Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Blok mondeo (silvertop), glowica foka (blacktop)- problemy.
Autor Wiadomość
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 3 Wrz 2009, 11:39   Blok mondeo (silvertop), glowica foka (blacktop)- problemy.

Hej. Poratujcie mnie troche bo jestem w malym dolku. Po uslyszeniu informacji ze glowica blacktopa fajnie pasuje na silvertopa zdecydowalismy sie poskladac takie cos ze wzgledu na dostepnosc sportowych walkow rozrzadu do blacktopa w stanach. No i przy montazu zaczely sie schody:
- uszczelka pod glowice do mondka jest parciana i ma 1,7mm grubosci a do foki 0,6. Puma mi powiedzial ze to dlatego ze ta parciana sie sciska na te 0,6 ale jak zobaczylem ta stara po wyjeciu to cos mi sie nie wydaje. Zakupilismy ta cienka ale jesli foka ma mneijsze sprezanie nie przez konstrukcje glowicy a np przez wyciecia w tlokach to jestesmy w du.pie bo sprezanie moze wyniesc z 17 atmosfer :(
- rozrzad tez nie pasuje. Glwocia foki od strony rozrzadu ma tylko 2 gwintowane dziurki a modek mial ich wiecej. Efektem jest to ze nie pasuje ta czarna blacha co pbyla przykrecana niejako oslona glowicy, wogole nie pasuje napinacz i gorna polowka pokrywy rozrzadu (nie ta czapeczka a ta wieksza gorna oslona na ktora czapeczka przychodzi. Co mam kupic zeby to poskladac? Ma foka wogole ta blache? Czy tylko napinacz inny mam kupic i ta oslone?

Ratujcie :)
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 3 Wrz 2009, 21:41   

Podstawowa sprawa:
rocznik dolu silnika Mondeo
rocznik glowicy Focusa
Powiem ci ze od 98 do 03 sa to blizniaki nawet obudowa szla taka sama, roznica byla w tym ze konczyl sie silver a zaczynal black top, napinacze na obu silnika juz byly mimosrodowe.
Najlepiej jak bys mial numery VIN obu aut to ulatwilo by mi sprawe w odkopaniu chociaz jakiejs czesci informacji, zaczynajac od Microcata, idac przed auto date a konczac na Ford TIS 09'...
_________________

 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 3 Wrz 2009, 23:03   

Mondek przed 98 silver top, foka po 98 blacktop. kupilem napinacz mondka jest wlasnie jakis taki ze sprezynkami ale nie da sie go do glowicy przykrecic, brakuje albo blachy jakiejs z blacktopa albo jeszcze jakiejs lapy :( Nawet nei wiem czego szukac bo w zyciu nie widzialem tego napinacza zamontowanewgo :(
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 6 Wrz 2009, 16:43   

Napinacz w mondeo do 98r ma 86mm srednicy,od 98r 60mm...
Pozniej jest uklad taki ze od 98 Focus ma jeden typ napinacza do 99.01 i od 99 do 04. dla zetec E.
Teraz tak, na bloku masz numery ktore sa odlewane i w nim zawarty jest rok produkcji, dalej glowica ma w okraglym znaczku rok produkcji a kropki znajdujace sie w okregu to oznaczenie miesiaca produkcji :)

Poznizej foty.
do 98r
od 98 do 99
od 99 do 04

Dalej idac tym tropem to mondeo do 98.05 ma pasek 131 zebow, dlugosci 1248mm i szerokosci 25mm, juz po 98.05 do 2000 09 pasek ma 129 zebow, dlugosc 1229mm i szerokosc 25,4mm
Czyli analogicznie Mondeo posiada taki uklad napedu rozrzadu

Za to Focus

Czy zrobic opis dla oznaczen podanych w obrazkach ?? :)
_________________

 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 6 Wrz 2009, 22:52   

Nie musisz ;) Z tego co widze to foka ma dwie rolki prowadzace i napinacz. Jednak ja robiac hybryde nie interesuje sie dolem foki a jedynie glowica i widze tam jedna rolke i napinacz. Zrobie jutro foto tej glowicy i lookne rok prod. Ona ma tylko 2 otwory gwintowane na przykrecenie rozrzadu - mniej wiecej na wysokosci tej rolki i napinacza z twojego szkicu, tylko bardziej na zewnatrz. Wiec jak przykladam napinacz do tego otworu to jest on za daleko na zewnatrz i pasek ociera o obudowe pompy wody. Stad moj wniosek ze ta rolka ze szkicu i napinacz ktore sa przykrecone do glowicy sa mocowane jeszcze przez jakas lape. I tego cholerstwa mi chyba brakuje. Prawdopodobnie pojade jutro lub we wtorek do bielska (tam jest pelno hanldarzy czesciami) i lookne najpierw jakis silnik na sprzedaz a potem bede czesci szukal :)
Dzieki wielkie Fordon
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: FAQ - przepływka z Mondeo 2.0 w Zetec-u 1.8
TomeX500 Tuning mechaniczny 4 12 Lip 2011, 08:55
PumaRST
Brak nowych postów Dól blacktop + głowica z silvertop
rex Tuning mechaniczny 5 11 Lip 2011, 13:07
Nikuś
Brak nowych postów Blok z Mondeo 2.0 145kM a Fiesta ST
japan200 Mechanika silnika 3 18 Gru 2016, 22:25
modell1
Brak nowych postów [MK3] Glowica
kowalxr2i Kupię 0 17 Paź 2018, 20:27
kowalxr2i
Brak nowych postów [MK3] Glowica z Endury DE do zwyklego 1.8
GilU Mechanika 0 21 Cze 2009, 12:50
GilU


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.