Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:18
Zmieniajace sie swiatla
Autor Wiadomość
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 13 Kwi 2005, 07:32   Zmieniajace sie swiatla

Witam. Jade sobie np te 3 tys obr na 4 biegu ladnie no i w pewnym monemcie swiatla zaczynaja mi sie rozjasniac i sciemniac. Jak sie rozjasniaja to krotkie jak dlugie doslownie wala no i czuc ze az samochod przy rozjasniajacych swiatlach hamuje. Dodam ze na kazdych obrotach od 2 tys w gore sie tak dzieje. Czy to cos nie tak z alternatorem??
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 13 Kwi 2005, 08:03   

ponieważ alternator to prądnica, to mogą się rozjaśniać światła, przez to że nagle dostają większe napięcie. większe napięcie może być wynikiem większego prądu wzbudzenia jakie dostaje alternator. ale dlaczego pulsuje? i do tego powyżej 2000 obr/min. jakby pasek ślizgał to by raczej cały czas nie było odpowiedniego ładowania. chyba że miałeś wczśniej takie mijania jak obecne długie to znaczyłoby że pasek chwilowo łapie na resztach klinu. inaczej sobie tego nie wyobrażam.
hm... może głupoty piszę, bo z elektryki samochodowej ciężko, poza tym może on też się wiesza. łożyska kiedyś mu zmieniałeś?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 13 Kwi 2005, 09:46   

jeszcze jest coś takiego jak regulator napięcia - czasami też sie pusje.....
_________________
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Kwi 2005, 11:14   

Identyczny problem miałem kiedyś w firmowym c15. Wracałem akurat z Gdańska kiedy to światła raz mi sie rozjaśniały raz przygasały jak świeciły mocno to jadący z naprzeciwka mi mrugali a jak przygasły to były jak świeczki. Na drugi dzień po powrocie siadło całkiem ładowanie. Przyczyna to przepalone uzwojenie w alternatorze.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
drad
[Usunięty]

Wysłany: 13 Kwi 2005, 12:36   

Alternator (oczywiście gdy jest sprawny) w odróżnieniu od zwykłej prądnicy, bez względu na obroty powinien dawać zawsze takie samo napięcie.

Jeśli piszesz że przy rozjąśnianiu świateł auto traci moc, to alternator raczej jest sprawny.
Gdy wzrasta pobór mocy przez jakiś odbiornik (światła) alternator stawia większy opór, nawet bardzo duży, stąd spadek mocy.

Stawiał bym na regulator napięcia lub ( i tu tylko teoria ) na jakiś rozdzielacz napięcia jeśli takowy istnieje.

Oczywiście mogę się mylić i polecam zwrócić się na PW do kolegi diodalodz,
wydał mi się niezły w te klocki (elektryka sam).

Pozdr.
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 13 Kwi 2005, 14:21   

A gdzie znajduje sie taki reulator napiecia??? Gdzies przy alternatorze ??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Kwi 2005, 15:26   

szynszyl napisał/a:
ponieważ alternator to prądnica

Dobra... to jest tak ja byś napisał poniewaz koło to kwadrat... najpierw teoria... Prądnica w zasadzie wytwarza prąd stały... i czasem jest nazywana dynamem, natomiast prądnica prądu przemiennego to właśnie alternator... a u orzysza albo nie ma gdzieś styku (brak masy, albo +12V) albo regulator do wymiany w kompecie ze szczotkami (to jeden wlement)...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 13 Kwi 2005, 17:44   

JoeMix napisał/a:
Prądnica w zasadzie wytwarza prąd stały... i czasem jest nazywana dynamem, natomiast prądnica prądu przemiennego to właśnie alternator... a u orzysza albo nie ma gdzieś styku (brak masy, albo +12V) albo regulator do wymiany w kompecie ze szczotkami (to jeden wlement)...


słynne dynamo roweru wytwarza nap. zmienne.
prądnice istnieją : prądu stałego, zmiennego; synchroniczne i indukcyjne też. są też małej i dużej mocy...

akurat maszyny elektryczne mam opanowane... ;/
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Kwi 2005, 10:22   

Jak uporasz sie z problemem to daj znać co to było bo jestem ciekaw.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Kwi 2005, 01:31   

hm .
zacznijmy od początku
Zakładam ze masz dobry paske klinowy . jest właściwie naciągniety co w twoim przypadku jest trudne bo prawdopodobnie nie przerobiłeś jażma naciągającego i alternator opiera sie o belke przedniego zawieszenia. Hm
Piszesz ze auto traci moc nagle
Mozliwości jest kilka alternator ma luzy , coś sie w niego wkręca , wariuje regulator i podaje maksymalny prąd na twornik pola magnetycznego (wirnik) . Jeśli tak to idzmy tym tropem .
Mozesz mieć zwalony regulator (wyjąć podłączyć pod zasilacz regulowany sprawdzić) Moze być winna dioda w mosku która zakłuca prace regulatora , moze być zły styk regulatora (ta powalona blaszka co idzie z moskta albo zła masa ) . Jeśli bedzie ok to sprawdz diody wzbudzenia w mosku prostowniczmy . Moja rada jeśli nie masz sprzetu a mechanicznie wszystko jest ok a podmianka regulatora nie pomoże to poszukaj innego alternatora mozesz pomierzyć uzwojenia i porównać z katalogiem i zobaczyć czy komutator nie jest padlinowaty.
Pozdro
 
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 16 Kwi 2005, 21:51   

No i sprawa rozwianana. Zalozylem drugi alternator i wszystko gra. A ten stary sie sie reka nawet ciezko krecil. Rozbiore i zobacze co nie tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90
Brak nowych postów [MK4] Stukanie gdy właczy sie swiatla
matimsz Mechanika 5 4 Sty 2012, 22:25
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Nie podswietla sie ze swiatla sa wlaczone :(
Gość Elektryka 16 31 Sty 2009, 22:56
Tommur
Brak nowych postów [MK3] automatyczne swiatla
wojtas9975 Elektryka 5 20 Gru 2012, 22:07
wojtas9975
Brak nowych postów Dziwne swiatla prawe...
a przeglad tuz tuz
Gość Elektryka 6 6 Lut 2008, 20:59
szynszyl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.