Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:52
4 głośniki do radia z wyjsciem na 2 głośniki??
Autor Wiadomość
tomas99
[Usunięty]

Wysłany: 25 Mar 2005, 00:10   4 głośniki do radia z wyjsciem na 2 głośniki??

Witam
Chciałbym podłączyć 4 głośnki do radia które ma wyjście tylko na 2 głośniki, cały spręt jest 4 ohmowy, nie wiem czy lepiej podłączyć szergowo czy równolegle 2 głośniki na 1 kanał wyjściowy od radia??? Czy głośniki lub radio może ulec uszkodzeniu???
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Mar 2005, 06:18   

To zalezy jake masz radio (4 czy 8)... jeżeli głośnieki masz 4 i połączysz równolegle... to się zrobią 2... jak szerogowo to się zrobią 8... jam masz radio 8 no to nie ma problemu... jak masz 4 to musisz se kupić specjalnego rezystora 2 lub 4... aby sciągnąc zestaw do 4... jak masz radyjko np. 15W to rezystor kupuj trochę mocnijszy np. 20W...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 25 Mar 2005, 09:39   Re: 4 głośniki do radia z wyjsciem na 2 głośniki??

tomas99 napisał/a:
Witam
Chciałbym podłączyć 4 głośnki do radia


bezpieczniej jest szeregowo (najlepiej aby glosniki mialy taką samą impedancję i moc). wg mnie najlepiej podlaczyc zgodnie fazowo przód i tył ale slyszalem ze niektorzy specjalnie podłączają tył przeciwfazowo aby zwiekszyc "przestrzenność"

czyli podsumowujac: szeregowo, w zgodnej fazie
 
 
voytala
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 18:23   

radia i glosniki samochodowe sa 4 Ohm'owe wiec jak połaczysz dwa glosniki szeregowo to ich impedancja zastepcza bedzie 8 ohm - a wyjsce radia ma 4 ohm'y- maly zonk co? :-/
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 18:27   

no i ?
tj napisalem - podlaczenie szeregowe jest bezpieczniejsze dla radia, aczkolwiek nie wykorzysta kolega pelnego potencjalu sprzetu.. coś jeszcze niejasne ?
 
 
voytala
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 18:30   

hmm?? bezpieczniejsze dla radia?? przeciez radio ma 4 ohm'y a obicazenie czyli ten caly zestaw dwu glosnikow bedzie mial 8 ohm'ow- chyba cos nie tak co?
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 18:36   

no jest nie tak, ale TJ napisalem powyzej - przy podlaczeniu rownoleglym impedancja bedzie mogla byc na tyle niska ze przeciazy koncowke radia - przy polaczeniu szeregowym nie ma takiego niebezpieczenstwa, aczkolwiek bedzie gralo gorzej niz przy podlaczeniu niezaleznym...

update:
wlasnie spojrzalem w twoj profil
komu jak komu, ale koledze po fachu (elektronikowi) chyba nie musze tego wyjasniac? :he:
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 21:07   

WITAM.
Moim skromnym zdaniem ((jeżeli mowa o 4 takich samych głośnikach szeroookooopasmowych, obejmujących całe pasmo (w innym wypadku takie łączenie nie ma sensu) - to TYLKO szeregowo).
O wiele leprzym rozwiązaniem byłoby jednak:
2 soprany, 2 średniotonowe i 2 baasy + ZWROTNICE ! lub
2 soprany, 2 nisko-średniotonowe + ZWROTNICE !
Konfigurować tak sobie można do woli, otrzymując ZAWSZE impedancję zestawu 4 Ohm'y :)
Ktoś pewnie pomyśli "O jakich my tu pieniądzach mówimy ??". Odpowiem , że o porównywalnych do 4 głośników szerokopasmowych. Wiem bo miałem taki zestaw w poprzednim samochodzie. Zwrotnice zrobiłem sam (wystarczy trochę poszukać w internecie), można też kupić za ok 30 PLN za sztukę. Głośniki kupiłem na Allegro (nie markowe tylko takie które miały niską cenę i dobre parametry). Gwizdki na desce, średnie w drzwiach, niskie w bagażniku w obudowie ze sklejki 10 mm. Grało toto zajeżyście :)
POLECAM !!!
Koszt:
g30+śr30+b80+z30+duperelk 20 = +- 190 PLN
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 21:24   

kolego
oczywiscie ze tak najlepiej :yes:
ale jesli ktos pyta co ma zrobic i jak polaczyc posiadane 4 JAKIEŚ glosniki to odpowiadamy co zrobic aby sprzetu sobie nie spalił :devil:
(sam mam 4kanałowego clariona, na przodach midy(13)+tweetery a na tyle szesnastki dające trochę dołu)
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2005, 22:36   

bash napisał/a:
kolego
oczywiscie ze tak najlepiej :yes:
ale jesli ktos pyta co ma zrobic i jak polaczyc posiadane 4 JAKIEŚ glosniki to odpowiadamy co zrobic aby sprzetu sobie nie spalił :devil:


Przepraszam chciałem dobrze :cry: :ups:
Następnym razem napiszę :
SZEREGOWO
i na tym zakończę. OKI?
Hmm, skoro są tylko 2 warianty to po co tyle odpowiedzi ??? :fox:
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwi 2005, 09:29   

coccolino napisał/a:
Przepraszam chciałem dobrze :fox:

nie no spoooko - hehe - bardzo dobrze napisales - to jest najlepsze rozwiazanie :ok:
witamy Łomżę w klubie :jupi:
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Lip 2011, 20:05   

Podłącze się pod ten temat aby nie otwierać nowego wątku tez chcę podłaczyc tak głośniki szerogowo, wszytko ładnie pięknie ale do głośników prowadzi wiązka kabli tam nie ma poprostu + - o co chodzi z tymi kablami i czy da sie podłaczyc je szerogowo ?? i po co tyle kabli o róznych kolorach ? i co z podlaczeniem szeroedowym tylu kabli ?

 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2011, 21:21   

Głośniki w aucie mają jak pamiętam 4ohm,,, jak je dasz szeregowo to nie będzie 4, jak równolegle to tym bardziej,,, wiec nie jest to takie hop-siup... jedna konfiguracja zagra ciszej niż stand-alone a druga prawdopodobnie uszkodzi radio,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Sie 2011, 21:15   

Szeregowa zagra ciszej (ale zagra), równoległa może uszkodzić końcówkę mocy.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Jakie głośniki do modelu radia?
Jakie głośniki wybrać do poprawnego i długiego działania.
BinDer Car Audio i CB 1 30 Maj 2012, 01:02
Pontoniento
Brak nowych postów Jak idą przewody z kostki od radia (tylne głośniki)?
PINISLAV Elektryka 2 6 Cze 2007, 16:45
Gość
Brak nowych postów głośniki
lehu8 Car Audio i CB 4 2 Lip 2006, 22:48
lehu8
Brak nowych postów Głośniki
Trzaski i szumy w głośnikach
darekk Elektryka ogólna 3 25 Lip 2019, 19:17
darekk
Brak nowych postów Głośniki do Mk4
firefighter1 Car Audio i CB 13 30 Cze 2008, 20:14
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.