Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
30 Mar 2014, 12:19
[MK3] Blokowanie przedniego lewego koła przy skręcie w lewo.
Autor Wiadomość
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Gru 2009, 00:14   [MK3] Blokowanie przedniego lewego koła przy skręcie w lewo.

Witam, mam problem takiego typu, że podczas skrętu w lewo, np gdzieś na zakręcie 90' blokuje przednie lewe koło. Blokuje do tego stopnia, że na 2 biegu ledwo może się uwlec. Po wyprostowaniu kierownicy jest ok, dopiero samochód zaczyna przyspieszać.
Czasem przy hamowaniu podczas jazdy na wprost, samochód gwałtownie rzuca na lewo, tak jakby blokował zacisk, lub nie odbijał do końca, lub nie wiem co jeszcze. Właśnie po takim czymś już wiem ze na 100% na zakręcie koło będzie blokowało. I tak się właśnie dzieję. Dodam, że mam rozwalone łożysko w tym kole, i średnio co pół roku do roku wytrzymuje każde łożysko jakie założę. Problem z tym łożyskiem zaczął się pewnej zimy, kiedy mój ojciec nie widział wysepki w zaspie, i przy 40km/h zapakował tym kołem w wysoki krawężnik. Od tej pory to łożysko jest ciągle wymieniane. Wydaje mi się, że z tym blokowaniem koła to właśnie od tego czasu się zaczęło, ale nie jestem na 100% pewny.
Problem blokowania koła występuje też kiedy założę całkiem nowe łożysko, tylko tyle że nie buczy. Najczęściej koło zaczyna blokować kiedy jest zimno na dworze, chociaż to nie jest regułą, porostu jak mu się zachce, nawet latem potrafi zblokować.
Z drugiej strony jest wszystko ok, nic się nie dzieje.

Proszę o wypowiedzi w tym temacie, i pomoc w miarę możliwości.
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 16 Gru 2009, 08:24   

Ciekawe zjawisko. A piasta jest prosta? To wręcz nie możliwe żeby nowe łożysko blokowało - chyba że jest źle założone.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Gru 2009, 09:33   Blokowanie przedniego lewego koła przy skręcie w lewo.

Nie ma możliwości żeby było źle założone, mam ojca mechanika i akurat o takie rzeczy sie nie boje. Niestety nawet on nie wie co może być przyczyna blokowania koła. Słyszałem, że fiesty maja to do siebie, że cylinderki się zapiekają, i przed zimą dobrze jest je rozebrać, wyczyścić i zostawić trochę smaru po gumką. Być może to jest przyczyną. Ale poczekam, i zobaczę co powiedzą inni :) :)

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 10:28 ]
Hinuś napisał/a:
Nie ma możliwości żeby było źle założone, mam ojca mechanika i akurat o takie rzeczy sie nie boje. Niestety nawet on już nie ma pomysłów co może być przyczyna blokowania koła. Słyszałem, że fiesty maja to do siebie, że cylinderki się zapiekają, i przed zimą dobrze jest je rozebrać, wyczyścić i zostawić trochę smaru po gumką. Być może to jest przyczyną. Ale poczekam, i zobaczę co powiedzą inni :) :)
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 16 Gru 2009, 10:29   

to rzeczywiście dobry mechanik co w kółko wymienia łożyska zamiast wyeliminować przyczynę ich ciągłego zdychania :yyy:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Gru 2009, 10:55   

Co ma cylinderek hamulcowy do skręcania koła? No chyba że jak skręcisz to ciągnie przewód elastyczny ale nie sądzę by to powodowało zaciskanie klocków,,, o ile koło nie obciera o nic:

1) przegub,,,
2) łożysko,,,

Jak Ci się łożyska sypia jedno po drugim to coś jest nie tak - chłopaki dobrze piszą pewnie jest zwrotnica krzywa albo piasta rozwalona,,, i na to stawiam, pewnie przenoszona jest tarcza też i jak skręcisz koło to się klinuje o zacisk,,,

Ale co Będziemy Ci pisać, to trzeba rozebrać i sprawdzić,,,

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 10:58 ]
Hinuś napisał/a:
Słyszałem, że fiesty maja to do siebie, że cylinderki się zapiekają, i przed zimą dobrze jest je rozebrać, wyczyścić i zostawić trochę smaru po gumką.
Żle słyszałeś,,, pod gumką ma być sucho i ma być gumka cała, jak ktoś regularnie przegląda auto to nie ma prawa się nic blokować,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 16 Gru 2009, 13:28   

