Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
22 Cze 2014, 13:28
Zaniżający obrotomierz
Autor Wiadomość
AdamB
[Usunięty]

Wysłany: 26 Gru 2008, 14:45   Zaniżający obrotomierz

Mam problem z obrotomierzem. W sumie to problem ten istnieje od marca tego roku, kiedy wsadziłem silnik 1,6 CVH i uruchomiłem właściwą instalację elektryczną od XR2. Nie robiłem żadnych magicznych przeróbek więc nie szukałbym przyczyny problemu w tym zakresie. Pomyślałem właśnie, że być może nie zniszczyłbym tego silnika gdyby obrotomierz działał sprawniej :-) i postanowiłem go naprawić :-) . Jak myślicie, co może być przyczyną, że obrotomierz wyraźnie zaniża wskazania?? Oceniając na słuch to jest jakoś połowa albo 1/3 niżej. (Zawsze zakładałem, że jest to 1/3 mniej i może dlatego też strzeliła panewka ;-). Jak odczułem spadek mocy to miałem około 140km/h na 3 biegu i był to już raczej maks).

Przechodząc do rzeczy... Zna ktoś może budowę tego obrotomierza i może wskazać jaka część nawaliła?? Albo czy może ktoś ma schemat??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Gru 2008, 14:49   

Jaki miałeś wcześniej silnik... bo w/g mnie nic się nie zmieniło, obrotek jak jest sprawny nie zaniża. NA słuch to sobie można,,, u mnie w/g słuchu mego wszystko jest cacy, a max wskazanie to 3tyś obrotów, swego czasu dioda pokazał mi kilka wartości, ale po podłączeniu zewnętrznego przyrządu też okazało się że nie miał racji,,, choć daleko nie było.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
AdamB
[Usunięty]

Wysłany: 26 Gru 2008, 15:00   

To jest obrotomierz od XR2 i silnik był od XR2. Wcześniej działał prawidłowo, bo miałem już go w konfiguracji z tym silnikiem. Teraz mam silnik 1,1 i też zaniża. Myślałem, że po przekładce się coś zmieni ale tak nie jest. Ponadto wiem, że zaniża bo tak było na stacji diagnostycznej jak regulowałem silnik. Silnik ma wyregulowane jałowe obroty na książkowe 800 obr/min, a pokazuje około 500 obr/min, a może mniej. Coś jest nie tak, ale nigdy nie wnikałem w budowę obrotomierza. To, że zaniżał o 1/3 określiłem na podstawie obrotów na drugim biegu. Wcześniej osiągając na dwójce 100km/h miałem ponad 6000obr/min. Teraz miałem około 4000-4500 obr/min.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Gru 2008, 15:22   

Obrotomierz zlicza impulsy z aparatu zapłonowego, silnik 4 cylindrowy czy to 1,1 czy 1,3 czy 1,6 czy to w Fieście czy 125p czy polonezie ma taką sama ilość zapłonów cewki na jeden obrót wału, w końcu silniki mają tę samą ilość świec i ten sam czterosuwowy cykl pracy (pomijam silniki np. z mk3 w systemie DIS gdzie jest podwójna cewka, bo wtedy ilość zapłonów jest inna)

Ja dobrze wyczytałem na 2 biegu 100km/h przy silniku 1,1?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
AdamB
[Usunięty]

Wysłany: 26 Gru 2008, 19:51   

W 1,1 to nie ciągnę na dwójce powyżej 70km/h ;-). To, że zlicza impulsy itp. to ja wszystko rozumiem. Na pewno zaniża i na pewno jest jakiś powód. Jakbym zerknął na schemat to pewnie wiedziałbym co może być powodem zaniżania o ponad 30%. Jakbyś miał schemat to będę wdzięczny.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Gru 2008, 20:37   

Schematu nie mam ale w obrotu jest potencjometr do kalibrowania - tylko musisz mieć 100% pewne źródło odniesienia.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
AdamB
[Usunięty]

Wysłany: 26 Gru 2008, 21:47   

Hmmm... Dobry pomysł ;-). Może przy przekładce się rozkalibrował. To wcale nie jest wykluczone. Mam inny obrotomierz więc dam radę... :-) Spróbuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Obrotomierz
ohnedich Mechanika 2 30 Paź 2008, 21:19
Przem1987
Brak nowych postów Obrotomierz w 1.1i
Karamba26 Elektryka 7 15 Lip 2005, 12:39
Gość
Brak nowych postów Obrotomierz
pfpp Elektryka 2 19 Gru 2006, 11:17
Gość
Brak nowych postów Obrotomierz
lobo1234 Elektryka ogólna 0 19 Sty 2018, 17:59
lobo1234
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi obrotomierz?!
Gość Tuning mechaniczny 2 9 Maj 2006, 16:32
mózg


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.