Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] "Zawieszone" kierunkowskazy
Autor Wiadomość
Mumin 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: przedmieścia:)
Wysłany: 28 Gru 2009, 15:56   [MK6] "Zawieszone" kierunkowskazy

Witam. problem przedstawia się następująco:
- po włączeniu świateł zapalają się wszystkie kierunki z lewej strony i świecą światłem ciągłym aż do wyłączenia świateł, jakby były zablokowane, zawieszone,
- komunikat błędu: "Lewy kierunkowskaz usterka żarówki". Zgodnie z instrukcją oznacza to przepalenie żarówki, ale w moim przypadku wszystkie żarówki świecą, tyle że światłem ciągłym, mrugają prawie normalnie po wyłączeniu świateł - prawie, ponieważ razem z nimi mruga całe oświetlenie deski rozdzielczej,
- przy każdym "mrugnięciu" słychać jakby bzyczenie silniczka od regulacji wysokości świateł - bzyczy przez czas mrugnięcia kierunku,
- przy włączonych światłach i świecących się kierunkach sygnalizacja w środku działa dwa razy szybciej, jakby faktycznie jedna z żarówek była przepalona,
- spaliła się żarówka - część od świateł mijania. Długie pozostały, ale to może być zbieg okoliczności, bo ostatnio padła w prawym reflektorze. Jest już wymieniona. Nie pamiętam, czy w momencie, kiedy zauważyłem usterkę była już przepalona, to zauważyłem po przyjeździe do domu.

Problem pojawił się po regulacji świateł właśnie. W sobotę zauważyłem, że światła są ustawione na jedynkę. Ustawiłem na zero, po czym "przeleciałem" stopień po stopniu przez całą skalę i z powrotem do zera. Po tym nie używałem kierunku w lewo, albo zbyt krótko (wyprzedzanie) i nie zwróciłem uwagi. Po jakichś 15 min przy skręcaniu w lewo i dłuższym włączeniu kierunku zauważyłem, że świecą światłem ciągłym, zjechałem na bok, zatrzymał się za mną jadący samochód i kierowca potwierdził, że kierunki "zawiesiły się". Nie mam pojęcia w czym może być problem. Wymontowałem lampę, podłączyłem "zapasową" ale prawą i żadnej różnicy. Nie wiem czy przeczyszczenie cokolwiek pomoże, bo faktem jest że to miejsce było baaardzo brudne (brak jakiejkolwiek osłony pod silnikiem, ale to, z tego co wiem, norma w ST, około 2 miesięcy jazdy bez nadkola z tej strony). Przerywacz jest ok, bo po wyłączeniu świateł kierunki działają poprawnie (choć błąd jest). Żarówki wszystkie są raczej ok, skoro świecą:)

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł - będę wdzięczny. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o samochody, nie majstruję przy nich (poza drobnymi pierdołami jak zmiana filtru u znajomego na warsztacie, silniczek pompki spryskiwaczy, wymiana żarówek). Mam teraz urlop, nie mam potrzeby nigdzie jeździć więc próbuję sam dojść co jest problemem. Dziękuję za wszelkie sugestie. W razie pytań - odpowiem tak szybko jak będę mógł. Pozdrawiam.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Gru 2009, 17:07   

Zwarcie,,, gdzieś jest zwarcie,,, gdzie? Próbnik/miernik w dłoń i trzeba znaleźć bo na odległość nie da rady :(
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Gru 2009, 20:42   

Też bym obstawial zwarcie. Zacząłbym od lewej lampy :) Najlepiej odłączyć ją całkowicie i zobaczyć czy wtedy też będą się działy takie dziwne rzeczy.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
Mumin 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 14
Skąd: przedmieścia:)
Wysłany: 17 Sty 2010, 15:43   

witam. problem rozwiązany przez elektryka - od strony gdzie był strzał mechanik pupa zaizolował wiązkę od świateł "na sztukę" i tam było zwarcie. teraz jest wszystko ok.

w związku z tymi przebojami dowiedziałem się, że mam "opóźnione wyłączanie świateł".

wg instrukcji włącza się je w następujący sposób:


Funkcja opóźnienia wyłączenia reflektorów

Pojazdy bez reflektorów automatycznych

Włącz reflektory, a następnie wyłącz je w ciągu dwóch sekund.


Pojazdy z reflektorami automatycznym

a. Włącz reflektory automatyczne, a następnie wyłącz je w ciągu dwóch sekund.
b. Wyłącz reflektory automatyczne, a następnie włącz je w ciągu dwóch sekund.

Moja fiesta ma reflektory automatyczne, ale może jestem trochę nierozgarnięty i nie potrafię zastosować się do tej instrukcji:) włączam, wyłączam w ciągu dwóch sekund, po czym włączam znowu "od razu" i tak zostawiam. i nic:) włączam, wyłączam w ciągu dwóch sekund, po czym włączam i znowu wyłączam i włączam. i nic. wg mnie jest to mało szczęśliwy zapis, opcja taka na pewno jest, bo przy zwarciu co jakiś czas się włączały. jak odpalić to teraz?:) dzięki za podpowiedzi, po tym temat do zamknięcia/skasowania. pozdrawiam.
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 17 Sty 2010, 23:17   

u mnie to opóźnione wyłączanie świateł działa jak szybko włączę i wyłączę x2 światła do postojówek. Po zamknięciu auta z pilota zapalają się mijania i po paru sekundach gasną :-P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.