Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kara i odsetki w PZU za brak OC
Autor Wiadomość
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lut 2011, 09:59   

staszq1 napisał/a:
Jeśli wypowiedziałeś OC to jeszcze nic nie moze zrobić bo mogłeś np. złomować auto ale jeśli ubezpieczysz go i będzie przerwa albo sprzedasz i ktoś np. z dzisiejszą datą ubezpieczy to FG od tego jest żeby wyłapywać takie przypadki a nie czekać na gotowce od policji.
To Ci powiem kiepsko to coś działa, bo ja i spora cześć pozostałych (jak nie wszyscy) "kolekcjonerów" tak robi, czyli wypowiada OC, i jak jest auto potrzebne czy coś to wykupuje OC i do przodu, po czym ponownie je wypowiada jak auto idzie w odstawkę,,, margines jest co prawda roczny, ale lepiej tak niż płacić OC za 20 pojazdów kiedy jeździ się jednym,,, i nikt mnie się nigdy nie pyta dlaczego rezygnuje z OC, ani o poprzednie OC kiedy to wykupuje nowe OC po dziurze,,, znam jeden przypadek gdy "kolekcjoner" miał problemy z FG bo frajersko wyjechał autem bez OC i go Policja przytrzasnęła,,, ale kary żadnej nie płacił bo sprytnie się wywinął,,,

BTW: Zdaje sobie sprawę że jest to omijanie prawa i nie do końca jest fair, ale przymus OC zawsze i na każde auto też w/g mnie nie jest OK, bo aut mam kilkanaście, a jednocześnie użytkuję tylko jedno, więc OC powinienem mieć wykupione na siebie jako kierowcę i auto które prowadzę powinno być nim objęte,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
staszq1 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Staszq
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: RJA
Wysłany: 23 Lut 2011, 11:32   

JoeMix napisał/a:
To Ci powiem kiepsko to coś działa,

Wiem o tym, jest to uwarunkowane też tym, że póki co ubezpieczyciele nie wymieniają się informacjami ale było głośno o tym bo tracą na nieuczciwych klientach ( tych którzy po szkodzie w OC idą do innej firmy i twierdzą że nie mieli szkody, żeby zatrzymać zniżki) ponad 200 mln zł rocznie i jak już ta sprawa będzie załatwiona to będzie inaczej wyglądać.
A co do "kolekcjonerów" czy jesteś pewien, że tylko tych których policja złapała płacą kary ?? Ja Ci nie życzę kary z FG ale uważaj :)
JoeMix napisał/a:

BTW: Zdaje sobie sprawę że jest to omijanie prawa i nie do końca jest fair, ale przymus OC zawsze i na każde auto też w/g mnie nie jest OK, bo aut mam kilkanaście, a jednocześnie użytkuję tylko jedno, więc OC powinienem mieć wykupione na siebie jako kierowcę i auto które prowadzę powinno być nim objęte,,,

To by było najbardziej racjonalne wyjście ale co my możemy... Tylko kombinować i mieć nadzieję że się uda :-P
_________________
Byle do przodu
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 23 Lut 2011, 11:59   

znaczy się co?
z teo co wyczytałem moj wrak ma jeszcze OC (konczy się 21 marca)
to moę ze spokojną łową wypowiedzieć umowę ubezpieczenia a autko moze sobie stać i moę je sobie spokojnie rozbierać tak?
a potem wyzłomować samo nadwozie?
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lut 2011, 15:07   

Cytat:
było głośno o tym bo tracą na nieuczciwych klientach ( tych którzy po szkodzie w OC idą do innej firmy i twierdzą że nie mieli szkody, żeby zatrzymać zniżki)
Bo ubezpieczalnie najpierw próbują za każda cenę klienta do siebie ściągnąć a potem maja pretensje że klienci ich oszukują,,,, puki co jak przy każdej zmianie firmy zawsze musiałem dawać historie OC z poprzedniej firmy,,, i tedy nie ma problemu że ktoś miał bum a powiedział że bezszkodowo od 10 lat jeździ,,,
Cytat:
A co do "kolekcjonerów" czy jesteś pewien, że tylko tych których policja złapała płacą kary ?? Ja Ci nie życzę kary z FG ale uważaj :)
Nikt się nie chwalił,,, myślę że jakby który miał kłopoty to by dał znać na forum co i jak by inni nie płacili,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Lut 2011, 20:10   

Cytat:
to moę ze spokojną łową wypowiedzieć umowę ubezpieczenia a autko moze sobie stać i moę je sobie spokojnie rozbierać tak?

Kto powiedział że ze spokojną głową?
Kara za brak oc jak mi mówił koleś od którego kupiłem auto (on sie podobno dowiadywał) może wynosić do 500 euro ;-) Więc czy to takie spokojne?

Na zamkniętym terenie prywatnym to spoko, gorzej jak na ulicy bo nawet ktoś z własnej winy w ciebie puknie i może być problem.
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 27 Lut 2011, 23:00   

no własnie auto a raczej jeo wrak stoi na moim podworku...
nie jest w stanie się poruszac z powodu braku silnika i zawieszenia lezy po prostu na ziemi chcę je wyzłomować ale mam mało czasu (praca)
myslę ze nic się nie stanie jesli oc wypowiem teraz a wyzłomuję za np tydzien
wazne jest chyba to zeby wszystko się odbyło gdy wazne jest jeszcze stare ubezpieczenie
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Lut 2011, 07:34   

Nie wyzłomujesz auta bez OC,,, co najwyżej zwyczajnie możesz sprzedać, ale żeby zrobić oficjalne wycofanie z ruchu to OC musi być z tego co wiem.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Brak nowych postów PZU ?
firion7 Ubezpieczenia i rejestracja aut 42 13 Mar 2011, 12:16
Puff
Brak nowych postów PZU - o co chodzi?
jackrzec Ubezpieczenia i rejestracja aut 6 10 Sty 2011, 21:49
jackrzec
Brak nowych postów dochodzenie odszkodowania od PZU
kuba87 Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 20 Sie 2009, 00:37
Gość
Brak nowych postów PZU Auto Szyba
rs_mlody Ubezpieczenia i rejestracja aut 2 29 Lis 2011, 22:24
mieszko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.