Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Wyciek płynu chłodniczego z zaślepek głowicy
Autor Wiadomość
C80
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2009, 18:24   [MK6] Wyciek płynu chłodniczego z zaślepek głowicy

Witam, mam mały problem. Podczas jazdy Fiestą z 2002 roku, silnik 1.4 Duratec zdarzały się momenty, że silnik pracował na trzech garach. Autem rzucało, rzęził jak traktor URSUS. Przy przyspieszaniu to migała lampka silnika, to zapalała się na stałe. Innym razem auto pracowało bez żadnych problemów.

Zaniepokojony zajechałem do ASO Forda i okazało się, że jest uszkodzona cewka zapłonowa (koszt ASO - 589 zł) oraz skorodowane dwa kable wysokiego napięcia (3 i 4 cylinder - 68 zł/szt.). Jako winowajcę wskazano "wyciek z głowicy płynu chłodzącego z zaślepek" który powodował przebicia. Widziałem to na własne oczy, bo głowica chyba ma dwie zaślepki i pojawiła się korozja (brunatny nalot) w okolicy jednej z nich oraz na 3 i 4 kablu wysokiego napięcia.

Na pytanie o koszt zasugerowano, że to kwota kilku tysięcy. Prawdopodobnie około nawet 5 tysięcy bo przy okazji trzeba będzie wymienić rozrząd.

Odnoszę wrażenie, że ktoś chce mnie orżnąć.

Czy ktoś z was wie w jaki sposób i jaki jest koszt rzetelnego i skutecznego usunięcia usterki? Słyszałem że niektóre ASO potrafią taką ciemnotę wcisnąć, podczas gdy usunięcie usterki może być znacznie prostsze i o wiele tańsze.

Pozdrawiam

PS. Fiestę posiadam od września, więc pierwsza wizyta wypadła w ASO.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Paź 2009, 21:00   Re: Wyciek płynu chłodniczego z zaślepek głowicy

C80 napisał/a:
(3 i 4 cylinder - 68 zł/szt.)
Przewody jak i świece wymienia się zawsze w komplecie (wszystkie na raz)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
C80
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2009, 21:04   

Kable były wymienione bo były lekko zarośnięte, pozostałe dwa były w dobry stanie. Świece nie były ruszane. Nie jestem mechanikiem, zakładam że ASO wie co robi przynajmniej w takich błahych sprawach.

Ale nie pytałem o kable, tylko o sposób rozwiązania problemu wycieku.
 
 
mechcom 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 397
Skąd: Wolsztyn (PWL)
Wysłany: 22 Paź 2009, 21:06   

C80 napisał/a:
że ASO wie co robi przynajmniej w takich błahych sprawach.

oni to tylko zawsze udaja ze widzą :hahaha:

emm wymienic zaslepki na inne :fox:
_________________
Kupiłem Forda i śmieje mi sie morda :D
Moja Fiestka Zapraszam :) http://www.fiestaklubpols...p=416613#416613 :devil:
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Paź 2009, 23:49   

zrób zdjęcia tych broków z których cieknie . jeśli są w miarę na wierzchu to wymiana jest banalna a większość broków ma standardowy wymiar .
 
 
 
C80
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2009, 06:25   

Trochę ciężko wykonać zdjęcia, pokrywa jest złożona. Ja jestem atechniczny, nie chcę samodzielnie rozbierać czegokolwiek w silniku.

Ale wygląda na to, że mam rację i wymiana głowicy z rozrządem (a co za tym idzie tysiące do zapłaty) w tym przypadku jest zbędna. Nieprawdaż?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Paź 2009, 08:12   

Jak pisałem kable wymienia się kompletami, jak w aucie masz 4 to 4 na raz w zestawie,,, (to samo z świecami - jak padnie jedna to się wymienia wszystkie 4) i tak że wymienili ci 2 z 4 przewodów WN już kiepsko o nich świadczy - jest to wersja "oszczędna" naprawy.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 82
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Lut 2010, 17:01   

Lepiej późno niż wcale.
Może przyda się komuś ta informacja.
Też mam durateca. Przypuszczam, że na fordzie również nie ściągali pokryw z silnika. Większość, a może wszystkie zaślepki płynu chłodniczego widać po ściągnięciu filtra powietrza(przykrywa całą górę silnika)
Co do wycieku płynu to powiem, że mój silnik jest młodszy o 3 lata, a ślady wycieku czyli biały osad widnieje przy każdej zaślepce, a przy jednej była zaskorupiała struga. Na pewno jest to wadą tych silników, ale jak widać z czasem same się doszczelniają. Z tego co pamiętam to nie ma technicznych możliwości aby płyn mógł z tego kanału dostać się do oleju(chyba przez odkręconą świece zapłonową lub źle przykręconą pokrywę zaworową ). Owszem przebicie kabli tak bo, jest to przestrzeń miedzy pokrywami właśnie na ich umiejscowienie.
Pokryw zaworowych nie miałem powodu odkręcać, więc nie twierdzę, że na pewno tam nie ma zaślepek. lecz wstawienie ich w tym miejscu nie miałoby sensu :)
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.