Ja obstawiam tak jak inny. Krzywa piasta, otwór nie cylindryczny w zwrotnicy lub nie współosiowość łożysk i na końcu ewentualnie przegub. Zacznij od sprawdzenia piasty i zwrotnicy, a najlepiej wymień to i to, na inne pewne.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Gru 2009, 19:46   

Tylko gdyby to było łożysko, to na prostej też by blokowało bo jest cały czas parcie. koło obraca się leciutko, i samochód nie ściąga. Problem zaczyna się przy HAMOWANIU. A co do łożyska, to lecą bo są polskie i kosztują 60PLN........ więc jaka cena takie łożysko.
Myślałem też o wymianie całej zwrotnicy......tylko kwestia za ile i czy na 100% będzie dobra. Bo jak się okaże że jest taka sama jak nie gorsza, to mam gdzieś taką robotę.

Bidżej, mechanik jest dobry i myślę że zjadłby cię na śniadanie swoją ponad 25 letnią praktyką. A jak jesteś taki cwany, to powiedz mi jak sprawdzić czy piasta jest dobra?? Wizualnie wszystko jest ok. Jeśli byłby nie cylindryczny otwór, to raz że nie wsadził bym łożyska w zwrotnicę, a dwa nie wsadził bym piasty. Po za tym gdybym nawet złożył to na siłę, to koło by się ciężko kręciło. A takie coś nie ma miejsca.

Przegub też jest ok, bo jest nowy. Stary chrupał bo pękła guma.

A wogóle to mówicie o przeglądzie samochodu, ciekawe który z was regularnie sprawdza stan zawieszenia, przegubów itp......... w takim razie trzeba by to sprawdzać codziennie, bo codziennie samochód jest narażony na tego typu awarie.
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 16 Gru 2009, 20:04   

masz 3 wyjscia zacisk i tarcza piasta(osobiscie obstawiam piaste) lub zwrotnica
no chyba ze koło ociera o jakis element
i sprawdz dla pewnisci łozysko amortyzatora w kielichu
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 16 Gru 2009, 20:07   

A czemu byś nie dało się włożyć do cylindrycznego otworu łożyska. Jak najbardziej dało by rade. Ja mam łożysko za 55 i już 20tys. przejechało. I też jest polskie.

Ale z twojej odpowiedzi widać że jesteś mądrzejszy to weź się głów ze swoim ojcem sam, a nie zawracasz nam d**e.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 16 Gru 2009, 22:08   

ja obstawiam hamulce, dobry kierowca jest w stanie wyczuć czy auto hamuje czy coś blokuje...
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Gru 2009, 23:18   

Hinuś, Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?! Po pierwsze na początku piszesz że koło się blokuje jak skręcasz 90 stopni (pierwsze twoje zdanie) a tera że jak hamujesz,,,

1) łożysko inaczej pracuje na jak auto jedzie prosto a inaczej jak skręca a jeszcze inaczej jak koła sa na max skręcone,,,
2) sprzedam Ci nie polskie łożyska za 60 zeta i też Ci pewnie polecą bo to nie wina łożysk,,, ja w swoim aucie od 7 lat mam łożyska za 48 złotych i jest dobrze,,,
3) Jak mechanik ma 25 lat praktyki to powinien wiedzieć jak sprawdzić piastę czy zwrotnicę, a jak nie wie to trzeba jechać na pomiar zawieszenia, jak będą pochrzanione kąty to już będziesz wiedział co nie halo,,, (niekoniecznie od zwrotnicy to może być, ale będą lecieć łożyska)
4) 25 lat praktyki w mechanice jest niczym przy kilku miesiącach praktyki we Fieście - tu wiele rzeczy jest,,,hmm dziwnych i nietypowych, wręcz odwrotnie niż u innych marek bo to Ford właśnie,,,
5) auto się generalnie przygotowuje do 2 sezonów letniego i zimowego i te 2 razy w roku wypadało by to i owo przejrzeć,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Gru 2009, 23:39   

