Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Trzecie światło stopu...
Autor Wiadomość
wdylag
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 19:35   Trzecie światło stopu...

Witam!

Ma Fiestę z 1998 roku. Jest to ostatni rocznik, w którym nie montowano trzeciego światła stopu. Na tylnej klapie mam dwa otwory przygotowane do jego montarzu. Problem w tym, że byłem w Fordzie i dowiedziałem sie, że takie światło kosztuje 280zł :shock:
Czyu ktoś może wie gdzie można kupić takie światło taniej? Może ma ktoś do sprzedania, może być używane...
Nie jestem zainteresowany naklejanym na szybe światłem uniwersalnym (nie podoba mi się coś takiego).

Pozdrawiam!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 20:04   

a zauwarzyłeś ze te modele z oryginalnym 3 stopem mają inną tylną szybe - tzn przyciemnienie wokół tego trzeciego światła ? jak chcesz to osiągnąć - wymienisz tylną szybe ? jeżeli zalezy Ci na bezpieczeństwie to zamontuj zwykłe, a jeżeli bajer to zrezygnuj wogóle.
 
 
wdylag
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 21:30   

Wszystko ok, ale to że szyba nie jest malowana to niczemu nie szkodzi (będę miał światło bez pomalowanej szyby). Chodzi mi tylko o bezpieczeństwo ale żeby to było też estetyczne.
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 22:06   

wdylag napisał/a:
Wszystko ok, ale to że szyba nie jest malowana to niczemu nie szkodzi (będę miał światło bez pomalowanej szyby). Chodzi mi tylko o bezpieczeństwo ale żeby to było też estetyczne.


Nie rozumiesz
Tam gdzie jest szyba pomalowana (przyciemniona) to jest prawdopobnie klej do tego światła - i zeby go nie było widać to szyba przyciemniona w tym miejscu (tak jak z przednią szyba która w mk4 jest klejonaa nie na uszczelke)
Mam nadzieje ze sie nie myle :wink:
 
 
wdylag
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 22:10   

No się jednak mylisz. Byłem w Fordzie i widziałem jak jest to mocowane. Trzyma się to tylko na 2 wkrętach mocowanych w specjalnych zapinkach, wciściętych w kwadratowe otwory w kalapie.
Malowanie jest tylko i wyłącznie wykończeniem, ale i bez tego będzie ok. Skoda Felicja ma identyczne mocowanie i bez pomalowanej szyby wygląda ładnie.

Wszystko rozumiem :)
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 23:01   

o ile mozna nazwać skode felicje ładną

kup sobie w supermarkecie swiatła LED, są bardzo delikatne, łatwe w montarzu i widoczne a przedewszystkim tanie ok 30 - 40 pln
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 00:28   

to sorki za wprowadzenie w bład.
w kazdym razie chciałem sobie tez tak zrobic - ale jak sie dowiedzialem ze tej czarnej ramki dookola stopu nie uda sie zrobić, tzn wymiana szyby... kupiłem zwykłe na LED, za 10zł w supermarkecie, przykleilem do szyby (w miejscu gdzie mam reklame ASO forda - wiec nie widac miejsca przyklejania z zewnątrz) i myśle ze napewno bezpieczniej jest - trudniej przeoczyć mój STOP (pozatym odnosze wrażenie ze mk4 ma dosyć mocne tylne światełka :wink: )
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 00:46   

konrad_wwa napisał/a:
o ile mozna nazwać skode felicje ładną

kup sobie w supermarkecie swiatła LED, są bardzo delikatne, łatwe w montarzu i widoczne a przedewszystkim tanie ok 30 - 40 pln


łodczep sie od skody felici :P dobre samochodziki,czasem smigam wersja 1.9d (silnik golfa III) z 99 roku mojego ojca. Samochod bardzo fajny i zwinny jak na swoja mala moc. Jedynie wnetrze feli m,i sie nie podobajet
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 11 Gru 2004, 21:45   

Kurtus napisał/a:
konrad_wwa napisał/a:
o ile mozna nazwać skode felicje ładną

kup sobie w supermarkecie swiatła LED, są bardzo delikatne, łatwe w montarzu i widoczne a przedewszystkim tanie ok 30 - 40 pln


łodczep sie od skody felici :P dobre samochodziki,czasem smigam wersja 1.9d (silnik golfa III) z 99 roku mojego ojca. Samochod bardzo fajny i zwinny jak na swoja mala moc. Jedynie wnetrze feli m,i sie nie podobajet


tak jak sam zauważyłeś - wnętrze be i silnik od VW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Trzecie światło stopu w MK3
tomek020387 Elektryka 4 19 Wrz 2010, 20:56
SebeG
Brak nowych postów Trzecie światło STOP
Awaria trzeciego stopa
_zubeR Elektryka ogólna 5 13 Sty 2020, 21:55
JoeMix
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] trzecie światło stop
czy taka instalacja jest bezpieczna
skola Elektryka 5 23 Gru 2010, 09:58
szynszyl
Brak nowych postów [MK3] FAQ - trzecie światło stop
bash Porady eksploatacyjne 0 9 Paź 2004, 14:24
Gość
Brak nowych postów [MK4] Trzecie światło STOP problem z podłączeniem.
neyoam Elektryka 20 8 Gru 2009, 20:53
drjanusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.