Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK5] Rozmiar głośnika wysokotonowego.
Autor Wiadomość
ozyns 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 40
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 22 Cze 2011, 12:37   [MK5] Rozmiar głośnika wysokotonowego.

Witam. Ostatnim czasem przywlokłem sobie z Włoszech fiestę MK5 z 2000 roku.
W aucie całkowity brak instalacji Audio - jedynie kostki do radia są i chyba do głośników w drzwiach.

Głośniki, kable, radio a nawet maty wygłuszające - to nie problem znalazłem na forum satysfakcjonujące informacje - ale nigdzie nie mogę odszukać informacji na temat rozmiarów głośnika wysoko-tonowego - mającego pasować do oryginalnego miejsca montażowego (obok klamki). Chciałbym zakupić wszystko a potem za jednym zamachem zamontować wszystko, aby nie ściągać / zakładać kilkukrotnie tapicerki.

Może jakieś konkretne modele? Linki do aukcji? Dzięki!

I pytanie przy okazji. W miejscu tej złączki między karoserią a drzwiami jest gumowy łącznik w którym idą kable. Znajomy mówi, że może tam być kostka w środku - ja jednak jej nie wyczuwam, przecisnę tamtędy przewód głośnikowy 2x2,5 mm? Oczywiście miękki w silikonowej osłonie. Obecnie jest tam elektryka do szyb, oraz centralny zamek.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Cze 2011, 13:58   

ozyns napisał/a:
W miejscu tej złączki między karoserią a drzwiami jest gumowy łącznik w którym idą kable. Znajomy mówi, że może tam być kostka w środku - ja jednak jej nie wyczuwam, przecisnę tamtędy przewód głośnikowy 2x2,5 mm?

Możesz spróbować (jeśli nie ma tam kabli) do kilku blaszek dolutować z dwóch stron kable, ale to jest moim zdaniem skórka za wyprawkę. Poprowadź kable naokoło i miej święty spokój.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ozyns 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 40
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 23 Cze 2011, 00:21   

Ale jak na około? Głośniki w drzwiach. Wiec do drzwi z kablem trzeba dojść.
Na macanie - miejsca jest dosyć, więc powinno być ok. Myślałem, że kostka ma kształt kostki a co do blaszek, to nie ogarniam o co chodzi;)
Ogólnie wierzę że - jak pisze na głośniku 80 watt RMS - to te 2 mm2 powinny być. Nawet jeśli to za duży przekrój na głośnik, to lepiej za duży, niż za mały.
OK, a co z "gwizdkami" ? :>
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Cze 2011, 00:35   

ozyns - zajrzyj w mój temat, jest tam link do instrukcji jak robić sobie grzane lusterka - poprowadź kabel tak, jak ja to tam zrobiłem i tyle :)

Na macanie to miejsca może być dość, a na oko to niejeden chłop umarł. To tak nie działa.
Jak nie miałeś tej "kostki" rozebranej w ręku, to niestety nic nie wiesz... to jest taka konstrukcja, że nie dorzucisz tam kolejnych kabli i kolejnych kabli nią nie przeciągniesz, bo ona jest rozłączalna i działa za zasadzie styku blaszek.

Od radia ciągniesz kabel, te ~2mm^2 to absolutny max. Kładzenie grubszych kabli do głośników w drzwiach nie ma po prostu sensu (wywód dot. tego dlaczego robiłem już na tym forum).

Co do gwizdków - kabel idzie do nich ten sam, co i do lo-mid, ale przez zwrotnicę. Nie ma sensu ciągnięcie 4 kabli, jeśli na 2 uzyska się to samo. Trzeba tylko całość podpiąć pod zwrotnicę i dopiero pod nią podpinać głośniki.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ozyns 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 40
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 23 Cze 2011, 09:23   

Z podpinaniem nie ma problemu - tylko jakie gwizdki zakupić, aby się zmieściły w miejsce montażowe :) Tego mi jeszcze brakuje - gwizdków i zwrotnic. Patrzyłem na Alledrogo - i z opisów wynika, że wszystkie mają w okolicach cala - ale są różnice po kilka minimetrów. Zwrotnice też zamontuję w drzwiach - myślę, że się tam zmieszczą.

Gwizdki za małe - nie problem - klejem na gorąco podkleję i będzie się jakoś trzymało, ale za dużych nie wcisnę. Chyba zdemontuję klamkę i pójdę z nią do sklepu, żeby przymierzyć. Jak znajdę, to pomierzę jakie to ma rozmiary i napiszę... ku pamięci.

