Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Pedał sprzęgła w podłodze - zerwana linka
Autor Wiadomość
FreeHack
[Usunięty]

Wysłany: 13 Kwi 2009, 00:51   [MK3] Pedał sprzęgła w podłodze - zerwana linka

Witam szanownych Forumowiczów!

Korzystając z okazji życzę Wszystkim wesołych Świąt Wielkiej Nocy. W dniu wczoraszjym, wybierając się na uroczystośc celebracji wymienionego wcześniej Święta, spotkało mnie niemiłe wydarzenie związane z ukochaną Fofi. Mianowicie, podczas redukcji biegu z 2 na 3, pedał sprzęgła wpadł w podłogę akcentując to metalicznym zgrzytem. Zjechałem na parking przy drodze, otworzyłem maskę i okazało się, że widełki przytwierdzone do skrzyni biegów i sterowane linką sprzęgła są całkowicie luźne - pękła linka sprzęgła. Czy do jej wymiany wystarczy mi parking przed blokiem? Zerknąłem co prawda do książki "sam naprawiam..." i generalnie operacja ta jest przedstawiona w dwóch zdaniach. Mam dwa, podstawowe pytanka:

1) Czy do wymiany wystarczy mi nowa linka, odbezpieczenie zaczepu przy widełkach linki od strony skrzyni biegów i odbezpieczenie jej po stronie pedału sprzęgła?

2) Czy podczas zakładania pozostaje mi wsunąć linkę sprzęgła od strony silnika i jej zaczepienie do pedału sprzęgła, czy konieczna będzie dodatkowa regulacja?

Operację powyższą będę wykonywał po raz pierwszy w życiu, więc jeśli ktokolwiek byłby tak życzliwy i podzielił się ze mną spostrzeżeniami związanymi z tym przedsięwzięciem, bedę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie,
FreeHack
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Kwi 2009, 08:41   

Na start wystarczy NOWA linka, nie wiadomo czemu pękła stara, jak po jej wymontowaniu w miejscu gdzie strzeliła będzie pordzewiała - no to będzie przyczyna, jak powodu zerwania nie będzie widać - to może się okazać że są problemy ze sprzęgłem, ale na start wystarczy zmienić linkę, no chyba że ta nie pękła, a szlag trafił zębaty element na pedle i linka zrobiła się tylko strasznie luźna,,,

Odczepiając starą unieś pedał sprzęgła do góry i ręka przesuń ten tryb na nim tak by dało się wyczepić starą linkę, zaczep nową, przy skrzyni też, regulacja jest nieco skomplikowana i trudna do wykonania pod blokiem, ale myślę że dasz radę. Jak już zamontujesz nową linkę, wsiać do auta i 3-4 razy naciśnij pedał sprzęgła, będzie słychać strzelanie, za każdym naciśnięciem pedał będzie miał inną twardość, po 3-4 razach powinien się ułożyć - koniec regulacji, jak sprzęgło jest dobre, auto gotowe do drogi. Operacja na 15 minut pod blokiem, z narzędzi potrzebne są sprawne palce
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
FreeHack
[Usunięty]

Wysłany: 13 Kwi 2009, 12:56   

JoeMix dziękuję serdecznie za odpowiedź i wskazówki. Jutro będę walczył.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 23:44 ]
Dzisiaj z samego rana zajrzałem do wspomnianej wcześniej linki sprzęgła. Wymontowałem bez większych problemów - linka ujawniła swoje dwie części - zerwana. Jednak nie jest to jedyny problem. Otóż okazuje się, że widełki wyłączania sprzęgła na skrzyni biegów, są całkowicie zablokowane w jednym położeniu, wobec czego montaż nowej linki to nie wszystko. Macie jakiś pomysł, co może być ewentualnie przyczyną takiego stanu? Dodam, że biegi mogę wrzucać gdy silnik jest wyłączony - oczywiście bez udziału widełek sterowania sprzęgła. Za wszelkie podpowiedzi i sugestie, dziękuję.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.