Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Akumulator: Rozładowuje się
Autor Wiadomość
mpwt
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lis 2004, 12:40   Akumulator: Rozładowuje się

Witam!

Mam taki nietypowy problemik. A moze typowy? ;) Rozladowuje sie akumulator po 2 dniowej przerwie. Zauwazylem, ze to moze byc wina alarmu. Ciagnie non stop 130 mA. Czy to troche nie za duzo? Ale juz po jednym dniu jest ciezko uruchomic autko. Rozrusznik ledwo kreci. Gdy uruchomie silnik mam 13.7 V wiec akumulator sie laduje. Czy to ten alarm tak bierze prad? Akumulator jest nowy, na starym podobne efekty :(

Dzieki za jakies wskazowki

Pzdr. Marcin
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 7 Lis 2004, 13:02   

Alarm nie powinien ci tak dużo ciągnać prądu, może radio ci tak żre albo gdzieś masz zwarę.......
_________________
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 7 Lis 2004, 13:09   

aku znajomemu padał w bmw co dwa dni. akumulator był na gwarancji.miał miesiąc i wadę jakąś. wymienili i spokój. u ciebie tak jest już na drugim aku więc coś z alarmem. tylko pytanie czy tak było od początku po instalacji alarmu? czy zaczęło się to dziąć potem. jeśli później to faktycznie kabelki do sprawdzenia. weź ten alarm odłącz i jak będzie dobrze to wszystko wiesz. kody alarmowe i tak pewnego dnia będziesz musiał wprowadzać bo jak tak dalej pójdzie to aku odmówi współpracy.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 7 Lis 2004, 13:52   Re: Problem z elektryka...

mpwt napisał/a:
Rozladowuje sie akumulator po 2 dniowej przerwie. Zauwazylem, ze to moze byc wina alarmu. Ciagnie non stop 130 mA.

130mA jak na autoalarm to jest za dużo. Alarm w czuwaniu ssie ok. 15-20mA. Niemniej jednak na te 130mA składa się również podtrzymanie pamięci radia, oczywiście jeśli masz oraz zegarek w konsoli.
mpwt napisał/a:
Czy to troche nie za duzo?
Trochę za dużo. Ale przez dwa dni nie powinno rozładować na tyle akku żeby nie zakręcił.
Zrób w ten sposób. Postaw auto na strzeżonym parkingu na dwa dni i odłącz klemę z akku. Po dwóch dniach podłącz klemę i zobacz jak kręci starter. Jeśli rozrusznik ledwo będzie kręcił, to masz podstawy do reklamacji akumulatora
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
Ryszard49
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lis 2004, 17:13   Problem z elektryka...

Witam.
Najpierw Powinieneś zacząć od pomiaru napięcia na akumulatorze podczas pracy silnika. Jeżeli Masz napięcie powyżej 14V, to masz pewność że masz dobre ładowanie. Jeżeli napięcie jest niższe sprawdź złącze przy alternatorze.
Pozdrawiam.
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 7 Lis 2004, 17:17   

Pewnie ci to nie pomoze ale w moim alarmie jest napisane ze przy zalaczonym alarmie aku powinien wytrzymac 40 dni 8)
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Lis 2004, 21:16   

widzie ze macie jakiś dziwny system zabierania sie do pracy . Jak nie wiesz gdzie ginie prąd to podłącz amperomierz miedzy kleme a akumulator . Włącz alarm i badaj jaki jest pobór prądu. Później wyłącz alarm i pokolei wyjmuj bezpieczniki jak wyjmiesz włąściwy bedziesz wiedział co ci tak prąd pochłania . Sprawdz czy napewno światełko gaśnie w bagażniku . szynszyl przelicz na ile by starczał taki akumulator tylko musisz znać jego pojemność . Ja sobie jeszcze z takimi rzeczami nie radze .
Pozdro
Ostatnio zmieniony przez diodalodz 7 Lis 2004, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Lis 2004, 21:30   

130mA... to przeciętny akumulator będzie się rozładowywał z miesiąc czasu... naładuj akusa, i wyciągaj po kolei bezpiczniki - trafisz na obwód który żre prąd... na końcu odłacz ukłądy nie zabezpieczone - rozrusznik i alternator....
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Ryszard49
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lis 2004, 22:34   

diodalodz miałem dokładnie taki sam przypadek. z pomiarów poboru prądu wynikało że wszystko jest w normie. Dopiero gdy pomierzyłem napięcia wyszło że mam za niskie napięcie na akumulatorze. Akumulator przez dłuższy okres czasu był niedoładowywany. Przyczyną było zaśniedziałe złącze alternatora i niepełna "masa". Po przeprowadzonej naprawie i tak musiałem wymienić akumulator, nie trzymał pojemności.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Lis 2004, 22:54   

ale to zazwyczaj widać po tym jak długo moze kręcik akus rozrusznikiem jak padnie po minucie odpalania to znaczy ze nie jest najlepszy , choć odrazu dodaje ze taki test to ciężkie przeżycie dla akumulatora i skraca jego czas zycia .
 
 
 
mpwt
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2004, 17:59   

Hejka!

No wiec odlaczalem wszystko w skrzynce bezpiecznikow i nic nie zabiera, tylko ten autoalarm. Tylko wsadzam drugi akumulator i znow jest wlasnie problem, ze po dwoch dniach cos kiepsko kreci.

Gdy wlacze silnik to prad na akumaltorze jest te 13,7 V a wiec laduje sie akumulator.

I dlatego stad to moje zdziwienie. No nic. Teraz wyjade na weekend to wylacze autoalarm i zobacze co bedzie...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lis 2004, 19:58   

mpwt napisał/a:
Gdy wlacze silnik to prad na akumaltorze jest te 13,7 V a wiec laduje sie akumulator.

Hmm... do 14,4 jest daleko... :-(
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mpwt
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2004, 11:05   

No tak, do 14,4 daleko ale powiedzcie kto z Was ma taki "fabryczny" pomiar?
 
 
crafty
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2004, 19:22   

JoeMix napisał/a:
130mA... to przeciętny akumulator będzie się rozładowywał z miesiąc czasu...

Raczej pol miesiaca 0,13Ah*24*15=46Ah (u mnie standardowy aku ma 45Ah), ale to i tak zdecydowanie dluzej niz 2 dni. Moze akumulator juz jest padniety i drastycznie mu sie zmniejszyla pojemnosc?
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2004, 20:25   

mpwt napisał/a:
No tak, do 14,4 daleko ale powiedzcie kto z Was ma taki "fabryczny" pomiar?

no ja 14,4 nie mam u mnie jest 14-14,1 ale 13,7 to juz malo i jest szansa ze akusa nie doladowuje. a jaka masz pojemnosc aku..
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2004, 20:38   

hm a moze sprawdzicie najpierw jaki jest regulator zamontowany . jak zdejmiesz to wieczko magiczne z alternatora bedzie reulator i na nim pisze jake jest napięcie . Bo z tego co wiem to były 4 rodzaje a moze nawet więcej . Podłącz sobie amperowmierz i zobacz czy pobór jest zawsze taki sam . czasami alarmy i radia sam płataja figle po jakimś czasie .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Brak nowych postów [MK4] Akumulator - rozładowuje się
rozładowanie akumulatora z mało jasnych przyczyn
ozimek100 Elektryka 21 16 Lis 2009, 21:56
JoeMix
Brak nowych postów [MK4] Akumulator - rozładowuje się
Gość Elektryka 11 27 Lis 2010, 16:12
TomQ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.