Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Pas przedni
Autor Wiadomość
darkmen21 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Laurahutte
Wysłany: 24 Cze 2010, 09:57   [MK4] Pas przedni

Żonka miała wczoraj mały unfal, poszły lampy maska i atrapa, okazało się że dolna część pasa przedniego jest lekko zagięta, wymieniać czy olać??jeśli wymieniać to czy pas przedni jest spawany czy przykręcany??
_________________
Król jest tylko jeden
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Cze 2010, 10:09   

podprostowac zabazpieczyc i olac. Jesli uszkodzenie nie ma wpływu na inne elementy. Szkoda ciac i spawac.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 24 Cze 2010, 10:13   

darkmen21 napisał/a:
jeśli wymieniać to czy pas przedni jest spawany czy przykręcany??


otwórz maskę i zobacz... podejrzewam, że spawany jak w mk3

rafantek napisał/a:
podprostowac zabazpieczyc i olac. Jesli uszkodzenie nie ma wpływu na inne elementy. Szkoda ciac i spawac.


uwierz mi, prostując nigdy nie wyprostujesz idealnie a co za tym idzie może mieć problem z ustawieniem świateł odpowiednio...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
darkmen21 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Laurahutte
Wysłany: 24 Cze 2010, 11:22   

Miły napisał/a:
otwórz maskę i zobacz
no zrobilby to kolego,ale maska mi sie narazie nie otwiera, dzisiaj bede sie dopiero dobierał do tego...

Miły napisał/a:
uwierz mi, prostując nigdy nie wyprostujesz idealnie
to jest akurat jasne, ale mam spawac cały przód po to bo odgiela sie dolna belka koło świateł i górna część wygląda w porzadku, tym bardziej że stłuczka była przy około 25km/h
_________________
Król jest tylko jeden
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 24 Cze 2010, 11:47   

ja miałem przy takiej prędkości stłuczkę i dostałem w błotnik! a pas się zgiął przy lampie... już lampa nie siedzi tak jak powinna...

darkmen21 napisał/a:
kazało się że dolna część pasa przedniego jest lekko zagięta, wymieniać czy olać??


darkmen21 napisał/a:
ale mam spawac cały przód po to bo odgiela sie dolna belka koło świateł i górna część wygląda w porzadku, tym bardziej że stłuczka była przy około 25km/h


więc po co się pytasz na forum jak i tak wiesz lepiej? zamiast tego przejdź się do blacharza jakiegoś i zapytaj, a nie zawracasz nam głowę...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
darkmen21 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Laurahutte
Wysłany: 24 Cze 2010, 11:59   

Miły, co najwyzej zawracasz glowe mi ewentualnie ty, zakładasz ze jestem tempakiem i nie moge spojrzec pod maske i zobaczyc czy cos jest spawane, a nie wiesz czy moge te maske otworzyc to raz,
po drugie po to jest forum zeby pytac, wiec pytam, a pytam czy jest spawana bo jakby było przykrecane jak w normalnych autach to bym wymienił to lekkie zagiecie, a z powodu małej pierdoły nie bede spawał polowy auta, chryste człowieku wstałeś lewą nogą czy jak? :yyy:

rafantek, dzięki za podpowiedź.

proszę zamknąć temat.dziękuje
_________________
Król jest tylko jeden
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 24 Cze 2010, 12:16   

zaprzeczasz sam sobie...

darkmen21 napisał/a:
i nie moge spojrzec pod maske i zobaczyc czy cos jest spawane, a nie wiesz czy moge te maske otworzyc to raz,


darkmen21 napisał/a:
odgiela sie dolna belka koło świateł i górna część wygląda w porzadku, tym bardziej że stłuczka była przy około 25km/h


zdecyduj się... czy góra jest ok, czy nie bo nie możesz maski otworzyć... poza tym jeździsz bez możliwości otwarcia maski? a jakby coś się stało w drodze?


darkmen21 napisał/a:
po drugie po to jest forum zeby pytac, wiec pytam, a pytam czy jest spawana bo jakby było przykrecane jak w normalnych autach to bym wymienił to lekkie zagiecie, a z powodu małej pierdoły nie bede spawał polowy auta


no to ci odpowiedziałem, bo sam niedawno miałem taką sytuację i wiem co się stało i wiem jakie tego są skutki więc się podzieliłem informacją... a ty i tak wiesz lepiej, że po co spawać jak można wyprostować... no to prostuj i się ciesz...

