Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Mk3] Czujnik temperatury
Autor Wiadomość
gromada 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Krzysztof
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Cze 2010, 16:02   [Mk3] Czujnik temperatury

Widziałem podobny temat ale nie mogę znaleźć tego co potrzebuje. Sytuacja wygląda tak. Mam fiestę 1.1 i nie włącza mi się wentylator przy chłodnicy. Silnik wentylatora działa bo sprawdziłem, bezpiecznik też jest dobry. Noto chyba wina leży w czujniku. Tylko teraz tak bo do termostatu wchodzą 2 czujniki taki 1 na górze (2 przewody) i jeden od spodu (taki mniejszy idzie do niego 1 przewód). Ten na dole jest zielony, ale ten na górze to już inna historia. Był tam wsadzony czujnik od jakiegoś innego modelu (inne wtyczki) i jakoś tak kabelkami na krotko zrobione, wiec go wymieniłem bo czasem tam styku nie było. Tylko ze koleś w sklepie sprzedał mi taki z białym wtykiem a jak wiadomo wtyczka jest zielona bądź niebieska (nie odróżniam). No było to w zimie wiec jakoś tego nie odczułem ale teraz ciepło i pojawił się problem.

Noto jeszcze opis jak to działa teraz. Po włączeniu silnika wskaźnik temperatury po chwili ustala się na 50% skali. W czasie jazdy po trasie utrzymuje się jakieś 2 minimetry przed czerwonym polem. Problem pojawia się w korkach bo wskazówka wędruje na czerwone pole do końca skali. Niestety wentylator nie załącza się. Dziś to sprawdziłem bo temp była na maksa, a jak się zatrzymałem i otwarłem maskę to wentylator się nie ruszał.

A i jeszcze jedno jak zdejmę wtyczkę z tego dużego czujnika od góry to strzałka nie reaguje, a jak z dolnego to strzałka do zera spada.

No i pytanie na koniec od czego jest ten czujnik na górze i jak wyczaić co jest złe oraz czy to nie jest wina tego ze ten czujnik na górze ma inny kolor wtyku. Bardzo dziękuje za pomoc.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Cze 2010, 16:09   

Nie możesz znaleźć tego co potrzebujesz bo Ci się nie chce czytać ze zrozumieniem,,, no to po raz setny albo tysięczny: Czujnik na jeden przewód jest oz wskaźnika i tylko od niego, można go odłączyć i będzie to bez żadnego wpływu na silni, jedynie nie będziesz miał podglądu na temperaturę,,, czujnik od góry (na 2 przewody) to tremowłacznik wentylatora, czyli zwiera te 2 przewody jak przekroczona jest jakaś temperatura,,, o kolorach tego czujnika nie wiem za dużo bo nigdy na nie nie zwracałem uwagi tylko brałem taki z najniższą temperatura włączenia jaki był dostępny w sklepie,,, masz problem, zewrzyj np. spinaczem przewody we wtyczce tego czujnika się wentylator włączy,,, temperatura zadziałania najczęściej jest wybita na obudowie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
gromada 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Krzysztof
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Cze 2010, 18:14   

No zwarłem te przewody i wentylator śmiga. Noto zostaje kwestia czy ten duży czujnik jest zepsuty czy ten od wskazówki źle pokazuje. Jak to sprawdzić, bo ten od włączania właściwie jest nowy i nie wiem czy on się może jakoś zepsuć ?

Jak często powinien się ten wentylatorek włączać ??
 
 
arturlipko 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 16
Skąd: kraków
Wysłany: 9 Cze 2010, 18:57   

wentylatorek włącza się kiedy czujnik temperatury (ten z dwoma kabelkami) zamknie obwód w skutek wykrycia temperatury odpowiedniej dla danego czujnika :twisted: drugi czujnik od wskaźnika masz dobry (wskaźnik działa) nawet jakby był zy to i tak niema to na nic wpływu (poza wskaźnikiem :-P )

w skrócie wymień czujnik i powinno być wszytko ok :)

ps. czujnika od wiatraka (ten z kabelkami dwoma) devil
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 9 Cze 2010, 21:24   

Pierwsza sprawa to 1,1 trochę ciężko tak zagrzać (nawet latem) żeby się wiatrak włączył, ale jednak czasami można. Potrzebujesz taki czujnik: http://katalog.fota.pl/Ka...x?GenArtNr=1103
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Cze 2010, 07:24   

gromada napisał/a:
ten od włączania właściwie jest nowy i nie wiem czy on się może jakoś zepsuć
Jak jest np. zatarty wentylator (ciężko się śmigło obraca? mocno się eskrzy jak właczasz na krótko) to może się zepsuć nowy tak, że wentylator nawet nie drgnie a czujnik szlag trafi...
gromada napisał/a:
Jak często powinien się ten wentylatorek włączać
jak wskazówka temp dojdzie do lub lekko wejdzie na czerwone pole to teoretycznie się powinien włączyć
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.