Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Eac Fail
Autor Wiadomość
toffic 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: csw
Wysłany: 30 Wrz 2009, 20:21   [MK6] Eac Fail

Witam. Znalazłem jeden temat o Eac fail ale raczej nie miał on nic wspólnego z moim problemem. Mianowicie czasami jak samochód postoi przez noc to rano kiedy chce odpalic pojawia mi się owy komunikat i silnik wydaje dziwne dzwieki ( jak diesel z lat 80-tych). W lato nie tak często ale od kiedy robi się coraz zimniej i wilgotniej to jest tak coraz częściej. A jak auto postoi przez noc w garażu to już zawsze sie tak dzieje. Wiem co oznacza ten komunikat ale nie wiem czemu się pojawia. Wymieniałem filtr pyłkowy i musiałem odkręcić pedał gazu ale nie przekładałem kabli ani nic. czy to że nie działa mi włącznik od podnoszenia szyby i nie mam jednej żarówki przy tablicy z tyłu to ma cos wspólnego? czy jak go pogłącze pod komputer to dowiem sie od czego to jest?dodam że jak przejade kawałek to problem znika.bym był wdzieczny za odpowiedź.pozdro.
 
 
crom
[Usunięty]

Wysłany: 8 Paź 2009, 10:13   EAC FILE

Witam
Również spotkałem się z tym problemem tzn komunikatem, ale w sytuacji np jazdy na wysokich obrotach, a następnie puszczeniu pedału gazu i wcisnięciu sprzęgła i hamulca - auto przechodzi w tryb awaryjny i dopiero po wyłączeniu i odczekaniu około minuty jest OK.
Przyczyna do końca nie odkryta (auto stoi i czeka na blachy a jak pracują urzędy wszyscy wiemy), ale było juz pod komputrerem i oprócz błedów związanych z tym komunikatem nic nie wykazało. Natomiast mechas proponował wymienić filtr paliwa, bo być może jakieś zanieczyszczenie powoduje spadek ciśnienia na pompie i w efekcie na wtryskach.
No i podczas wymiany filtra paliwa ZONK - jeden z przewodów paliwowych był luźny - sądzę że powodowało to spadek cisnienia bo zaciągało powietrze. Filer wymieniony, przewody zamocowane, pali na dotyk. Co wyjdzie na jeździe testowej - będę wiedział jak będę mógł ruszyć się poza parking
No i wiadomość dla posiadaczy klekotów - jest promocja w http://www.ford-esklep.pl/index.php?cat_id=1116 na filtry paliwa :)

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 23:06 ]
No i wyszło szydło z worka. Przewody paliwowe może i były luźne, ale nic nie pomogło.
Ale wreszcie trafiłem na kumatego machanika: W przewodzie paliwowym była dziurka, a działało to tak że paliwa nie puszczało na zewnątrz, ale powietrze zasysało. Przewód wymieniony, pali idelanie, błędów nie stwierdzono, i jakiej mocy Fiestka dostała.

No i tu pojawia się problem innego rodzaju - chyba pod pedał gazu zamontuję grubą sprężynę, bo moja żonka mocno przegina z kozacką jazdą, a wprawy jeszcze nie zdobyła odpowiedniej :hahaha:
:hahaha: :hahaha:

No i lipa - znowu komunikat HGW o co chodzi :głowąwmur: :głowąwmur: :głowąwmur:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.