Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Kontrolki poduszek i silnika
Autor Wiadomość
pumaks
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2009, 00:03   [MK6] Kontrolki poduszek i silnika

Witam Panowie mam problem 2 tyg temu kupiłem auto , z opisu na allegro autko bylo 100% bezwypadkowe wiec pojechalem sparwdzilem i kupilem aytko dodam ze nie znam sie wiec tylko pojechalem na przeglad wyszedl super , dzis oddalem autko do mechanika i okazalo sie ze autko mialo wymieniona szybke i malowana maske i nie pali mi sie kontrolka poduszek i silnika przy zapłonie i tu mam pytanie czy powinna zapalac sie kontrolka silnika i poduszek a jesli nie ma poduszek czy samemu idzie sprawdzic czy sa one czy moze zarowki sie przepalily pozdrawiam. A panowie czy powinna teraz sie palic kontrolka od swiec zarowych. pozdrawiam. A panowie a czy jest jakis test licznika w fiescie , co np pokazuje wzszystkie kontrolki itp

Kod:
Proszę precyzyjniej tytułować wątki.
- trzeci
Ostatnio zmieniony przez trzeci 27 Paź 2009, 02:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 23 Paź 2009, 00:32   

pumaks napisał/a:
czy jest jakis test licznika w fiescie , co np pokazuje wzszystkie kontrolki itp
Jest, należy (trzymając wciśnięty któryś bolec w liczniku) włączyć zapłon i po kilku sekundach licznik przechodzi w stan testowy...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pumaks
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2009, 00:35   

kolego a co z reszta pytan bo co do tych poduszek to jestem zalamany , przeprowadziłem ten test i kontrolki swiec i silnika sie pala ale poduszk nie
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 23 Paź 2009, 01:01   

Jak wstanę to sprawdzę jak jest u mnie, ale chyba zapala mi się kontrolka poduszek i silnika przy przekręconym kluczyku...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pumaks
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2009, 01:09   

oki bede wdzieczny a moze wiesz co oznaczaja teszte wyswietlanych informacji na tescie gdzies juz to widzialem ale nie moge znalesc pozdrawiam
 
 
C80
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2009, 07:24   

Przy przekręconym kluczyku, ale nie odpalonym silniku zapalają się wszystkie kontrolki. Gasną po dwóch-trzech sekundach, po ustaleniu poziomu paliwa i temperatury. Pali się kontrolka silnika (i jeszcze coś), która gaśnie po odpaleniu.

Gdzieś słyszałem, że gdy występuje błąd poduszek i pali się lampka błedu poduszek (ikona fotela z kulą przed fotelem) mechanicy czasami usuwają lampkę lub łączą ją z inną żeby też się paliła i gasła.
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 23 Paź 2009, 07:28   

C80 napisał/a:
Gasną po dwóch-trzech sekundach, po ustaleniu poziomu paliwa i temperatury
gasną po self-teście sterowników
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
pumaks
[Usunięty]

Wysłany: 26 Paź 2009, 18:06   

a panowie mi podczas testu pali sie konterolka silnika a przy normalnym odpaleniu auta czy na zaplonie nie pali sie ta kontrolka silnika czy to znaczy ze cos jest uszkodzone
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Paź 2009, 19:59   

Jak włączysz zapłon to się zapala kontrola silnika, gaśnie po uruchomieniu silnika - jest OK, jak na pracującym się świeci lub miga to coś jest nie tak,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pumaks
[Usunięty]

Wysłany: 28 Paź 2009, 15:16   

lampka wogóle sie nie zapala ale działa sprawdzałem na tescie licznika
 
 
boka
[Usunięty]

Wysłany: 31 Paź 2009, 00:10   

pumaks, Mam identyczny problem. Mk6'03 1.4TDCi. Lampka kontrolna świec żarowych i silnika nie zapala się przy włączeniu zapłonu przed uruchomieniem silnika, mimo że na teście świecą się wszystkie. Jeżeli kolega rozwiązał ten problem to proszę o podzielenie się informacją

[ Dodano: Sob Paź 31, 2009 00:21 ]
Jeżeli ktoś rozwiązał problem nie palących się lampek kontrolnych świec żarowych i silnika po włączeniu zapłonu przed uruchomieniem silnika proszę o informację. Na teście licznikowym wszystkie lampki się palą
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lis 2009, 11:51   

boka, Znaczy o co chosi?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
boka
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2009, 09:43   

boka, ???

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 10:12 ]
Mk6'03 1.4TDCi. Mojego problemu nadal nie rozwiązałem Lampka kontrolna silnika nie zapala się w dalszym ciągu po włączeniu zapłonu przed uruchomieniem silnika, mimo że na teście świecą się wszystkie.
Ostatnio elektryk mi odpowiedział, że właściwie nie mam się czym przejmować bo ta lampka być może się zaświeci jak wyniknie jakiś problem z silnikiem. Odniosłem jednak wrażenie, że do końca nie był pewny tego co mówi. Zresztą, z instrukcji wyraźnie wynika, że na chwilę zawsze ona powinna się zaświecić. Czekam więc na informacje od użytkowników Mk6'03 1.4TDCi. - czy u was taki problem też występuje?
Przy okazji, czy ktoś posiada opis wszystkich informacji jakie pojawiają się w trakcie testu licznikowego w tym modelu. Ktoś próbował na forum rozszyfrować te informacje, lecz one dotyczyły modeli nieco starszych, np. Mk5 i wcześniejszych. Te, które odczytuję w swoim teście nieco się różnią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.