Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Po zgaszeniu szybko znika hamulec - 1.3
Autor Wiadomość
sloren
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2010, 14:41   [MK4] Po zgaszeniu szybko znika hamulec - 1.3

Witam,

Mam taki problem od jakiegoś tygodnia, którego wcześniej nie było. Otóż po zgaszeniu silnika i wciśnięciu 2-3 razy pedału hamulca (lub odczekaniu chwilę), pedał robi się twardy, czyli, jak dobrze rozumiem przestaje działać wspomaganie hamowania (serwo). Problem w tym, że tak nie było wcześniej. Jeśli tylko zapalę silnik, oczywiście wszystko wraca do normy, hamulec jest i działa poprawnie. Na zapalonym silniku jest tylko jeden objaw inny przy wciskaniu hamulca, a mianowicie lubi sobie zaskrzeczeć (coś jak skrzypienie np. drzwi, tylko bardziej niskie tony). Kiedyś tego nie było i nie było efektu po zgaszeniu silnika. Jeśli ktoś miał taki problem, to proszę o radę. Podejrzewam nieszczelność w serwie, ale mało sie znam na mechanice samochodowej. Dowiedziałem się od mechanika który się niby zna, że jeśli to serwo, to sprawa jest kiepska, bo to droga część i rzadko się ją wymienia.
Z góry dzięki za odpowiedź...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez trzeci 17 Lip 2010, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Inti 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 41
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 37
Skąd: Gronowo Elbl.
Wysłany: 17 Lip 2010, 15:20   

Skąd dobiega ten dźwięk? Może to tylko problem tłoczków?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Lip 2010, 15:28   

sloren napisał/a:
Otóż po zgaszeniu silnika i wciśnięciu 2-3 razy pedału hamulca (lub odczekaniu chwilę), pedał robi się twardy, czyli, jak dobrze rozumiem przestaje działać wspomaganie hamowania (serwo). Problem w tym, że tak nie było wcześniej.
Na pewno tak było, jest to objaw całkowicie normalny, hamulce działa prawidłowo, trzeb tylko mocniej naciskać,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
sloren
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2010, 16:15   

Cytat:
Skąd dobiega ten dźwięk? Może to tylko problem tłoczków?

Dźwięk dobiega gdzieś z okolicy pedału hamulca (mam wrażenie, że tuż po wyjściu mechaniki na zewnątrz pojazdu). Mam też wrażenie, że np. na pedał sprzęgła przenoszą się przy tej okazji jakieś dziwne słabe drgania, ale trudno mi powiedzieć czy to jest akurat obiektywna obserwacja. Tak czy inaczej pojawia się wyraźny rodzaj skrzypienia przy ruchu hamulca, co moim zdaniem wskazuje na to, że jest coś nie tak z mechaniką, tylko nie wiem dokładnie jakiej części i czy to doprowadzi do awarii hamulca.

Cytat:
Na pewno tak było, jest to objaw całkowicie normalny, hamulce działa prawidłowo, trzeb tylko mocniej naciskać,,,


No oczywiście nie dziwię się, że hamulec traci wspomaganie, bo trudno, żeby bez silnika było podtrzymane podciśnienie w komorze serwa. Jedyna rzecz która mnie niepokoi, to zmiana działania hamulca i związane z tym objawy, których wcześniej nie było. Pytam, bo nie wiem czy to zaczątek jakiejś awarii, czy po prostu coś tam sobie obciera i to wszystko.
Generalnie hamulec działa prawidłowo w czasie jazdy i oprócz skrzypnięć, które też nie zdarzają się za każdym razem, nic innego się nie stało. Płyn hamulcowy jest w porządku itd.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Lip 2010, 17:01   

Trzeba wsadzić łeb pod deskę i poruszać pedałem może zwyczajnie na ośce skrzypi,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Lip 2010, 19:10   

sloren napisał/a:
to zmiana działania hamulca i związane z tym objawy, których wcześniej nie było.

A nic nie bylo robione? z hamulcami? moze wczeniej bylo nie tak a teraz jest ok...?>
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 17 Lip 2010, 19:47   

To raczej normalne, że jak zgasi się silnik i pompuje pedałem to robi się twardy, a po zapaleniu miękki i działa poprawnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Szybko znikający olej
J@rek Mechanika 15 8 Wrz 2011, 15:18
Marcin
Brak nowych postów [MK4] Twardy hamulec.
Twardy hamulec
adriansjk Mechanika ogólna 24 1 Cze 2016, 09:18
peugeot40619tdi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.