Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Za niskie wolne obroty w 1.1
Autor Wiadomość
bonzo 131
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2009, 15:43   [MK3] Za niskie wolne obroty w 1.1

Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu . Sprawa wygląda tak że nie mogę odpalić zimnego silnika bez dodawania gazu a i na ciepłym też są duże problemy. Kiedyś tak nie było nawet przy -15 odpalał bez dodawania gazu. Gdy już odpalę silnik to niechce trzymać wolnych obrotów. Jak zdejmę nogę z gazu to gaśnie. I tak dopuki się nie nagrzeje. gdy silnik jest ciepły to utrzymują się na poziomie ok 500-600 obr/min. dopiero po pewnym czasie leniwie wdrapuje ię na te 900. Ale gdy zrobie przygazówkę to znowy obroty spadną do tych 400 albo nieraz silnik zgaśnie. Dodam tylko że cała ta sytuacja trwa od jesieni. Silnik krokowy i CCP sprawdzałem i są ok. Świece, kable WN, filtry i płyny eksploatacyjne wymienione. był reset kompa nawet pokusiłem się o wymianę czujnika temp tego co jest wkręcony w kolektor ssący. Węrzyki kture dostarczją powietrze pod przepustnicę terz sprawdzałem.
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 24 Sty 2009, 15:51   

jeśli krokowy i cpp na pewno ok, to spróbuj podkręcić śrubę (zderzak) krokowego tak, żeby trochę bardziej otwierał przepustnicę.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2009, 16:47   

mam właśnie identycznie od wczoraj. Z tym, że na ciepłym również z oporami pali :/ Nowy krokowiec nie pomógł. Teraz sprawdze cpp.
 
 
luki 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 1676
Skąd: Kraków/Zakopane
Wysłany: 24 Sty 2009, 16:55   

essien, a sprawdzałeś luzy na zaworach
_________________
Jest seFieścina
jest i modneo
KTT- "Klej, Taśma, Trytytki"
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2009, 16:58   

2miesiące temu regulowane, chociaż związku nie widze. bonzo 131, ja świece mam ok, kable również. Krokowiec jak mówiłem nic nie zmienił. Na razie wychodzi na to, ze CPP do wymiany. Ale dopiero we wtorek bede mógł sprawdzić.

Po podłączeniu do kompa nie wywala błędów.
 
 
bonzo 131
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2009, 17:24   

CPP też raczej odpada. Ja swój wymontowałem i sprawdziłem rezystancję. Trochę fiksował więc dałem bratu do naprawy-on bawi się w takie rzeczy. Wyczyścił preparatem kontakt S a następnie zmontował. Po wykonaniu pomiarów rezystancja była już ok, równomiernie się zmieniała w zależności od wychylenia tej dżwigienki . Przy okazi wymienił w nim przewody bo stare zgniły. w tym samym czasie był rozmontowany krokowiec ale okazał się ok. Następnie wszystko zamontowałem- był oczywiście reset- i kicha znowu to samo.
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2009, 17:33   

ja tam widze, ze u mnie krokowiec źle pracuje. Jeśli nie będzie to CPP to nie wiem w czym problem :/
 
 
bonzo 131
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sty 2009, 17:46   

skoro muwisz że po podłączeniu do kompa błędow nie ma,to znaczy że wina nie leży po stronie elektryki. chociaż znowu dzisiaj czyściłem i sprawdzałem drożność tych przewodów gumowych. Ale nic to nie dało

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 17:50 ]
Znowu koleś w 1.1 clx ma to samo, tyle że on nie bardzo się tym przejmuje. Pamiętam że u niego zaczeło się po wymianie sprzęgła odrzu jak wszystko zmontował. U mnie to chyba po tym jak umyłem silnik ale dopiero po 2-3 tygodniach
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sty 2009, 01:34   

we wtorek poznam szczegóły. W/g mnie to wina CPP, bo oglądałem pracę krokowców i pracują jak chcą... ;] we wtorek dam ci znać co i jak okładnie. pozdro sry za błedyy... rano bede cierpiall;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.