Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Wibracje podczas jazdy (mk5)
Autor Wiadomość
sonic
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2008, 15:05   Wibracje podczas jazdy (mk5)

Witam, kupuję samochód. Właśnie oglądałem tego:
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4134631
http://www.ap.gratka.pl/ogl/483.html
Podjechaliśmy nim na diagnostykę. Hamulce, amortyzatory w porządku. Silnik też chodzi dobrze, nie ma zacieków, ładnie przyśpiesza, nie dymi. Problem w tym że jak nim jechałem to miał lekkie wibracje. Sprzedawca mówił, że to opony, bo długo stał. To chyba jednak nie to, bo przy 100 na godz. gdy dociskałem gaz mocniej wibrował, w dodatku regularnie raz mocniej raz słabiej (okres ok. sekundy albo pół). Na luzie przy tej samej prędkości mniej i bardziej jednostajnie, tak jakby miał nie wyważone koło albo faktycznie coś z oponą. Wszystko na równej, nowej nawierzchni. Wiem, że miał wymienianą kierownicę, nie drży. Wiem też, że ma licznik przekręcony i to chyba sporo. Auto było firmowe, jeszcze została reklama z tyłu na szybie, były po bokach, ale pozdejmowali, trochę lakieru starli. Nie wyglądał, żeby miał któreś blachy nowe, rama też na oko prosta. Właściciel zapewnia, że nie był bity. Może po prostu wyjeżdżony. Co to może być, półosie, łożyska? I co o nim myślicie?
Pozdrawiam
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 16 Lut 2008, 15:25   

Kwiestię opon rozwiąże wizyta w DOBRYM warsztacie gumiarskim ( faktycznie mogą mieć jaja a drgania przez nie produkowane mogą sięznosić lub nasilać przypewnych prędkościach ) . Co do reszty Twojego opisu - wnioskuję że wywalięś kasę na przegląd w boto . Chwali Ci się że chciałeś tak podejść do zakupu auta ale niestety powinieneś zmienić stację diagnostyczną( broń boże nie jedź do ASO ) .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
sonic
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2008, 15:54   

Miał być jeszcze spec od sprowadzanych pojazdów, który miał zajrzeć, ale okazało się, że byłby konflikt interesów (świat jest mały) i nic z tego nie wyszło.
Gdyby to były tylko opony, to było by super i tak trzeba nowy komplet kupić, bo te są zużyte.
Jutro jadę do zagłębia dolnośląskiego, podobno większy rynek mają używanych, może coś wypatrzę.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 16 Lut 2008, 16:10   

Taa - jedziesz od handlarza do stacji diagnostycznej a ten wita się z diagnostą jakby przyjaciela przez rok nie widział , po czym stwierdzasz że handlarz i expert niezależny są do siebie dziwnie podobni ( może po jednym listonoszu ) . zanim zrobisz jakieś kilometry może popytaj klubowiczów . Jeżlei nei o konkretne oferty zakupu to chociaż o stacje diagnostyczne i warsztaty w których warto , a w których nie warto sprawdzac auta .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
sonic
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2008, 18:42   

No nie będę już tłumaczył sytuacji z tym ekspertem. Ta diagnostyka to miała być formalność, bo oglądałem wcześniej i byłem właściwie zdecydowany. Do Wrocka jadę do brata. Tam będę miał samochód do dyspozycji i będę mógł pojeździć po okolicy zobaczyć te autka. Fakt jak się nie ma znajomego mechanika na miejscu to ciężko o obiektywną ocenę. A z tym muszę wymyślić jak sprawdzić czy to faktycznie opony. Jeśli to jakieś przeguby, czy coś, to mnie potem może po kieszeni uderzyć, a potrzebuję go na trasę a nie do miasta, więc wszystko musi chodzić.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 16 Lut 2008, 18:59   

Dopbry gumiarz jak wrzuci koło na wyważarke stwierdzi czy opona nie jest jajowata , nie ma popękanego kordu lub czy felga nie jest strzelona .

Pamiętaj sprawdzanie tego nie ma nic wspólnego z wyważeniem koła !! musisz znaleźć gumiarza który będzie chciał ocenić koło a nie je wyważyć . Kapujesz ?
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Wibracje kierownicy podczas wolnej jazdy i skrętu do oporu
Józek246 Mechanika ogólna 0 14 Maj 2020, 19:41
Józek246
Brak nowych postów [MK5] Gaśnie radio podczas jazdy
jsimin01 Car Audio i CB 7 5 Lut 2009, 22:17
MaRo
Brak nowych postów [MK3] Buczenie wibracje obcierka w trakcie jazdy
mwzr Mechanika 6 15 Gru 2010, 11:01
Rebel


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.