Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Termostat
Autor Wiadomość
cocolino
[Usunięty]

Wysłany: 17 Paź 2008, 08:26   [MK3] Termostat

Witam, mógłby ktoś opisać budowę termostatu w MK3 ? Mam taki oto problem, że nie wiem czy ma być złożony sprężyną do dołu czy do góry bo i tak i tak się da a podejrzewam, że różnica jest istotna :-) Mam jeszcze pytanie czy ma ktoś jakąś radę/sugestię co zrobić z uszczelką tegoż termostatu. Nigdzie oddzielnej i idealnej pod wymiar kupić nie mogę a jak kupiłem "prawie" dobrą i zalałem siliconem to woda wyciekała jeszcze bardziej niż przed rozebraniem.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
 
 
Longer_007 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 145
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 17 Paź 2008, 09:55   

hmmm wiesz nie wiem jak jest w silniku 1.3 bo nigdy sie w niego nie wpatrywalem, ale ja wymienialem termostat w moim 1.1 i nie jest mozliwe wsadzenie go do gory nogami bo bys obudowy nie zalozyl przedewszystkim. Ale jak juz pytasz to sprezyna do dolu, co do uszczelki jest ona w zestawie z termostatem, jesli nie to kupiles lipny zamiennik. Ja z tym problemow nie mialem, wymiana banalna smiga az milo.
_________________


 
 
 
cocolino
[Usunięty]

Wysłany: 17 Paź 2008, 11:39   

Złożyłem bez uszczelki. Oczyściłem papierem obie strony obudowy, posmarowalem siliconem, zakręciłem. Póki co nic nie cieknie. Zobaczymy. A ze złożeniem faktycznie, miałeś rację - sprężyną do góry się nie da. Dzięki za pomoc.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Paź 2008, 12:30   

Uszczelkę się robi z kartonu technicznego - przykładamy zdemontowaną połówkę obudowy do kartonu, i przesuwamy paluchem od tyły po rantach - zastaje ślad - wycinamy, montujemy.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Longer_007 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 145
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 17 Paź 2008, 13:39   

JoeMix napisał/a:
Uszczelkę się robi z kartonu technicznego - przykładamy zdemontowaną połówkę obudowy do kartonu, i przesuwamy paluchem od tyły po rantach - zastaje ślad - wycinamy, montujemy.


Nie prosciej i pewniej uzyc tej z zestawu ? :|
_________________


 
 
 
kandyk
[Usunięty]

Wysłany: 17 Paź 2008, 14:58   

Longer_007,
Longer_007 napisał/a:
Nie prosciej i pewniej uzyc tej z zestawu ?
Przecież gdyby cocolino ją w zestawie miał, to nie byłoby problemu... :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Paź 2008, 15:32   

Najtańsze zestawy zmieników mają po kila(naście) uszczelek... nie wiem co cocolino kupił, że nie ma żadnej w zestawie.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cocolino
[Usunięty]

Wysłany: 17 Paź 2008, 16:33   

Panowie proszę ... Wiadoma sprawa, że jakbym kupił cały zestaw z uszczelkami to nie paćkałbym tego siliconem :-) Przejechałem dzisiaj kawałek i ani kropelki wody poza termostatem. Znaczy to, że teza mojego ojca, że silicon się do takich rzeczy się nadaje sprawdziła się, chociaż przyznam, że przed operacją jawnie w nią wątpiłem. Póki co wszystko działa i nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić. Zachwyt polega na tym, że jeżeli chodzi o mechanikę jestem totalnym laikiem a jednak dzięki Wam udało mi się zaoszczędzić sporo $ - dzięki wielkie.
Sorki za offtopa ale dodam tylko, że wymieniłem dzisiaj również silniczek krokowy na używany ze szrotu i powiem tylko, że znany chyba większości posiadaczy fiesty problem z falującymi obrotami minął jak ręką odjął. Wyczyszczę teraz stary i założę z powrotem zobaczę jak się będzie sprawował. Jeszcze tylko świece i przewody motocrafta i będzie wsio dla mojej malutkiej.
Dzięki i pozdrawiam.
 
 
Andre
[Usunięty]

Wysłany: 17 Paź 2008, 16:49   

Patent z silikonem nie jest najlepszy :) Poprzedni właściciel właśnie coś takiego dokonał, a ja miałem potem zonka z "wyfukniętym" silikonem i cieknącym układem.
Uszczelka jakby co kosztowała mnie coś 1.90pln, czy coś takiego, w najzwyklejszym osiedlowym motoszopie. Czy opłaca się kombinować z kartonami, wycinaniem i dorabianiem... ;/ wątpik!
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Paź 2008, 16:57   

Jak kolega powyżej mówi. Papierowa styknie. A z silikonem obaczymy za rok, jak popracuje w zmiennej temperaturze i ciśnieniu.
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.