Miałem kiedyś fiata UNO i wiele tam do drzwi zmieściłem :) W sumie to mi Delorian wyszedł wtedy ;)

Pufcio - rozumiem, że kabel przepchać z drzwi - do lusterka i tam łącznikiem do przedniego słupka - tak?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Cze 2011, 12:11   

ozyns napisał/a:
Patrzyłem na Alledrogo - i z opisów wynika, że wszystkie mają w okolicach cala - ale są różnice po kilka minimetrów.

Kupowanie na Allegro, zwłaszcza jak chcesz pod wymiar, to kiepski pomysł. Swoją drogą - chyba milimetrów :P

ozyns napisał/a:
Zwrotnice też zamontuję w drzwiach - myślę, że się tam zmieszczą.

Jeśli dobrze je przymocujesz na wysokości metalowej poprzeczki na środku drzwi (od środka, od strony gąbki), to nawet słusznych rozmiarów puszka tam wejdzie.

ozyns napisał/a:
Chyba zdemontuję klamkę i pójdę z nią do sklepu, żeby przymierzyć. Jak znajdę, to pomierzę jakie to ma rozmiary i napiszę... ku pamięci.

Pomysł nie jest zły, tyle że pamiętać trzeba o rozmiarze siatki - to ona ma się zmieścić w otworze w ramce klamki oraz grubości całego gwizdka, bo to znowu decyduje o tym, czy ów się zmieści w przestrzeni między ramką a tapicerką czy może będzie brzydko odciskał.

Wiem na pewno, że gwizdki z zestawu Powerbass S-6C pasują idealnie, zarówno na grubość, jak i na rozmiar siatki. Jeśli dorwiesz jakiegoś sprzedawcę i Ci to zmierzy, to problem masz względnie z głowy.

ozyns napisał/a:
Pufcio - rozumiem, że kabel przepchać z drzwi - do lusterka i tam łącznikiem do przedniego słupka - tak?

Oglądałeś te zdjęcia? Bo mam wrażenie, że niezbyt... :|
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 23 Cze 2011, 13:12   

w razie czego mam gdzieś w szafie gwizdek z MK4/5, mogę pomierzyć :fox:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
ozyns 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 40
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 24 Cze 2011, 11:57   

Gdyby można było prosić o miarę :)

Tylko, patrząc po aukcjach - dokładnych wymiarów nikt nie podaje - więc prześladowanie sprzedawcy dokładnymi wymiarami raczej nie przyniesie zamierzonego skutku. Grzecznie pójdę do sklepu z zdemontowaną klameczką i dobiorę coś na wcisk.

Jeśli chodzi o prowadzenie przewodów -> http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=41190 Chodziło o ten temat? Przewód jest poprowadzony poza elastycznym łącznikiem, kable tak bez osłony puściłeś? Nie wiem czy to bezpieczne :)

Ale - skoro lepiej nie pchać się przez tę gumę - to faktycznie tak zrobię. Z tym, że ja u siebie otworu chyba tam nie mam ( nie szukałem dziur, bo rudej jeszcze nie znalazłem )

Edit :)
Otwór jest - zaślepiony - Rozumiem, że to otwór serwisowy - Tamtędy dajemy konserwację do profili zamkniętych?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Cze 2011, 19:41   

ozyns napisał/a:
Nie wiem czy to bezpieczne :)

Bezpieczne. Jak przewody dobrze ułożysz, to drzwiami ich nie przytniesz, więc nie stanie się z nimi absolutnie nic złego.

Co do "otworu" - mówisz o tym, gdzie jest plastikowa zaślepka? Jeśli tak, to nie mam pojęcia do czego on miałby służyć :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Cze 2011, 19:46   

fi oryginalnego głośnika (bez plastikowego koszyczka): 35mm
fi montażowe koszyczka (tam, gdzie koszyczek chowa się w obudowie klamki): 39mm
fi zewnętrzne sitka na koszyczku (samo sitko delikatnie wystaje poza obręb koszyczka): 40mm
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Maskownica głośnika
czym ją zastąpić
panicz Car Audio i CB 2 15 Kwi 2015, 13:41
panicz
Brak nowych postów Połamana maskownica głośnika
di_ana Mechanika ogólna 1 1 Kwi 2016, 00:37
sla32
Brak nowych postów [MK3] Zabezpieczenie głośnika w drzwiach
maerik Car Audio i CB 22 8 Cze 2014, 17:40
Fordzik88


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.