Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
pytanie o syczki
Autor Wiadomość
atamu
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 11:23   pytanie o syczki

Witam!Jestem mocno nowy i bardzo zielonkawy :) (mojego mk3 bolida mam od 1 miesiaca).Buszujac stronki w poszukiwaniu naglosnienia natchnalem sie na kilka produktow ktorych firmy kompletnie nic mi nie mowia (zielono mi).w kazdym razie o to kilka linkow i prosze o komentarz do nich.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41979581
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41594155
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42058857
Ok takie trzy przykladowe. Kwestia jest taka ze nie chce zbyt duzo wydac na tweeterki a co za tym idzie nie spodziewam sie wielkich efektow.Chodzi mi o optymalny rezultat.Jezeli mozecie mi cos polecic to bardzo prosze.Dzieki za odpowiedz.Pozdrawiam.
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Lut 2005, 11:44   

Człowieku daj sobie z tym spokuj - toż to najgorszy saf jaki można znaleść. Szkoda tych 20 pln. Lepiej dozbieraj sobie trochę kasy. Porządne tweetery, które naprawdę grają zaczynają się od 150 pln. Np. Herz, Intertehnic, itd. Można by długo wymieniać.
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 19 Lut 2005, 13:23   

jak nie chcesz wydać dużo kasy to kup najtańsze ,albo najlepiej wcale bo dzwięk z tych głośniczków będzie tragiczny
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
locdog
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 14:52   

bez 200zl to nie masz co startowac. a reszte komponentow masz do tego tj zwrotnice, wooferki?
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 15:14   

jak podlaczysz taki tweeter za 7,50 to po 1h grania ci sie zjara (sprawdzone przezemnie)... :D

pogral troche, zrobil sie goracy a za chwile tylko dymek poszedl - i to wcale nie bylo glosne granie... spokojne... na slabym wzmacniaczu
 
 
atamu
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2005, 21:36   

dzieki wielkie za odpowiedzi teraz umysl mi sie rozjasnil :) oki czyli zaczyna sie oszczedzanie na cos lepszego.Jak juz skompletuje sprzet nie omieszkam sie nim pochwalic (hi hi). Pozdrawiam wszystkich grupowiczow.
 
 
Jurek.K
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2005, 23:16   

to moze ja sie podlacze ze swoim pytaniem :)
mam zamiar zamontowac glosniczki wysokotonowe w plastikowych zabudowach lusterek (w drzwiach, opok regulacji lusterek zwenetrzych)

Powiedzcie mi czy jest tam wystarczajaco miejsca i jakiej glebokosci glosniki tam wejda?

Nie chce kupic za duzych gabarytowo.

Z gory dzieki :)
 
 
atamu
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 11:11   zwrotnice i inne bajery :P

locdog napisał/a:
bez 200zl to nie masz co startowac. a reszte komponentow masz do tego tj zwrotnice, wooferki?


Nie mam.Wlasnie to jest nastepne pytanie :) .Jak to jest?Czy wystarczy ze wysokotonooofki podlacze razem z sredniotonowymi (radio fordowskie = 2 kanaly)?Oczywiscie wiem ze jak sobie kupie caly sprzet ze zwrotnicami a najlepiej jakis wypasiony wzmachol do tego to bedzie ekstra ale jak na razie wystarczy mi zeby byl dzwiek piskow (pozytywne znaczenie slowa :) )a jezeli chodzi o srednie tony to wystarcza mi te 13 JBL ktore juz byly jak zakupilem autko. Czekam na odpowiedz ile kosztuja zwrotnice no i czy piszczalki to tylko te za 200 zl. Wiecie nie oczekuje cudow wystarczy ze bedzie w miare przyzwoicie. Dzieki jeszcze raz za odpowiedzi.
 
 
Joseph
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 22:07   

pvzon napisał/a:
jak nie chcesz wydać dużo kasy to kup najtańsze ,albo najlepiej wcale bo dzwięk z tych głośniczków będzie tragiczny


