Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
18 Maj 2006, 13:48
Przeniesienie napędu : chrobotanie dziwne odgłosy
Autor Wiadomość
7TP
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 00:05   Przeniesienie napędu : chrobotanie dziwne odgłosy

W kwietniu 2004 kupiłem nową Fieste. Praktycznie od początku słyszę chrobotanie dochodzące z silnika podczas rozgrzewania – jest ono najwyraźniej słyszalne pod koniec rozgrzewania, gdy obroty osiągają już docelowy poziom (na biegu jałowym oczywiście). Chrobotanie milknie, gdy wciskam sprzęgło oraz gdy silnik się już porządnie rozgrzeje. Byłem z tym w serwisie, ale za każdym razem jak tam dojadę już nic nie słychać poza tym nie ma żadnych innych objawów – biegi wchodzą ok itd. Może macie jakiś pomysł co to może być? A może tak już jest? Nie zauważyłem żeby objawy w jakikolwiek sposób się nasilały. Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 28 Lis 2008, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Sty 2005, 00:23   

staneło ci łożysko oporowe w sprzęgle :) Decyzja należy do ciebie albo jeździsz i czekasz az padnie (wymienisz cały komplet sprzęgła ) albo to zrobisz teraz i moze uratujesz docisk .
Pozdro
 
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 19 Sty 2005, 07:52   

diodalodz napisał/a:
staneło ci łożysko oporowe w sprzęgle :) Decyzja należy do ciebie albo jeździsz i czekasz az padnie (wymienisz cały komplet sprzęgła ) albo to zrobisz teraz i moze uratujesz docisk .
Pozdro

To napewno nie łożysko dociskowe bo jak napisał 7TP"Chrobotanie milknie, gdy wciskam sprzęgło" a właśnie wtedy to łozysko pracuje i mogłoby szumieć. Ja stawiam na łożyska w skrzyni
_________________
 
 
grzechu
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 08:30   

a ile jest tych łozysk i czy wymiana ich to jakas skomplikowana operacja wymagajaca wielkich wkladow finansowych? robil ktos z Was juz to?
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Sty 2005, 08:35   

bo staneło lekko i zaczyna sie obracać jak wciśniesz sprzegło . A jest jedno takie łożyko ale trzeba skrzynie wyjąć aby je zmienić .
Pozdro
 
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 19 Sty 2005, 08:45   

grzechu napisał/a:
a ile jest tych łozysk i czy wymiana ich to jakas skomplikowana operacja wymagajaca wielkich wkladow finansowych? robil ktos z Was juz to?

Jak dobrze liczę to łożysk w skrzyni jest 6 . No ale sam raczej tego nie wymienisz trzeba wiedzieć jak i mieć czym to zrobić
_________________
 
 
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Sty 2005, 09:38   

czesc mam tak samo tylko że moja skrzynia ma już 470000 tyś km
sprzęgło kupiłem nowe komplet bo padło a to jest dalej czyli to skrzynia ma pomału dosuć
tylko jak zaczniesz robić łożyska w skrzyni to sie załamiesz bo wymienisz łożyska to za chwile padnie coś innego dlatego że na nowych łożyskach inaczej będa sie zazębiać tov tylko mikrony ale jednak a zrobienie kompletnego remontu mija sie z celem bo nie wyrobisz z kasy
częsci ko skrzyni są tylko dostępne w serwisach a to kosztuje chyba że chcesz używki
proponuje tak.. jeździsz aż sie rozleci i kupujesz używaną skrzynie za około 400zł i śmigasz dalej wybór należy do ciebie
 
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 19 Sty 2005, 09:47   

MATEUSZ napisał/a:
czesc mam tak samo tylko że moja skrzynia ma już 470000 tyś km
sprzęgło kupiłem nowe komplet bo padło a to jest dalej czyli to skrzynia ma pomału dosuć
tylko jak zaczniesz robić łożyska w skrzyni to sie załamiesz bo wymienisz łożyska to za chwile padnie coś innego dlatego że na nowych łożyskach inaczej będa sie zazębiać tov tylko mikrony ale jednak a zrobienie kompletnego remontu mija sie z celem bo nie wyrobisz z kasy
częsci ko skrzyni są tylko dostępne w serwisach a to kosztuje chyba że chcesz używki
proponuje tak.. jeździsz aż sie rozleci i kupujesz używaną skrzynie za około 400zł i śmigasz dalej wybór należy do ciebie

No nie przesadzajmy. Kolega pisze że ma auto z 2004 roku!!! to nie powinno się tam nic wielkiego dziać .Choć wogóle dziwi mnie że w tak młodym aucie prawdopodobnie łożyska już szumią. No ale...
_________________
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 09:55   

A wogole skoro auto jest na gwarancji to chyba serwis powinien sie tym zajac. Jesli wszystko ustaje po dojechaniu do serwisu to trzeba poczekac az autko ostygnie i zaprezentowac panom o co chodzi.
 
 
olijacek
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 11:27   

W dwu letnim Sieiczento (to było rok temu) znajoma miała to samo nie jest to głośne ani dokuczliwe więc nic z tym nie robi i nie ma problemu do dzisiaj.
 
 
grzechu
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 11:56   

podłączyłem sie pod temat bo mam podobny problem z tym ze skrzynia chodzi bez zarzutu [biegi wchodza ladnie] a tylko po puszczeniu sprzegla spadaja odrobine obroty i szumi. dodam jeszcze ze bardzo cięzko chodzi sprzęgło. sadzicie wiec ze nie przejmowac sie tym do czasu kiedy sypnie sie definitywnie? a moze to kwestia np braku oleju w skrzyni?
 
 
7TP
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2005, 12:24   

Dzięki za podpowiedzi. Też mi się wydaje, że to skrzynia. Musiała być felerna od początku. W serwisie na początku mówili coś o docieraniu, ale teraz muszę w końcu ich docisnąć żeby coś z tym zrobili. Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi.

Pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Sty 2005, 14:00   

Na początek sprawć jak się ma wycisk sprzegła... być może nie odsuwa się do końca i łożysko trąca w spręzyne centralną... stad ten hałas... jak wcisniesz no to dosuwa sie jak trzeba i jest GUT... jak silnik sie nagrzeje, to może prowadniczki dostają temperatury i lepiej się ślizgają - wtedy łożysko odsuwa się całkowicie... Jeżeli układ wysprżeglający jest Oki, no to Faktycznie łożysko na wałku wejściowym... Najlepiej wypiąc skrzynkę i zobaczyć czy są luzy i jak sie to kręci... jak masz auto z '04 roku to chyba najlepiej do servisu z tym jrechać...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło , samoregulator
coś mi stuka
Gość Mechanika 4 18 Paź 2005, 12:56
JoeMix
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Pietrek Mechanika 7 10 Paź 2004, 00:25
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : zgrzyta wsteczny
Gość Mechanika 18 29 Lip 2010, 23:55
stafcio
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : wyciek ze skrzyni
Gość Mechanika 16 22 Gru 2005, 22:40
Bongo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.