Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Maj 2006, 14:14
Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy , Końcówka
Autor Wiadomość
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 17 Mar 2005, 03:37   Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy , Końcówka

NIEPRAWDA PANOWIE!!!!! ŻE KOŃCÓWKA NIE WPŁYWA NA DZWIĘK WYDECHU.
Podzielę sie moimi sprawdzonymi w praktyce doświadczeniami.
Właśnie końćówka daje dżwiek!!! i to przy seryjnym tłumiku.
Nalezy kupic tylko nieco lepsza końc.. z nierdzewki z wkładką perforowaną w srodku. Końcówka typu- rura dospawywana do puszki NIE PRZYKRĘCANA do seryjnej końcówki!!!!
Głośnosć jest proporcjonalna do długości starej końcówki która zostanie w nowej. obcięcie starej tuz przy puszce spowoduje szalone turbulencje i potworne buczenie, przy ponad 10-15 cm konc.. bedzie bezgłosnie :wink: . Ja słucham jazzu w aucie więc często doczepiałem wewnetrzna rurke nawet w tłumikach "sportowych" które za głośno buczały :lol: . tak oto podzieliłem się moim odkryciem. ergo : najcichszy seryjny tłumik można łatwo zmusic do ryku i odwrotnie :wink: .
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 20 Cze 2006, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KoRcZuS
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 11:54   

Ja mam 1.1 i dospawana koncowke do tlumika seryjnego, no i cos tam slychac ze buczy ale zadna rewelacja.
 
 
Loko
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 12:27   

Ja mam seryjny tłumik bez żadnych dodatkowych końcówek, ale za to wyprółem katalizator (jest przelot) i odgłosik zrobił się fajnie basowy (Szczególnie na 2 i 3 biegu gdy wkręca się na obroty)!!! Ale i tak planuje przelotowy na koniec! :twisted:
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 14:16   

Yoshi heheh wypruj flaki z pierwszego tłumika to będziesz miał odgłos pierwsz klasa na 1,1
 
 
K0zi 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Futura
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lis 2004
Posty: 130
Skąd: Piła
Wysłany: 17 Mar 2005, 20:16   

mam seryjny tłumik i końcuwke ultera i cosik tam pryka z tylu :P

w kwietniu wymieniam tłumik na sportowy ultera :!:
_________________
Wielkopolski squad

Fiesta MK3 1993 1,1 50PS
Opel omega MV6 3,0 211PS
MAN TGA 2008 10,5 430PS
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 17 Mar 2005, 20:19   

Piesek napisał/a:
a jaki masz pomysł do diesla :P ??

Tłumik Końcowy przelotowy od poloneza , słyszałem golfa II z tym tłumikiem - dla mie dzwięk był zadżebisty na początku myslałem ze to benzyna...
_________________
 
 
 
Junior
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 21:51   

mam 2 strumiennice 1 zamiast katalizatora a 2 zamiast tłumika ostatniego bo mi pasowała a tam bo mam butle od gazu dóżą podwieszoną gdzie zapas był koncówe mam REMUSA przyznam wam się że na niskim biegu i but to jest efekt ale przy normalnej jezdzie to jest spoko dla ucha ale planuje wyjęcie przeostatniego tłumika to wtedy może będzie efekcik jaki mi se marzy 8)
 
 
Yoshimitsu
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 22:04   

TroyaN napisał/a:
Yoshi heheh wypruj flaki z pierwszego tłumika to będziesz miał odgłos pierwsz klasa na 1,1


hmmmmm a wyprucie z ostatniego nic nieda i wspawanie jakiejs prostej wiekszej rury zamiast tej "fajki na koncu " :?:
 
 
Junior
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 22:28   

nic nieda jeśli wywalisz ostatni tłumik niema efektu basowego jak pisałem wyzej jest spoko umnie i basowe brzmienie ale to jest na obrotach jeśli chcesz by ci basem brzmiało to rozpruj przedostatni albo ostatni tłumik wyjmij bebechy i zaspawaj to wtedy powinien być efekt ale to zadna przyjemnośc na długie trasy więc wybór nalezy do ciebie :twisted:
 
 
Yoshimitsu
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 22:47   

Mi glownie chodzi o dziwek , ryczenia,charczenia itp. a nie totalny sam bas bo to po 5 min leb boli bo jest taki tempy dzwiek caly czas,Chce zeby mial taki sportowy wydzwiek na wiekszych obrotach a nie buczenie non stop :)
 
 
Junior
[Usunięty]

Wysłany: 18 Mar 2005, 10:43   

jeśli chcesz by ci chodziła tak jak piszesz to zrób zamiast katalizatora strumiennice lub róre i wywal ostatni tłumik i załóz dobrą końcówe i efekt bedzie jaki chcesz pozdrawiam
 
 
Yoshimitsu
[Usunięty]

Wysłany: 21 Mar 2005, 00:55   

Junior napisał/a:
jeśli chcesz by ci chodziła tak jak piszesz to zrób zamiast katalizatora strumiennice lub róre i wywal ostatni tłumik i załóz dobrą końcówe i efekt bedzie jaki chcesz pozdrawiam

No niby tak ale dobra koncowa bedzie kosztowala ponad 200zl chyba a za to to ja se kupie ladny koncowy tlumik :)
Chodzi mi o to jak przerobi ten wydech co mam zeby ladnie "buczal" (tak zeby dalo sie wytrzymac) i zeby na to majatku niewydac mo niemam teraz takowego majatku na stanie :)
A zeby zminic wyglad to dospawam jakas ladna grubsza rure i bedzie git :)
A kata niemam bo nigdy niebylo . Jest to Gaznik.
 
 
Boss
[Usunięty]

Wysłany: 22 Mar 2005, 01:52   

A wiec jesli mam wyciety katalizator i wstawiona rure zamiast niego ,przedostatni wydech zostawiony i wytne koncowy zrobie se tylko koncówke to bede mial fajny basik? Czy to nie bedzie zbyt glosne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Gość Tuning mechaniczny 2 27 Lut 2005, 15:53
Lokmen
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
SzeryfPawel Tuning mechaniczny 24 4 Wrz 2005, 07:41
Gość
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Gość Tuning mechaniczny 2 14 Kwi 2005, 07:35
szynszyl
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
lukop2 Tuning mechaniczny 26 18 Paź 2004, 15:29
Gość
Brak nowych postów Wydech , Układ wydechowy , Tłumik Przelotowy
Kowal Tuning mechaniczny 0 27 Gru 2004, 21:19
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.