Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Fiesta i wysokie obroty biegu jałowego...
Autor Wiadomość
ukaszek2nd
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2008, 17:31   Fiesta i wysokie obroty biegu jałowego...

Tak, tak... wiem ze ten temat byl juz sporo razy poruszany na tym forum ale ostatecznej odpowiedzi na moj problem z nich niestety nie otrzymalem wiec do dziela...


Problem dotyczy zawieszania sie obrotow na biegu jalowym niezaleznie od temperatury silnika... Obroty spadaja na optymalne dopiero po zatrzymaniu po ok 5 sekundach... Zauwazylem tez ze na biegu auto samo ciagnie do przodu... wiec o hamowaniu silnikiem nie ma mowy... Elektromechanik stwierdzil ze to silniczek krokowy sie zawiesza ze starosci, ze zebatki czy cos tam se zacinaja... ale przeciez objawy uszkodzonego silniczka to falowanie obrotow a ja nie mam nigdy za niskich czy problemu z gasnieciem silnika... Moze gdzies na przewodach/uszczelkach dostaje lewe powietrze...? Zauwazylem tez (ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z tymi wysokimi obrotami ze na luzie jak sie podniesie przednia os i wlaczy silnik to kola sie kreca a jak docisne sprzeglo do dechy to staja - moze to sprzeglo nie do konca wysprzegla???)

Prosze o pomoc.
 
 
Hyuga 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 37
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Lubin
Wysłany: 2 Mar 2008, 17:58   

Miałem ten sam problem. Są dwie rzeczy, które mogą to powodować. Pierwsza to silniczek krokowy lub czujnik przepustnicy (w moim przypadku to było przyczyną). Wymiana obu tych rzeczy jest bardzo łatwa. Wystarczy, że pogadasz z ludźmi z forum. Tak czy inaczej proponowałbym kupić używki, bo nowe być nie muszą...
 
 
 
ukaszek2nd
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2008, 18:09   

No i tak na nowe mnie nie za bardzo stac... Zreszta jesli auto kosztowalo 800 zl to nie wydam ponad 400 zl na silniczek krokowy :-/ wiadomo - sprawdzone uzywki... a czy jest mozliwe ze np po podlaczeniu komputerka program nie wykaze ze to wina niesprawnego czujnika polozenie przepustnicy??? Bo elektromechanik jak pisalem stwierdzil ze to silniczek krokowy - ok wymienie go ale jesli to tez wina tego czujnika???


A co do tego krecenia sie kol na luzie???
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2 Mar 2008, 18:18   

ukaszek2nd napisał/a:
A co do tego krecenia sie kol na luzie???

a co w tym dziwnego? to za sprawa mechanizmu roznicowego, a bezposrednio oleju.

ukaszek2nd napisał/a:
Zauwazylem tez ze na biegu auto samo ciagnie do przodu...

no prosze cie :-)


...odnosnie obrotow zanim cokolwiek wymienisz (w sensie kupisz) to postaraj sie o podmianke na sprawna czesc zarowno krokowca jak i cpp, zeby sie przekonac co jest przyczyna. ew. zmajstruj czytnik kodow i bledy na pewno wyskocza (opis na forum, dział elektryka)
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
ukaszek2nd
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2008, 18:35   

Co do czytnika kodow to podobno elektryk to juz zrobil i mu wlasnie wyszedl krokowiec... wiec tylko pytalem czy moze byc jeszcze cos innego niz krokowiec co nie wyszlo na komputerze... a co do oleju to ok - tak tylko pytalem :-) Sie nie znam na mechanice za bardzo :-)

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 18:38 ]
madek napisał/a:
ukaszek2nd napisał/a:
Zauwazylem tez ze na biegu auto samo ciagnie do przodu...

no prosze cie :-)


Tzn...??? No normalne to nie jest... :-)
 
 
Hyuga 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 37
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Lubin
Wysłany: 2 Mar 2008, 21:46   

To jest bardzo proste. Poszukaj kogoś, kto ma w pobliżu Ciebie fiestkę. Umówcie się na godzinkę i przemieńcie najpierw silniczek, a potem czujnik. Ja osobiście zacząłbym od tego drugiego :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.