Hinuś napisał/a:
Jeśli byłby nie cylindryczny otwór, to raz że nie wsadził bym łożyska w zwrotnicę, a dwa nie wsadził bym piasty.
No wyobraź sobie że byś wsadził i to spokojnie a łożysko i tak się posypie-tam jest niewielka tolerancja i nawet mikronowe zmiany kształtu(a gołym okiem nie jesteś w stanie wyłapać) wyautują łożysko w krótkim czasie.Łożysko możesz załatwić nawet zbyt słabym lub za mocnym dokręceniem nakrętki. ;-( :fox:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Gru 2009, 23:42   

Jak pamiętam to bieżnie łożysk trzeba wciskać prasą lub wbijać młotkiem przez specjalny przyrząd,,, jeśli coś będzie lekko krzywe to i tak to wejdzie jedno w drugie,,, jak da się to wcisnąć ręką to znaczy ze dawno szrot,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Gru 2009, 00:32   

JoeMix, przeczytaj dokladnie pierwszy post a potem pisz teksty typu: Po pierwsze na początku piszesz że koło się blokuje jak skręcasz 90 stopni (pierwsze twoje zdanie) a tera że jak hamujesz,,, - czytaj między wierszami........ wyraźnie napisałem, że przy hamowaniu RZUCA SAMOCHÓD NA LEWO.

W sobotę jadę do warsztatu i ostatni raz zakładam nowe łożysko. Rozbiorę też ten nieszczęsny zacisk, a najlepiej oba, wymienię płyn hamulcowy i posprawdzam sobie jeszcze raz dokładnie czy nic się nie stało z zawieszeniem. (geometria) Jeśli poleci następne to poszukam całej zwrotnicy i nie będę się więcej wkurzał.
W niedzielę opiszę jak to wszystko wygląda.
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 17 Gru 2009, 00:43   

Hinuś napisał/a:
W sobotę jadę do warsztatu i ostatni raz zakładam nowe łożysko
a jakbyś miał dziurę w baku, to dolewałbyś w kółko paliwo? że Ci nie szkoda kolejnych 60pln na kolejne łożysko... Spróbuj wymiany zwrotnicy, to najprawdopodobniej zasadnicza przyczyna problemów. A jak jeszcze potrzebujesz przekonywania, to możesz się odezwać do użytkownika Kondziu - jak pamiętam to miał z przednim łożyskiem takie same przejścia (mówię o ciągłych wymianach).
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Hinuś 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Gru 2009, 01:31   

Powiedzcie mi jeszcze, czy lepiej kupić samą piastę, czy lepiej całą zwrotnicę?? Sama piasta na allegro chodzi po 40 50 PLN a cała zwrotka 50 60 PLN... Może ktoś z was ma 1000% pewne części???

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 02:22 ]
No to czas na efekty mojej pracy.

Wymienione łożysko, płyn hamulcowy, wyczyszczone zaciski i przewody.
Po prostu nie da się opisać co było w przewodach. W przednich jeszcze pół biedy, płyn był brudny, a w jednym przewodzie był korek z lodu. Gdzieś się dostała kropelka wody albo czegoś podobnego, zwyczajnie zamarzło,nie odbijał zacisk i dlatego blokowało mi koło, w skutek czego koło się grzało, a co za tym idzie łożysko też. I to pewnie było przyczyną ciągłych wymian. Łożysko założone po mrozach, wytrzymywało do następnych mrozów, dopuki kropelka znów nie zamarzła i nie zaczęła blokować koła. Po wymianie klocków z obu stron, po czasie klocki z prawej były lekko przytarte, a z lewej połowy nie było. I to by się zgadzało. W tylnych przewodach był już TAWOT!!!! Tragedia normalnie, odkręciłem przewody od korektorów, wpakowałem 12 atmosfer powietrza i z wielkim trudem po pół godziny udało się to coś tawoto podobnego (bynajmniej w najmniejszym stopniu to już nie przypominało płynu) usunąć. Przewody drożne, i wydmuchane tak jak się dało. Zalany nowy płyn (DOT-3) odpowietrzone wstępnie (zabrakło już czasu i sił, bo w garażu była syberia normalnie ;/ ;/), hamulce są, jeździć się da, a do końca odpowietrzę jak będę miał chwilę czasu. Ważne, że już nie blokuje koła i z tego powodu się cieszę najbardziej.
Zobaczymy jak długo wytrzyma łożysko i klocki. Mam nadzieję, że to wszystko rozwiązało problem blokowania koła na zawsze.

Łożysko - 60PLN
Płyn (DOT-3) - 14PLN
Radość z nie blokującego się już koła - Bezcenna :V: :V: :V: :V: :V: :V: :V:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.