Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Maj 2006, 17:53
1.8 i LPG , Tuning LPG
Autor Wiadomość
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2005, 23:02   1.8 i LPG , Tuning LPG

Czesc

Kilka osob z klubu pytalo mnie ostatnio jak przerobilem instalke LPG na taka w ktorej nie ma zwezki czyli poprostu miksera.


Zwezka na mikserze jest po to by wytworzyc podcisnienie ktore ma ruszyc membrane w reduktorze i puscic LPG do silnika.

Ja zastapilem ja kawalkiem metalowej rurki - ona nie zweza przeplywu wiec nie przydusza auta --> dzieki temu uzyskujemy mniejsze spalanie i przedewszystkim brak spadku mocy na benzynie ! ! !


I teraz najwazniejsza sprawa czyli podanie podcisnienia na reduktor...
Wlasciciele 16V maja problem z glowy bo jak ktos kiedykolwiek popatrzyl na przeplywomierz (foto ponizej) to juz zobaczyl zwezke ... ktora tworzy wlasnie podcisnienie ... wystarczy za mikser wsadzic rurke , wyregulowac reduktor i gotowe


Wlasciciele aut bez przeplywomierza, jak ogladniecie swoje reduktory to poprzeciwnej stronie (ta na ktorej jest sruba mocujaca) znajdziecie nagwintowany otwor przez ktory widac membrane, w to miejsce trzeba przykrecic kruciec (u gazownikow sa po 3 zl) nastepnie przewod --> ktory kierujemy tez do plastikowego kolektora w miejsce jak na rysunku ... (fotka mi sie gdzies zapodziala :roll: )


zielony to wlasnie przewod ktory podaje podcisnienie i pociaga za membrane puszczajac gaz czerwonym przewodem ... dlatego proponuje go nie zaginac , nie robic kolanek, i skierowac dokladnie w kierunku przepustnicy --> zeby byl jak najbardziej drozny.

U mnie w 1.8 16V po przerobce zmienilo sie:
-spalanie, spadlo w granicach 0,8-1,2 litra
-na benzynie nie czuc naprawde zadnego mulenia
-czasem lpg jest bardziej ospale --> jak membrana jest nie rozruszana lub jak mam nowa wkladke filtra i tez jest ciut za bardzoi drozna :wink:

Moze sie komus przydadza powyzsze info... Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 14 Cze 2006, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2005, 23:10   

Zapomnialem jeszcze dodac ze nie mozna przesadzic z otworami na tej rurce ... bo to tez wpluwa na spalanie i dzialanie calego systemu ...

Ja mam 3 rzedy otworow, wywierconych wiertelkiem 1 mm na calej dlugosci rurku... a rurke wyrwalem poprostu z kranu :roll:

Pozdro
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 16 Lut 2005, 20:57   

Brawo .

Mam prośbę - Jeżeli chodzi o kompensację dam sobie radę - ale czy mógłbyśzrobic rysunek ( jeżeli nie trchniczny to chociaż poglądowy ) tej rurki co idzie zamiast mikera ? .
Kiedyś myślałem nad takim rozwiązaniem u siebie ( sporo zalet przy praktycznie braku wad ) ale wykładałem się na właśnie wejściu gazu . Skoro ty to jużprzerobiłęś - chciałbym sobie pracę nieco uprościć i za punkt wyjścia przyjąć twój patent ( czyli coś co wiadomo że działa ) i kombinowaćdalej z dostosowaniem go do 2 przelotów gaźnika . Poza tym pokombinował bym ze średnicą( może ilośćią otworów ) bo z tego co piszesz wynika że otwory mogąmieć nieco złą średnicę ( lub ustawienie ) .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2005, 23:29   

Dzieki za mile slowa, Zulwik jesli chodzi o ta rurke to sprawa jest dosc prosta:

- przedewszystkim dziurki musza byc prostopadle do przepusnicy (rzad srodkowy, u mnie 6 otworow po 1,2 mm) oraz 2 skrajne rzedy pod maksymalnyk katem 45 stopni od przeustnicy (u mnie 5 otworow - srednica ta sama)

- jezeli zrobisz za duzo lub za duze otwory to spalanie bedzie wysokie, jezeli zrobisz za mala przepustowosc to auto bedzie zadlawione i moze gasnac na luzie.

Wstawie rysunek jak dokladnie u mnie wyglada ten mikser-rurowy.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: FAQ - Tuning
Pierwsze informacje - zapraszam!!!!
PumaRST Tuning mechaniczny 0 20 Lis 2005, 12:40
PumaRST
Brak nowych postów MK2 1.0 i LPG - jakies klopoty? Zamieniam 1.6D na LPG...
Toro Mechanika silnika 3 30 Gru 2008, 02:22
Toro
Brak nowych postów Instalacja LPG: Problem z instalacją LPG
Jusand LPG 16 26 Lis 2004, 08:04
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.