Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z LPG i benzyna
Autor Wiadomość
sawrel
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2009, 14:16   Problem z LPG i benzyna

Wita. Mam problem z jazdą na benzynie. Mianowicie gdy się rozgrzeje silnik nie chce jechać na benzynie a na gazie jedzie normalnie. Zapalić zapala na benzynie jak jest zimny a później jak silnik się rozgrzeje to nie chce już odpalić, nie mówiąc już o jeździe. Nawet na zimnym silniku nie chce wejść na obroty gdy jest na benzynie. Pozdrawiam.
 
 
Nesor 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 306
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 19 Lip 2009, 16:54   

sprawdz świece filtry i kable WN. ja mialem podobnie tyle ze mi falowały jeszcze obroty. to wymieniłem świece, filtr paliwa i naprawiłem potencjometr przepustnicy bo zwarcie na nim miałem... teraz mam git.
_________________
Jest
-"Dupowozidło" Mondeo mk3 2.0 16v GHIA Kombi
- "Magiczny Czarnuch" - Fiesta mk3 1.8 16v Xr2i http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=48108
Bylo
"Prędki Automat" - (RIP) http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=36768
 
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 30 Lip 2009, 17:31   

jakie bzdury no nie mogę... :hahaha: nie odpisuj, bo go wprowadzasz w błąd, zajmij się grafiką komputerową :|
no bo co ma swieca i przewod WN do jazdy na benzynie i na gazie... przecież na gazie wymagania dla swiec (glownie jakosc iskry, rezystancja swiec) tym samym przewodów sa duzo wyzsze, wiec jesli na gazie chodzi extra to te czesci nie maja zadnego zwiazku z jazda na benzynie!!! na gazie swiece maja mniejsza odleglosc pomiedzy elektrodami i musi byc konkretna iskra, wiec jesli wymiata na gazie tzn ze jest super i tym samym na benzynie bedzie wymiatalo (powinno)...kolega ma skrzaczone co innego ;-(
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2009, 18:08   

Pawełos666 napisał/a:
na gazie swiece maja mniejsza odleglosc pomiedzy elektrodami
Z tego co mi wiadomo to moje świece nie zmieniają odstępu między elektrodami kiedy przełączam auto na gaz,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 30 Lip 2009, 18:36   

co takiego? nie to mialem na mysli. swiece stosowane do gazu maja mniejsza odleglosc miedzy elektrodami... jesli auto nie wazne na jakis swiecach (czy to zalecanych do gazu czy do benzyny "a roznica to najczesciej tylko odleglosc elektrod i cena") chodzi dobrze na gazie to na benzynie bedzie jeszcze lepiej. Jaka świeca by nie była należy dla jazdy na gazie zmniejszyc troche przerwę w stosunku do swiec zalecanych do tego silnika do benzyny (0,7-0,8mm). Mi tylko chodziło, że gaz jest bardziej czuły na słabą iskrę. Więc po kiego wała pisać, że dla benzyny będzie coś gorzej, jakieś przewody WN, świece zmieniać, może jeszcze nakretki od wentyli?
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2009, 20:20   

Akcesoria do gazu - w tym świece, przewody, oleje, filtry, płyny do spryskiwaczy, specjalne opony oraz nakładki na kierownicę dla aut wyposażonych w LPG to mit i wyciąganie kasy od biednych naiwnych ludzi.

Silnik powinien pracować na benzynie, sprawny będzie dobrze chodzi,,, więc i na gazie będzie to samo (o ile instalacja będzie sprawna).

[ Dodano: Czw Lip 30, 2009 20:23 ]
sawrel, zdejmij przewody z czujnika temperatury pod kolektorem dolotowym i zobacz co będzie.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 30 Lip 2009, 21:10   

JoeMix napisał/a:
Akcesoria do gazu - w tym świece, przewody, oleje, filtry, płyny do spryskiwaczy, specjalne opony oraz nakładki na kierownicę dla aut wyposażonych w LPG to mit i wyciąganie kasy od biednych naiwnych ludzi.

No owszem JoeMix, ale jeśli chodzi o te glupie świece to mieszanka gazu z powietrzem ma mniejszą przewodność elektryczną.Powoduje to że w układzie zapłonowym, zanim nastąpi przeskok iskry zostanie zaindukowane dużo wyższe napięcie niż w trakcie zasilania benzyną.
Skutkiem tego jest większe obciążenie elementów układu zapłonowego,
co wymusza lepszą jakość tych elementów. Częściowo możemy temu zapobiec zmniejszając odstęp elektrod na swiecach. Mniejszy odstęp umożliwia wczesniejszy przeskok iskry. Wiadome nie. Druga kwestia. Gaz spala się nieco wolniej niż benzyna. Dlatego niektórzy mówią że iskra na gazie powinna być "dłuższa" i pojedyncza tak ale jeśli się ma specjalny układ zapłonowy dający wyższe napięcie, tak żeby można stworzyć taką iskrę w gazie. Tam gdzie są tradycyjne układy zapłonowe, zmiejsza się odległość elektrod. Każdy też wie, że gaz wymaga nieco innych ustawień momentu zapłonu (wlasnie przez to ze spala sie wolniej). Przerwa na elektrodach do kąta ust. zapłonu też się ma jako tako, więc tu można by było dyskutować i dyskutować. A co do tego czujnika temp, to niech ściąga i zobaczymy co dalej. Ewentualnie podam mu jego rezystaancję.
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
miulek 

Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Imię: miulek
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 12 Paź 2009, 21:03   nie odpala na benzynie

Nie wiem czy w odpowiednim miejscu pisze, ale moze ktoś z Was pomoże. Moje auto odpala bez problemu na gazie, a problem jest z odpaleniem na benzynie. Jedzie na niej jak juz sie rozgrzeje bez problemu, ale z zimnego silnika nie odpali. Jak jest rozgrzany to odpala i na benznynie. Poza tym pojawiła sie pewna ciekawostka, mam instalacje tomasetto. Przełącznik ma 3 ustawienia. Środkowe, które oznacza automat, lewe benzyna i prawe gaz. Do tej pory jak przełączało sie przełacznik na benzyne zapalała sie jedna czerwona lampka. Od wczoraj palą sie dwie, poprzedni właściciel mówi ze tak nigdy nie miał. Poza tym jak już pali na benzynie, kopci starsznie z wydechu. Macie jakieś pomysły?

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 08:07 ]
Ponawiam pytanie, ma ktoś pomysł dlaczego nie chce odpalać na benzynie? POMÓŻCIE
_________________
brrrrr
 
 
 
romsped 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Roman
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 23
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 25 Paź 2009, 12:59   

Wszyscy piszący wyżej to jacyś napaleni mitomani tak naprawdę to ktoś jeżdził cały czas na gazie i zaniedbał układ bęzynowy a wiec pompa paliwa przewody paliwowe i filtr paliwa.
 
 
miulek 

Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Imię: miulek
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 25 Paź 2009, 14:43   ??

moje auto sprawnie jeździ na benzynie. Po prostu na niej nie odpala i tylko na zimnym silniku. Jak sie rozgrzeje nie ma problemu z odpaleniem i na benzynie, Jeżdżę wymiennie i na gazie i na benzynie, co prawda z przewaga jazdy na gazie.
_________________
brrrrr
 
 
 
romsped 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Roman
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 23
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 25 Paź 2009, 21:10   

z tego co rozumie to zasilanie realizowane jest przez gaźnik może to wina pustej komory pływaka lub jakieś podciśnienie ssania wel czujników temp. to jest tak że w mechanice dużo trzeba sprawdzać. Przeanalizuj jak odbywa sie ssanie przy starcie bo jest to przy zimnym sil.
Pozdro
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Paź 2009, 22:26   

Jak auto jest na gaźniku i zgasisz na LPG to nie zapalisz na benzynie - norma, znaczy zapalisz, ale trochę pokręcisz,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
miulek 

Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Imię: miulek
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 29 Paź 2009, 21:45   

Zawsze gasze na benzynie, Ostatnie metry do domu dojeżdżam właśnie na niej, moje auto nie ma gaźnika, jest monowtrysk zdaje sie,... udam sie do speca od gazu chyba:/
_________________
brrrrr
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Paź 2009, 07:24   

Jak masz monowtrysk to nie ma potrzeby przełączać na benzynę, centralka powinna być w pozycji AUTO czyli silnik zawsze będzie uruchamiany na benzynie, a u ustalonym momencie (zazwyczaj po przekroczeniu pewnych obrotów) będzie przechodził na gaz.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 83
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Lis 2009, 19:49   

JoeMix napisał/a:
Jak masz monowtrysk to nie ma potrzeby przełączać na benzynę, centralka powinna być w pozycji AUTO czyli silnik zawsze będzie uruchamiany na benzynie, a u ustalonym momencie (zazwyczaj po przekroczeniu pewnych obrotów) będzie przechodził na gaz.

Wydaje mi się, że pewnej temperatury :)
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lis 2009, 09:39   

jurek, Zależy od typu instalacji,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
miulek 

Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Imię: miulek
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 24 Lis 2009, 13:01   

okazało sie że do wymiany był przekaźnik, teraz odpala na benzynie co prawda troche kręci, ale myśle że po wymianie świec będzie już wszystko w porządku. Pozdrawiam
_________________
brrrrr
 
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 83
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Lis 2009, 13:09   

JoeMix napisał/a:
jurek, Zależy od typu instalacji,,,


Masz rację, ja mam akurat z wykryciem temperatury
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
artek776
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2009, 20:50   

Czujnik temperatury dla sterownika(ten większy).Prawdopodobnie jest uszkodzony,sterownik nie"widzi"że silnik jest nagrzany i wzbogaca dawkę paliwa jak dla silnika zimnego.Gazu to nie dotyczy ponieważ jest sterowany innym sterownikiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Montaż LPG: LPG czy benzyna ?
muzz LPG 35 16 Gru 2004, 22:48
Gość
Brak nowych postów Instalacja LPG: Problem z instalacją LPG
Jusand LPG 16 26 Lis 2004, 08:04
Gość
Brak nowych postów [Ogólny] Problem z przełącznikiem gaz-benzyna
Gość LPG 1 17 Sty 2007, 20:49
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.