Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: akumulator, alternator, masa, mk3, odpalanie, rozrusznik, silnik

Przesunięty przez: bidżej
20 Wrz 2010, 10:56
Brak reakcji silnika po przekręceniu kluczyka
Autor Wiadomość
FONER
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2008, 16:17   Brak reakcji silnika po przekręceniu kluczyka

Witam mam leciwą fiestę 1,6 DIESEL z 89roku; przebieg sporawy. Ostatnio miałem problemy z alternatorem (tu wymieniłem szczotki-a raczej całą tą kostkę) oraz z rozrusznikiem (kupiłem na szrocie używany, ale sprawny bo kręcił po bezpośrednim podłączeniu do akumulatora). Akumulator jest 2 letni, ale boschowski i naładowany do maxa (sprawdzony daje ile powinien), więc to raczej nie jego wina (odtwarzacz cd, ogrzewanie, światła i takie tam wszystkie szczegóły działają) sprawdziłem też wszystkie bezpieczniki... Problem w tym, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce (gdy bendix słychać, że zaskoczył) nic się nie dzieje- cisza, jakby nie miał siły. Faktem jest, że w baku nie ma za wiele, ale silnik mimo wszystko powinien kręcić. Wszystkie inne płyny są w normie a olej i filtry wymieniałem 600km temu. Jeśli przychodzi ci coś do głowy to proszę udziel mi rady (jestem studentem adm. i odpada wizyta u mechanika, a sam też nie jestem guru w tych sprawach, wiem jak co wymienić i gdzie co się znajduje- mam nadzieję, że wystarczy). P.S. Stał 2 miechy w garażu (tam temp. nie spada poniżej 0 stopni) i czekał aż znajdę dla niego chwilkę.[b]
Ostatnio zmieniony przez bidżej 20 Wrz 2010, 10:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
daro 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 42
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Sty 2008, 17:14   

ogladnij dobrze przewod plusowy który idzie od akumulatora.Ja bym stawiał na słaby akumulator lub uszkodzony rozrusznik.To ze sie krecił po podłaczeniu do akum bez obciazenia to nie znaczy ze bedzie 100% sprawny pod obciarzeniem.Ja wymieniłem akumulator w swojej fiescie bo tez miałem takie jaja ze jak go ładowałem przez cała noc rano krecił git. A po pracy jak juz ja zapalałem to tylko słyszałem cewke bendiksa i niestety musiałem pozyczac od kogos pradu z innego akum.
Ty dodatkowo jeszcze musisz zagrzac swiece a do odpalenia diesla niestety ale musi byc mocny rozruch.
_________________
daro
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2008, 21:23   Re: Brak reakcji silnika po przekręceniu kluczyka

FONER napisał/a:
Witam mam leciwą fiestę 1,6 DIESEL z 89roku; przebieg sporawy. Ostatnio miałem problemy z alternatorem (tu wymieniłem szczotki-a raczej całą tą kostkę) oraz z rozrusznikiem (kupiłem na szrocie używany, ale sprawny bo kręcił po bezpośrednim podłączeniu do akumulatora). Akumulator jest 2 letni, ale boschowski i naładowany do maxa (sprawdzony daje ile powinien), więc to raczej nie jego wina (odtwarzacz cd, ogrzewanie, światła i takie tam wszystkie szczegóły działają) sprawdziłem też wszystkie bezpieczniki... Problem w tym, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce (gdy bendix słychać, że zaskoczył) nic się nie dzieje- cisza, jakby nie miał siły. Faktem jest, że w baku nie ma za wiele, ale silnik mimo wszystko powinien kręcić. Wszystkie inne płyny są w normie a olej i filtry wymieniałem 600km temu. Jeśli przychodzi ci coś do głowy to proszę udziel mi rady (jestem studentem adm. i odpada wizyta u mechanika, a sam też nie jestem guru w tych sprawach, wiem jak co wymienić i gdzie co się znajduje- mam nadzieję, że wystarczy). P.S. Stał 2 miechy w garażu (tam temp. nie spada poniżej 0 stopni) i czekał aż znajdę dla niego chwilkę.[b]


ten twój opis trochę zawiły jest dla mnie.
Rozrusznik jak kupowałeś to kręcił czy teraz jak sprawdzałeś ?
No i czy w ogóle nie kręci czy czasem w ogóle nie czy ciężko kręci ??

bo napierwszy rzut oka albo rozrusznik, albo kabel...
nawet słaby aku cos by zakręcił....
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Sty 2008, 01:19   

na 99% silnik nie ma masy . Poproś kogoś o pomoc weździe miernik uniwersalny zakres 20 V DC i jeden przewód na dekiel od zaworów drugi do minusowej klemy . Jeśli przy próbie rozruchu napięcie pow 0,5V w górę to brak masy .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Brak nowych postów [MK4] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.
szpefter Elektryka 5 11 Lip 2013, 11:01
Marcink
Brak nowych postów Brak reakcji silnika - akumulator?
nrg Silniki diesla 2 18 Mar 2018, 10:53
damianisko5
Brak nowych postów [MK4] Odpalenie silnika brak reakcji
First Mechanika 8 2 Lut 2010, 22:46
Gość
Brak nowych postów [MK3] Elektryczne szyby po przekręceniu kluczyka
Gdzie sie podłączyć?
barhez Elektryka 4 5 Sie 2010, 15:12
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.