Nie jestem może audiofilem , ale nie mogę się z tym zgodzić !!!
Sam kupowałem na Allegro tweetery za 7,99 (przesyłka była droższa)
i mam je podpięte pod odtwarzacz CD/MP3 (jakiejś tam firmy)
o mocy 4x25 wat! Ta moc jest oczywiście z palca wyssana bo praktycznie
nie ma odtwarzaczy o takiej mocy (zazwyczaj jest to góra 4x18wat - chyba) ale nie o to chodzi . Otóż w drzwiach mam Boshmanny 100 wat
i pod przewód do nich podpięte są zwrotnice (komplet z Boshmanami).
Całość gra całkiem przyzwoicie!Skala odtwarzacza jest do 100 ja słucham około 80-90 i JAKOŚ MI SIĘ JESZCZE NIE SPALIŁY !!! CUD ? Ja bym nie kupował najdroższych , bo i te za 150 złociszy to wcale nie najwyższa półka !
Pozdrawiam !
 
 
atamu
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lut 2005, 22:28   

Joseph dzieki.Wlasnie o to mi chodzilo.Przeciez wiadomo ze wraz z cena idzie tez jakosc (wiem wiem nie zawsze no ale w tym przypadku tak).Jezeli cos kosztuje 8 zika a cos 150zl to raczej oczywiste jest co jest lepsze :) .Chodzi jednak o cos taniego co po porstu bedzie spelnialo funkcje glosnika wysokotonowego a nie zachwycalo brzmieniem.Jak bym chcial zeby mnie cos zachwycilo to bym pewnie sprzedal mojego super sportowego bolida i wtedy kupil sobie ... jeden sredniotonowy + kabel.Oki jak ktos ma jeszcze jakies spostrzezenia apropos TANIEGO naglosnienia do to poprosze. Dla oszczedzenia zyczliwym komentowania posta - to nie jest forum audiofilskie. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
sify
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 15:32   

Jurek.K napisał/a:
to moze ja sie podlacze ze swoim pytaniem :)
mam zamiar zamontowac glosniczki wysokotonowe w plastikowych zabudowach lusterek (w drzwiach, opok regulacji lusterek zwenetrzych)

Powiedzcie mi czy jest tam wystarczajaco miejsca i jakiej glebokosci glosniki tam wejda?

Nie chce kupic za duzych gabarytowo.

Z gory dzieki :)



http://www.fiestaklubpols...&id=99&Itemid=2 Tu jest link z dokładnym opisem (strona główna)
 
 
sify
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 15:41   

co do syczków to: przejdz sie do jakiegoś sklepu z głośnikami i kup coś chociaż za te 50 zł (komplet)
 
 
Jurek.K
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2005, 21:11   

sify napisał/a:
http://www.fiestaklubpolska.pl/index.php?option=content&task=view&id=99&Itemid=2 Tu jest link z dokładnym opisem (strona główna)


Widzialem :)

Niestety niema tam slowa jak gleboko mozna wcisnac glosniki, dlatego o to zapytalem.
Zdjalem po prostu plastiki i juz wiem ze pomiedzy plastikiem a blacha wiecej jak ~2 cm niema :)

Pozdrawiam.
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 23 Lut 2005, 15:18   

te 2 cm powinny wystarczyć zeby schować tweetery
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
atamu
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lut 2005, 17:56   sprzet zakupiony (juz sobie syka :)) )

Oki na zakonczenie tematu.Kupilem gwizdki firmy Alphard http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42955429 - - a to jest link do nich
Sprzecik bardzo fajny, nawet dostaje sie kabelki z kondensatorkami do nich i naprawde sa spoko.Slucham juz ich 2 dni i jak na razie sie nic nie przypala :P . Wlasnie o cos takiego mi chodzilo
Jezeli ktos nie potrzebuje super jakosci sprzetu ktore podwoja wartosc jego fiestki to mysle ze bedzie zadowolony.Ja jestem.Pozdrowki.
Achc jeszcze jedno jezeli chodzi o ich wysokosc to maja nawet mniej niz 2cm (latwo zamontowac je bedzie w lustereczkach).
 
 
Joseph
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lut 2005, 18:34   

No i widzisz ?Ja tez mam podobne i sobie chwale !!!
P :lol: ozdrawiam !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Palace sie syczki
osimek1 Car Audio i CB 16 21 Mar 2007, 12:12
Kamil
Brak nowych postów jak podłaczyć syczki
marian Car Audio i CB 10 16 Cze 2008, 21:17
marian
Brak nowych postów PYTANIE !!!
PIOTREKSTART Mechanika 17 4 Kwi 2008, 15:13
diodalodz
Brak nowych postów Pytanie ???
Vinci Mechanika 7 15 Paź 2008, 15:00
murgrabia
Brak nowych postów pytanie co do nagrzewnicy
olivier Mechanika ogólna 3 28 Lis 2007, 11:27
olivier


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.