Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
18 Lis 2008, 22:03
Montaż LPG: LPG czy benzyna ?
Autor Wiadomość
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 13 Gru 2004, 22:32   

eeeeeeeeee :?:
a ile przejechales na gazie zanim padl ci silnik. ja jak na razie (od marca 2004) przejechalem ponad 25tkm z czego na gazie 23tkm. mysle ze instalacja juz mi sie zwrocila. fakt silniki sie szybcie zuzywaja ale porownojac to raczej z paliwami z zachodu bo nasze benzynki jak na razie wieeeeeeeeeeeeeeele zo zyczenia pozostawiaja.
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 10:06   

panowie dziśaj jestem w kolejnym szoku bo za paliwo zapłaciłem 3.39 co pozwala mi stwoerdzić iż tendencja spadkowa sie utrzymuje a więc opłacalność ekonomiczna założenia instalacji gazowej spada ciekawe jak ta tendencja się długo utrzyma???? aco do faktu szybszego złużycia się silnika to się z tym zgodze a dotego dochodzi terz konserwacja instalacji gazowej wiec jak by nie patrzyć koszty wzrastaja mimo iż cena przejachanego kilomtra mniejsza to jednak odczujemy to przy wizycie u mechanika!!
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 14:42   

to tylko w minsku chyba...w wawie najtaniej jak widzialem to 3.64 na jetcie...nawet na pocztowej jest w podobnej cenie...
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 18:11   

bo to jest właśnie minus stolicy gdzieś tam na południu naszego pieknego kraju mam wiadomości iż benzyna jest w cenie 3.30 za litr a te dane które ja przedstawiam to Niestety nie z mińska tylko z Siedlec poniewarz tutaj studjuje i tym sposobem taniej tankuje w Minsku najtaniej to 3.7
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 19:12   

eh...:(...szkoda...ja tankuje na szczescie za 50plnow raz na miesiac PB wiec w sumie i tak za duzo nie oszczedzam!...ale powiem ze przy obecnych cenach gazy i PB(ceny z BP) czyli 2,04 i 3,75plnow i tak na 100km oszczedzam prawie 10 zeta...wiec na raziem i pasuje...tym bardziej ze jak zalozylem gaz to wiecej jezdze!
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 20:32   

to masz farta ja tankuje za 50zl tygodniowo i ciezko to odczuwam po kieszeni!!!! i dlatego tak sledze cene benzyny czekam az osiagnie jakies 3zl moze moje mazenia sie na gwiazdke spełni :)
 
 
Długii 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Gru 2004, 21:10   

na gazie silnik jest jałowy za sucha mieszanka. Jak tankujesz gaz to najlepiej lac bezołowiaowa 95 i czasami przegonic go na benzynie i podocierac. Na gazie jezdzenie z duzymi predkosciami nie jest zbyt dobre.Wogole gaz jest niby oki bo tanszy ale na zimnym silniku jak przechodzi na gaz to gasnie telepie i wogole.Moj tata ma w lanosie to wiem .Najlepsza jest zawsze benzyna:)
_________________
Feel the good vibrations So many females , so much inspiration..
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Gru 2004, 21:17   

Długii napisał/a:
Jak tankujesz gaz to najlepiej lac bezołowiaowa 95

A dlaczego :?:
Długii napisał/a:
Na gazie jezdzenie z duzymi predkosciami nie jest zbyt dobre.

A dlaczego :?: :?:
Długii napisał/a:
Wogole gaz jest niby oki bo tanszy ale na zimnym silniku jak przechodzi na gaz to gasnie telepie i wogole.

Pokaż mi instalacje gazową gdzie jest napisane żeby przechodzić na gaz jak jest silnik zimny, albo gdzie jest napisane żeby wogóle na gazie uruchamiać silnik...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 23:19   

Viper napisał/a:
nie warto zakładać gazu... ! gaz niszczy silnik wiem to po swoim samochodzie :( i bardzo nad tym ubolewam ale nie ja zakładałem gaz tylko tata :x jakbym wcześniej zaczął pracować to bym nie pozwolił na to !


kompletnie się nie zgadzam - może jakieś fakty????????
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 15 Gru 2004, 11:28   

trzeba poczytać trochę o jeżdzie na gazie , przecież to podstawowa zasada ,że na zimnym silniku trzeba jechać na benie
gaz niszczy silnik -> jakieś konkrety?
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 15 Gru 2004, 22:15   

Silnik jest co najwyżej niszczony przez kierowców, którzy nieumiejętnie korzystają z gazu
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 16 Gru 2004, 21:25   

maslak napisał/a:
no z kablami i swiecami to chyba nie ma roznicy wiec 300 zł to chyba tak przesadzili z cena swiece mam NGK placilem za 4 sztuki 52 zł jakos tak a kable tez kolo 100 dostaniesz juz dobre


podobno w zestawieniach ngk od motorcraftu dużo sie nie różnią, ale ceną bardzo
ja w wawie obok radzyminskiej (polecam) za 4szt. NGK zapłaciłem 40pln
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 16 Gru 2004, 21:27   

Długii napisał/a:
na gazie silnik jest jałowy za sucha mieszanka. Jak tankujesz gaz to najlepiej lac bezołowiaowa 95 i czasami przegonic go na benzynie i podocierac. Na gazie jezdzenie z duzymi predkosciami nie jest zbyt dobre.Wogole gaz jest niby oki bo tanszy ale na zimnym silniku jak przechodzi na gaz to gasnie telepie i wogole.Moj tata ma w lanosie to wiem .Najlepsza jest zawsze benzyna:)


po to są instalacje z "komputerem" który myśli za takich łepków jak ty.
ale to jest większy wydatek (nie za 900 złotych)
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 16 Gru 2004, 21:30   

jeżdziłem kiedyś firmowym matizem (za czasów gdy gaz kosztował 0,99 pln) samochód na gazie zrobił 170 000 km, sam nim robiłem ok. 4000-6000 TYGODNIOWO!!!
Szef zainwestował w najdroższą wtedy instalacje na rynku, ale było warto
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 16 Gru 2004, 21:44   

JoeMix napisał/a:
Długii napisał/a:
Jak tankujesz gaz to najlepiej lac bezołowiaowa 95

A dlaczego :?: ...

to przeświadczenie wynika najprawdopodobniej z tego że do auta o którym mówi kolega jest dedykowana pb 95 .
W przypadku aut gaźnikowych ( takich gdzie samemu ustawia sie zapłon najlepiej lać wachę o najwyższej liczbie oktanowej - najbardziej zbliżonej do gazu )

JoeMix napisał/a:
Długii napisał/a:
]Na gazie jezdzenie z duzymi predkosciami nie jest zbyt dobre.

A dlaczego :?: :?: ...


To błędne przeświadczenie wynika z tego iżtrudno jest dopasować charakterystykę pracy gazowni do silnika ( najczęściej przy wyższych obrotach mieszanka na gazie jest zbyt uboga co powoduje gżanie siesilnika )

. Jak kto zainterer to się rozwinęw temacie .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 16 Gru 2004, 22:48   

ja jestem tym drugim tematem zainteresowany...pierwszy rozumiem...chodzi o to ze jak jest za uboga(za duzo powietrza?) to wtedy efekt wypalania zaworow etc.? przynajmniej tak jakos kiedy stalo napsiane na forum...;)...PZDR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Montaż LPG: do Zetec'a, czy to mozliwe ??
zefir LPG 22 8 Sty 2007, 19:50
Żółwik Tuptuś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.