Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

maly problem z chyba ssaniem
Autor Wiadomość
soldu 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: blaszka
Wysłany: 14 Lip 2008, 20:19   maly problem z chyba ssaniem

Witam, mam mały problem z moja fiescina. Pojawia sie on zawsze jak auto stoi na sloncu.
Rano godz. 6 odpalam silnik wlacza sie ssanie obroty troche faluje 2000-1500 naciskam pedal gazu ssasnie sie wylancza (chyba) obroty niecale 1000 i jade do pracy, wszystko ok. Nim dojade do pracy auto sie zagrzeje temp. w przedziale normal. Po pracy, upalny dzien, auto odpalam, obroty wskakuja na 2000-1500 jak rano troche faluja w tym zakresie po kilkunastu sekundach jest kolo 1000 obrotow i ruszam, zaczyna szarpac i sie jak by dlawac, ale slinik nie gasnie. Niema kopa i do 2000 obrotow szarpie autem, staram sie jechac rowno kolo 2000 i po jakims kilometrze jak sie zagrzeje silnik troche to wszystko ustaje i jest znow wszystko wporzadku.
Czy ktos moze wysunac mi jakas sugestie z czym by byl problem ?
Dzisiaj nawet przyjechalem kolo 15 (silnik solidnie zagrzany bo caly dzien jezdzilem), auto stalo do 19 i jak wsiadlem odpalilem i ruszylem to znow szarpalo, przejechalem kilosa moze 2 i przeszlo nie szarpal i jechal juz normalnie.
Niewiem od czego zaczac a moze ktos z was mogl by mi podpowiedziec..
Fiesta '91 1.4i (mono) z katem.
Bede wdzieczny za wszelka pomoc..i dodatkowo informuje ze szukalem podobnych tematow ale nie znalazlem podobnego do mojego problemu.
_________________
sold
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lip 2008, 07:05   

Zacznij od sprawdzenia czujników temperatury, skoro problemu ustępuje na ciepłym silniku.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
soldu 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: blaszka
Wysłany: 15 Lip 2008, 17:35   

czujniki sa nowe, tzn. termowlacznik wentylatora i ten troche nizej w bloku..sa jeszcze jakies inne ? bo niebardzo wiem..
_________________
sold
 
 
 
Bodziek 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Bogdan
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 56
Skąd: Bielsko
Wysłany: 15 Lip 2008, 18:21   

raczej czujniki te co ida do komputera powinines sprawdzic ...
 
 
 
soldu 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: blaszka
Wysłany: 15 Lip 2008, 20:36   

zebym to ja wiedzial ktore to czujniki, mam jakas ksiazke sciagnieta w pdf`ie z neta ale tam nic nie znalazlem na ten temat, troche obcieta jest ta ksiazka, no ale poszukam moze cos znajde na forum na ten temat
_________________
sold
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Lip 2008, 08:45   

Więc wymieniłaś czujnik włączający wentylator i czujnik mierzący temperaturę silnika dla ciebie (na deskę) - ich odczyty mają się nijak do pracy silnika - w sensie nic z nich nie korzysta.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
soldu 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: blaszka
Wysłany: 16 Lip 2008, 14:06   

Wymieniłem tzn. poprzedni właściciel wymienił jakies kilka miesiecy temu, ale nie wazne, pytanie brzmi które to czujniki sa połączone z komputerem i gdzie je znaleźć ? bo rozgladalem sie po silniku i nic nie widzialem ale dzisiaj bede olej zmienial to jeszcze poszukam...moze cos znajde wiecej.

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 12:55 ]
Olej wymieniony i specjalnie zadnych czujnikow (innych niz te co wymienilem wczesniej) nie widzialem. Wymienilem filtr powietrza i jak by troche przeszlo z tym szarpaniem ale za to dzisiaj obroty mi troche falowaly. Na postoju jak lekko przygazowalem to wskoczylo tak do 2000tys ale nie spadlo do 1000 tylko tak do 1500 ale po chwili juz bylo normalnie. Inny objaw to jest tez taki ze lekko przygazuje i obroty spadaja do 500-600 ale auto nie gasnie i wzrastaja do 1000 czy to wina krokowca?

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 22:57 ]
witam po dlugiej przerwie urlopowej :) podczas urlopu wyskoczyl nowy objaw, otoz obroty nie spadaja juz od 1000 obr/min tylko do 1400 (mniej wiecej). Dzisiaj wyciagnolem krokowca i cpp i przeczyscilem wg. instrukcji, rezystancja cpp jest raczej plynna, bo od 5 do 1.1 kom bez skokow leci. Po odpaleniu auta (po tym wszystkim) odpala obroty wskakuja jak zwykle do 1500 a po chwili spadaja do ~1000 ale po dodaniu gazu spadaja do ~1400 i dopiero po chwili do 1000 czasami tak zostaja..juz niewiem co by to moglo byc, wg. mnie to moze byc krokowiec ale pewien nie jestem. Co do szarpania to niewiem czy szarpie bo nie sprawdzalem (pifko w garazu). Jak bylem na urlopie to troche szarpal jak stal na sloncu czyli jak wczesniej. Czy moglby mi ktos cos jeszcze doradzic co sprawdzic ? szarpanie z tymi obrotami pewnie niema nic wspolnego. Juz nawet mysle ze moze to czujnik temp. powietrza dolotowego jest odpowiedzialny za te szarpanie jak auto stoi na sloncu, albo lambda ale czekam na jakies wasze sugestie bo juz sie poguilem. Nawet odlanczalem aku na 15 min i myslalem ze moze cos to da ale nic :( w piatek jade na ukraine a chcialbym zeby to wszystko gralo bo nie lubie niespodzianek na trasie tak jak pewnie kazdy z was.

[ Dodano: Nie Sie 10, 2008 19:39 ]
jednak to nie krokowiec i cpp (chociaz moze i po czesci) serwo mialo mala dziurke (przy szpilce na ktora nachodzi pompa hamulcowa) i lapalo lewe powietrze. Wymienilem serwo i auto smiga jak tralala :D obroty spadaja do ~1000 i sie troszke lepiej zbiera :) Wiec temat uwazam za zamkniety :)
_________________
sold
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów maly problem
Gość Mechanika 8 13 Wrz 2008, 21:51
JoeMix
Brak nowych postów Problem chyba z alternatorem
Gość Elektryka 4 11 Sie 2005, 22:13
diodalodz
Brak nowych postów Problem chyba z immobilizerem...
tyle ze w Astrze....
losiekk Elektryka 6 2 Wrz 2007, 12:41
losiekk
Brak nowych postów [MK4] Problem chyba z rozrusznikiem
Nagrzany nie kreci 1.25
Nobel Mechanika 1 21 Wrz 2009, 13:22
megabajt
Brak nowych postów problem chyba z przebiciem- pierdzi radio
SILO Car Audio i CB 7 28 Cze 2005, 22:03
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.