Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
28 Lis 2008, 00:44
LPG - przepelnienie !
Autor Wiadomość
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sty 2005, 11:48   

bash napisał/a:
tak, tyle ze wchodzilo mi zwykle okolo 30L/40, mieszkam daleko od wszelkim (w miarę...) stacji, więc i tak od razu wyjezdzam nadwyzke...


no mi w 40 tez wchodzi cos kolo 30-31l
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Sty 2005, 18:22   

DR Henio napisał/a:
mozna tez obrucic butle tak zeby zegar byl wyzej, wiecej wejdzie kiedys tak sie bawilem ale nie pamietam jak skonczylem chyba 37/45

Tak, ale nie każdą butlę reculuje sie w ten sposób, np. taka w koło odpada ;-) ale standartowa walcowa, to owszem, kont przechylenia butli ma wpływ na procent napełniena...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 20 Sty 2005, 22:04   

JoeMix napisał/a:
w koło odpada
oczywiscie

ale im wiecej w butli to lepiej :wink:
 
 
Biken
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2005, 12:55   

Ja mam dziwną rzecz w mojej fieście mianowicie mam zamontowany przełącznik (reszta chyba też) elpigazu tyle że nie mam do niego instrukcji ani nic bo wóz kupiłem 2 tyg temu i już gaz był. Ale do rzeczy - kontrolka rezerwy świeci się non stop (to chyba ta czerwona kontrolka) i nie ma znaczenia czy jest full czy już chlupie. Może ktoś z okolic podpowie do którego machera od gazu się z tym udać żeby to wyregulował.
Acha no i takie coś bo jeżdzę non stop na gazie a w baku normalnym pustki że hej - Czy jest ważne żeby mieć coś normalnego paliwa ? czy to tylko takie gadanie producentów gazówek ?
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2005, 13:11   

pytanie za 10pkt...masz gaznik czy wtrysk...jak wtrysk to juz mogles zatrzec pompe paliwa(jest elektryczna i pracuje non-stop)...zawsze trzeba miec w zbiorniku troche PB...najlepiej tak pow. rezerwy...druga sprawa jezeli chodzi o przelacznik to ile ma ustawien?...I-0-II?...a najczesciej czerwona lampka oznacza jazde na PB a zielona na LPG...a to ze przeklamuje jezeli chodzi o ilosc LPG w zbiorniku to tez raczej mozliwe...
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2005, 13:13   

dobrze miec pare kropli zeby pompka nie chodzila na sucho

co do kontrolki to jesli plywak jest OK, to przy skazowce poziomu lpg w butli powinien byc taki wkrecany/wykrecany czujnik (chyba magnetyczny) odchodza od niego 2 kabelki, pokrec nim to on ustawia granice rezerwy
 
 
Biken
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2005, 14:25   

Posiadam gaźnik oczywiście a przełącznik ma 2 pozycje lewo gaz prawo paliwo. Cośtam jeszcze paliwka jest ale chyba z litr albo dwa czyli lepiej coś doleję żeby pompkę nie zatrzeć.
Diodek jest 3 (od lewej) czerwona, żółta i zielona. Żółta gaśnie podczas odpalania (od gazu) potem już świeci jak trzeba.
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2005, 20:03   

ja mam tylko jedna diode ktora swieci na czerwono/niebiesko...i nie mam stanu ile pozostalo w zbiorniku...a co do przepelnienia...no wlasnie przed chwila doslownie tankowalem i do zbiornika 40l weszlo mi 38,5l...:)...dobrze ze mamy zime...;)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Sty 2005, 20:25   

Na butli pod pokrywą wielozaworu... (take duże "szklane" okenko - zdejmujesz i jest jeszcze jedna, take małe wieczko na wskazówce... w 2 przewodami najczesciej... Wysuwasz gaz do pusta... jedziesz na stacje, i prosisz o zalanie np. 10 litrów... ustawiasz tak to szkiełko 9da się kręcić) zeby zalanie następnych litrów wygaziło kontrolkę... a paliwo w baku to musisz mieć obowiązkowo... bez względu na to jaki masz ukłąd zasilania - nie zawsze silnik bedzie maił ochotę odpalić na gazie... w zimę zapalisz, a jka w cięgu 30 sek niedajboze ci zgaśnie to reduktor się zmrozi, i już na LPG nie zapalisz... doputy nie odtajeje...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 22 Sty 2005, 02:17   

Pytanie pewnie banalne - do czego służy czerwony przycisk na panelu sterującym gazem, obok przełącznika I-0-II ?
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 22 Sty 2005, 11:22   

do podania dawki startowej gazu...tzn...w nowszych instalkach taka dawka jest podawana automatycznie(przy gazniku oczywiscie)...po przekreceniu kluczyka slychac charakterystyczny dzwiek jak gaz z butli leci do parownika i dalej...natomiast w starszych instalkach taka dawke startowa podawalo sie recznie i do tego wlasnie slucyl czerwony przycisk...
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Sty 2005, 11:36   

hehe chyba masz jako nieliczny elpigazik . Hm to ci mowi . pierwsza od lewej czerwona to rezerwa następna zielona zdaje sie to jazda na gazie . kolejna zółta to kontrolka tego ze sa otwarte zawory od gazu . potem jest przełącznik i kolejna czerwona która oznacza jazde na benzynie . Hm a co do rezerwy to raczej standard . Ja swoja odciołem bo mam wyczucie ile jest jeszcze gazu . A wszystko działa na bazie kontaktronu (koszt ok 2 zł w sklepie elektronicznym . On jest przymocowany do szybki wskazóweczki od poziomu gazu i jak zostanie wzbudzony przez pole magnetyczne (przyciądnie blaszki) to zaczyna przewodzić prad . Poprostu czujniczki ELpigaziu sa za delikatne . Mozesz spóbować ustawić to ustrojstwo ktęcisz w lewo lub w prawo noakładka na wskazóweczce . Moze być delikatnie przyklejona . Jeśli ci sie nie uda ustawić to proponuje wycieczke do sklepu z elektronika i kupienie takiego cudu i budowe własnej konstrukcji .
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów MK2 1.0 i LPG - jakies klopoty? Zamieniam 1.6D na LPG...
Toro Mechanika silnika 3 30 Gru 2008, 02:22
Toro
Brak nowych postów Instalacja LPG: Problem z instalacją LPG
Jusand LPG 16 26 Lis 2004, 08:04
Gość
Brak nowych postów Montaż LPG: LPG czy benzyna ?
muzz LPG 35 16 Gru 2004, 22:48
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.