Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Prostowanie pasa tylnego - metody
Autor Wiadomość
m_g 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 41
Skąd: Nadarzyn(wa-wa)
Wysłany: 11 Mar 2011, 18:25   [MK4] Prostowanie pasa tylnego - metody

Mam pytanie do was, kobieta wjechała mi w fiestę i na moje nieszczęście albo i szczęście nie połamała mi prawie zderzaka(tylko oświetlenie rejestracji poszło ) klapa prawie nie pogięta ,ale za to pas tylni wygięty w takie "U" że się klapa nie zamyka. PZU dało mi szkodę całkowitą i mam się z tym bujać. Fiestą mam jeździć jeszcze rok takie jest założenie i nie wiem jak wyprostować pas tylni na tyle aby można była klapę zamknąć. Gdzie nie gdzie przeczytałem ,że łańcuchy drzewa i jazda :2xf: , tyle nie wiem czy :
a)fiesta silnik da radę
b) czy nie złamię się w pół :bigok:

Jakie macie propozycje aby wypukać pas tylni w fiestce ?? Dodam że podłoga prawie nie jest naruszona w bagażniku i w klapa też nie jest aż tak bardzo naruszona :)

Mój blacharz za porobienie zaprawek, wyklepanie pasa tylnego oraz prostowanie klapy bagażnika chce 600 zł ?? Warto dać blacharzowi czy samemu kombinować ?
Ostatnio zmieniony przez trzeci 12 Mar 2011, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2011, 20:49   

Chyba dostałeś kasę z ubezpieczalni i to pewnie więcej niż 600zł, nie masz pojęcia jak to zrobić samemu więc Cię nie rozumiem. Oddaj blacharzowi na pewno zrobi to lepiej od Ciebie.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
m_g 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 41
Skąd: Nadarzyn(wa-wa)
Wysłany: 11 Mar 2011, 21:01   

Ale tak jak mówię, nie chce pakować bóg wie ile kasy w ten samochód, jak rok ma pojeździć i są może jakieś sposoby na to ,aby w domciu to zrobić :)
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2011, 21:09   

m_g napisał/a:
Ale tak jak mówię, nie chce pakować bóg wie ile kasy w ten samochód

Ale nikt tu nie mówi o pakowaniu kasy, przecież ubezpieczalnia daje Ci kasę na tą naprawę i to pewnie dużo więcej ?
Mi to wygląda, że po prostu chcesz na tym zarobić i tyle. Biedna fiesta :sad:
Pamiętaj, że kiedyś będziesz chciał ją sprzedać i wtedy ktoś zapyta - "panie coś pan ją na drzewie prostował" ? Twoje auto rób jak chcesz.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
m_g 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 41
Skąd: Nadarzyn(wa-wa)
Wysłany: 11 Mar 2011, 21:38   

Mariusz nie mów biedna fiesta, bo nie ma co się oszukiwać , fiesta jest z 96/97 rocznik ,wersja goła i wesoła i uwierz ze szkody całkowitej wcale dużo nie dostałem :/. Bo fiesta było mało warta przed szkodą a po szkodzie to już w ogóle. Uwierz mi jak chcesz ale fiesta BYŁA moim oczkiem w głowie i była bardzo dopieszczona i doinwestowana, ale nikt mi za to nie zwróci kasy. I teraz sił mi brak i nie chce więcej wsadzać w samochód który już osiąga dno który ma rok się przeturlać i jak bym chciał to profesjonalnie zrobić to bym musiał z 2,5 tys wydać ,a to nie ma sensu. Zastanawiam się czy ty jak byś miał mocno uszkodzoną fiestę to byś ją zrobił na cacy wiedzą że rok ma ci posłużyć. Jeżeli masz nadal pisać swoje dywagacje to oszczędź sobie ich, ja oczekuje konkretnych informacji na konkretne pytanie, nie pytam się czy jak to będzie wyglądało tylko jak to zrobić!

Napraw przekracza 75% wartości auta więc żadna ubezpieczalnia ci kasy nie da, a szkoda całkowita to: wartość auta przed szkodą -wartość auta po szkodzie= tyle ci kasy to ręki dają i mówią spier.... :2xf:
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2011, 22:05   

m_g napisał/a:
Zastanawiam się czy ty jak byś miał mocno uszkodzoną fiestę to byś ją zrobił na cacy wiedzą że rok ma ci posłużyć.

Gdyby była mocno to być może nie ale Twoja z tego co piszesz nie jest mocno uszkodzona.
m_g napisał/a:
Jeżeli masz nadal pisać swoje dywagacje to oszczędź sobie ich, ja oczekuje konkretnych informacji na konkretne pytanie, nie pytam się czy jak to będzie wyglądało tylko jak to zrobić!

MARIUSZ.B napisał/a:
Oddaj blacharzowi na pewno zrobi to lepiej od Ciebie.

m_g napisał/a:
wartość auta przed szkodą -wartość auta po szkodzie= tyle ci kasy to ręki dają i mówią spier.... :2xf:

To ja doskonale wiem, śmiem twierdzić że na pewno dostałeś więcej niż 600zł. Dlatego radzę Ci oddaj to blacharzowi.
Jak chcesz bardziej szczegółowych odpowiedzi to może daj fotkę tych uszkodzeń a na pewno ktoś znający się na blacharce coś Ci doradzi co z tym można zrobić.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
m_g 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 41
Skąd: Nadarzyn(wa-wa)
Wysłany: 12 Mar 2011, 12:50   

Jak niektórzy słyszeli , kobiecie pomylił się gaz z hamulcem i przemodelowała mi fiestę znaczy kufer fieście :D , w wyniku czego ucierpiał mi najbardziej pas tylni samochodu oraz lekko podłoga w bagażniku. Dodatkowo nie wielce widoczne zgięcie klapy i podświetlenie rejestracji uszkodziła ale zderzak wytrwał. PZU przyznało mi szkodę całkowitą więc nie mogłem tego zlecić blacharzom i postanowiłem wyklepać fiestę sam:D. Chodziły mi różne dzikie pomysły po głowie np. drzewo łańcuch i gaz ale to nie przeszło :D . Aż w końcu wziąłem młota parę ciosów i...... i tu zobaczycie moją radosną twórczość która dała efekt w postaci takiej że klapa bagażnika która się nie zamykała zamyka się idealnie i jest wszystko błeno :mrgreen:

Zdjęcie słabej jakości przed moją radosną twórczością,widać tu wygięty pas :)



I zdjęcia po znaczy zdjęć które ukazują W jaki sposób prostować pas tylni w fiestach :mrgreen:



lewarek jest radzieckiej jeszcze produkcji i jak widać dał radę :one:, jedyne czego się bałem to aby zawiasy foteli wytrzymały ,ale widać że dało radę ^ ^
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Mar 2011, 21:24   

Zawsze, lepsze to niż drzewa o łańcuch :) .

Skoro, jesteś zadowolony, i działa to jak ma działać to gratuluje innowacyjnego rozwiązania :) .

Pozdrawiam, AccessXR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 22:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK3] Prostowanie wgniecionych drzwi
szkuteczny domowy sposób na wyprostowanie wgniecenia
skrodzki7 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 30 27 Lis 2010, 13:31
Gość
Brak nowych postów Łożysko tylnego koła MK4.
czarnybubu Mechanika ogólna 2 3 Mar 2018, 16:28
czarnybubu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.