Należy zwróćić uwagę aby elementy użyte do ściskania sprężyny były solidne, aby nie doszło do wyskoczenia sprężyny ze ścisków, bo narobi się niezłych szkód) Następnie rozluźniasz sprężynę starą zdejmujesz ściski i zakładasz je na nową sprężynę i ściskasz ją. Po ściśnięciu zaczynasz montaż całości w kolejności odwrotnej do demontażu.

Tak powinno się to zrobić jednak jeśli tego nigdy dotąd nie robiłeś i nie widziałeś ja się to robi lepiej zleć to fachowcowi i go podpatruj następnym razem wykonasz to sam. Jeśli coś pominąłem to sorki i pamiętaj że całą tą operację wykonujesz na własną odpowiedzialność. Jak wymienić tył szczegółowo Ci nie opiszę ponieważ z tyłu jeszcze tego nie robiłem, jednak wszelkie czynności są analogiczne.
Po złożeniu całości sprawdź dokładnie czy wszystkie śruby są dokładnie przykręcone, układ zawieszenia łączy twoje auto z drogą
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 22 Lip 2004, 21:03   

Po co cały samochód zaraz rozbierać :?: Jak ja wymieniałem sprężyny to podnosiłem samochód z jedenej strony i odkręcałem drążek stabilizatora, następnie mocowanie kolumny na dole i na końcu wykręcąłem od gory z kielicha - fakt ze do pomocy miałem brata. Jak robisz sam a masz stablilizator to faktycznie podnieś go z 2 stron - nie bedzie wtedy napięty i łatwiej bedzie ci wyciągnąć drążki stabilizatora. Demontaż i montaż w takiej kolejności jak oisał Rycho (zwracaj uwagę na to jak rozkładasz zeby ni9e mieć problemu ze składaniem - szczególnie przy zakładaniu dobrze ściśnij sprężynę aby łożysko wraz z miseczką górną weszło na swoje miejsce).
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Gumy w sprężyny
mellow Tuning mechaniczny 11 13 Kwi 2005, 00:18
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
wójas 22 Tuning mechaniczny 16 24 Sie 2005, 16:30
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Armen Tuning mechaniczny 25 6 Maj 2005, 12:59
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Podwyższenie
Gość Tuning mechaniczny 2 15 Paź 2005, 16:45
JoeMix
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Maczuga Tuning mechaniczny 4 30 Lip 2004, 12:21
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.