Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 20:47
[MK7] kontrolka, kierownica z wykrzyknikiem, nie odpala
Autor Wiadomość
kingston21
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2010, 20:18   [MK7] kontrolka, kierownica z wykrzyknikiem, nie odpala

Witam, mam problem ze swoją fiestą, silnik 1.4 diesel, nowy model 2009.
Problem polega na tym, że świeci się pomarańczowa kontrolka, kierownica z wykrzyknikiem. Po włożeniu kluczyka standardowo zaświecają się kontrolki, po chwili gasną oprócz tej kierownicy i innych standardowych, które świecą normalnie. Zapalam a tu nic, ani drgnie. Wcześniej normalnie paliło, dodam, że auto mogło być zawilgocone, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Od paru dni stoi w ogrzewanym garażu. Po prostu przyjechałem autem, zamknąłem i na drugi dzień nie ruszył. Początkowo myślałem, że coś z kluczykiem immobiliser, zmieniłem kluczyk na zapasowy ale bez efektu, dalej to samo.

Znalazłem podobny przypadek w na forum vectry
http://forum.vectra-unlim...ead.php?t=43654

Może ktoś ma jakieś pomysły albo doświadczenia jak to naprawić, albo chociaż dojść do zepsutej części.
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 19 Lut 2010, 20:44   

Ale auto jest na gwarancji, wiec bierzesz tel w dlon i dzownisz do nich i ciebie to nic nie interesuje... dwa to to iz tylko podpiecie auta pod OBD powie prawde...
_________________

 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lut 2010, 21:27   

Fordon napisał/a:
Ale auto jest na gwarancji, wiec bierzesz tel w dlon i dzownisz do nich i ciebie to nic nie interesuje...
kingston21, właśnie... Dzwonisz, przyjeżdżają z lawetą, zabierają na warsztat, naprawiają i dzwonią kiedy masz przyjechać po odbiór sprawnego autka... :yes: Wszystko w temacie...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
kingston21
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lut 2010, 21:44   

Wszystko fajnie, tylko zapomniałem dodać, że auto sprowadziłem z Francji i było bite. A w takim wypadku chyba się traci gwarancję. Nawet nie mam tej książki serwisowej.
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 19 Lut 2010, 23:27   

no to klops cos jest nie tak ze wspomaganiem jesli sie swieci....na servis czas
z odpalaniem takze duzo powie komputer
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 20 Lut 2010, 17:22   

czli tylko jedna opcja, hol do serwisu i podpinasz pod kompa... inaczej to mozemy sobie z fusow wrozyc...
_________________

 
 
 
kingston21
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2010, 18:50   

Miałem nadzieję, że ktoś miał podobny przypadek, ale jednak nic z tego. Do serwisu mam 50 kilosów, więc raczej na lawetę trzeba by było go zapakować. Znajomy amatorsko bawi się w podłączanie aut do kompa za pomocą OBDII, ma tam jakieś programy, tylko nie wiem czy nie szkoda na to czasu. Jak myślicie da się zlokalizować usterkę, czy trzeba mieć do tego profesjonalny sprzęt? Bo w serwisie pewnie z dwie stówy zainkasują za takie podpięcie, chyba, że zrobią to za free :-P to wtedy nie ma problem bo lawetę mogę pożyczyć a hak w drugim aucie mam.
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 20 Lut 2010, 19:07   

Jesli ECU wywalil blad i auto nie odpala to i tak i tak bez podpinania pod OBD nic nie rozobisz... Odnosnie gwarancji mozesz zadzwonic do ASO z zapytaniem co i jak...
Takie podlaczanie noweo auta pod amatorskie sprzety czesto jest nie mozliwe bo watpie iz bedzie mial oprogramowanie do niespelna rocznego auta... a jesli nawet to diagnoza nie bedzie tak trafna jak w przypadku sprzetu serwisowego...
Sam ostatnio sprawdzalem Scorpio MK2 pod OBD i programem ogolnym i pozniej pod Stacja FDS2000 Forda... i sorry ale takie zabawki podstawowe sa OK ale do kasowania bledow czy wyszukania jakiejs tam srutututu, jak sie okazalo i tak kod bledu byl nie do konca trafny bo FDS pokazal uszkodzenie obwodu elektryki, i dokladnie pokazal miedzy ktorym a ktorym odcinkiem oraz za co te kable i wtyczki odopowiadaja...
_________________

 
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Lut 2010, 23:53   

kingston21 napisał/a:
Bo w serwisie pewnie z dwie stówy zainkasują za takie podpięcie, chyba, że zrobią to za free to wtedy nie ma problem bo lawetę mogę pożyczyć a hak w drugim aucie mam.


To jak masz możliwość załatwić lawetę, auto z hakiem, i praktycznie nowe auto, to jedź do serwisu podpiąć się do porządnego kompa, niech sprawdzą błędy (może wyskoczy coś jeszcze?) i z głowy.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.