liczyłeś na to, że nagle wszyscy rzucą się na twój temat i będą pisać: "spokojnie prostuj", "po co wymieniać - klep"...

ale tu siedzą ludzie, którzy mieli już stłuczki i wiedzą co się dzieje z takimi autami... gdzieś nawet jest wypowiedź bidżeja, gdzie też mi doradzał, że lepiej wymienić... on też takie coś miał... i też pisał, że jemu źle światła świecą...

a na deser najlepsze jest to że:

rafantek napisał/a:
podprostowac zabazpieczyc i olac. Jesli uszkodzenie nie ma wpływu na inne elementy. Szkoda ciac i spawac.


Miły napisał/a:
uwierz mi, prostując nigdy nie wyprostujesz idealnie a co za tym idzie może mieć problem z ustawieniem świateł odpowiednio...


darkmen21 napisał/a:
proszę zamknąć temat.dziękuje


raptem 2 wypowiedzi były, a ty nagle już wiesz co robić... to co wygodniejsze ci... więc trzeba było od razu to zrobić a nie pisać temat na forum...

darkmen21 napisał/a:
człowieku wstałeś lewą nogą czy jak? :yyy:


nie wstałem lewą nogą, a nawet wręcz przeciwnie...

darkmen21 napisał/a:
zakładasz ze jestem tempakiem


w którym momencie tak założyłem? w tym, że ci kazałem spojrzeć pod maskę? no sorry... ja najpierw patrze co jest nie tak z autem, później próbuje sam dociec co i jak, a na końcu piszę temat, podając jak najbardziej szczegółowe dane... równie dobrze mogę napisać temat: "nie działa mi radio, wiem, że spalił się bezpiecznik... powiedzcie który..."... idąc twoimi myślami, po napisaniu przez kogoś "sprawdź sobie" odp mu, ze nie mogę, bo mam CB zamontowane we wnęce od bezpieczników... nosz kurde weź rusz dupę i sprawdź...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Cze 2010, 00:57   

Miły napisał/a:
uwierz mi, prostując nigdy nie wyprostujesz idealnie a co za tym idzie może mieć problem z ustawieniem świateł odpowiednio...

Ja nie musze Ci wierzyc, troszke wiem o autach itd
Niemniej jednak, mniejszy nakład pracy wychodzi przy podprostowaniu niz przy cieciu i spawaniu, nie mowiac juz ze do drugiego trzeba miec sprzet i umiejetnosci.
Wszystko zalezy od rozmiaru szkody.

Zaczepic linke o przedni pas i drzewo ( nie slup i inne bo przewroci sie :P ) , jak mniemem grilla i tak juz nie ma, i lekko cofajac podciagnac go do przodu, by otworzyla sie maska, zrobic foto i wstawic zobaczymy co dalej.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
darkmen21 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Laurahutte
Wysłany: 25 Cze 2010, 15:00   

Miły napisał/a:
zdecyduj się... czy góra jest ok, czy nie bo nie możesz maski otworzyć... poza tym jeździsz bez możliwości otwarcia maski? a jakby coś się stało w drodze?
no własnie nie jeżdzę :-) bez świateł to raczej zabronione :-)

Miły napisał/a:
zdecyduj się... czy góra jest ok, czy nie bo nie możesz maski otworzyć...
zerwała się linka z maski, wobec czego zblokował się zamek, jestem zdecydowany i pas dolny sie zagiął :)

Miły, piękna riposta, jest pod wrażeniem :yes:
Miły napisał/a:
raptem 2 wypowiedzi były, a ty nagle już wiesz co robić...
wypowiedz czlowieka kóry ma doświadeczenie jako mechanik jest dla mnie cenne:)
_________________
Król jest tylko jeden
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Pas przedni
Igraszki Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 8 20 Paź 2011, 20:07
Igraszki
Brak nowych postów Pas przedni XR2i.
XD2i Mechanika ogólna 1 18 Wrz 2019, 21:41
kuba87


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.