Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
22 Lut 2010, 22:22
Problemy z otwarciem bagażnika i drzwi kierowcy z zewnątrz.
Autor Wiadomość
Andrzej_1
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2008, 23:12   Problemy z otwarciem bagażnika i drzwi kierowcy z zewnątrz.

Witam!Jestem nowy i już szukam pomocy.Nie chcę od początku dublować tematów ale mam problem z zamkami
w mojej Fieścinie.Nie mogę otworzyć bagażnika,oraz drzwi od strony kierowcy.Z bagażnikiem stało się to z dnia na dzień
próbowałem jak ktos już radził wpsikać w zamek WD-40,niestety brak rezultatu :sad: ,tak samo z drzwiami,na domiar złego ktoś próbował chyba włamać się do środka bo klamka jakby nie odbijała,na początku jeszcze szło,a teraz nic.Jestem raczej laikiem w tym temacie
jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami jak wygląda zamek po zdjęciu tapicerki drzwi,lub też zdjęciami jak jest odkręcony ten plastik w klapie bagażnika.Tak myślę że w bagażniku mogło coś spaśc bo kluczyk chodzi luźno (zresztą w drzwiach tak samo).Bardzo proszę o rady i jakąś pomoc.
z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.
Ps.Próbowałem też zapasowym kluczykiem i również nic z tego. :głowąwmur:
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 12 Sty 2008, 01:34   

rozkrec sobie tapicerke jak nie bedzie sprezynki to rozkrec sobie drugie drzwi i porownaj
ja zalozylem sprezynke z dlugopisu
a w jakim stanie masz te kluczyki??
wiadomo najbardziej wyrabia sie zamek od kierowcy potem raczej od klapy
dorob nowy kluczyk
u mnie dorobienie pomoglo
SZEROKOSCI
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
Czyzu
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sty 2008, 13:00   

Ja miałem dokładnie taką samą historia. W dzwiach od pasażera od początky kluczyk sie kręcił a dzwi sie nie otwierają. Nie naprawiałem tego bo mi to nieprzeszkadza gdyż rzadko używam dzwi od pasażera. Natomiast co do zamka w klapie, wszystko było dobrze aż pewnego razu przestał sie otwierać. Polecam ci prosą metode: włóż kluczyk do zamka, pociągnij go w dół (dość mocno ale żeby nie złamać kluczyka) i przekręć. U mnie pomogło. Doradził mi to kolega pracujący na myjni, który też ma fieste i też miał taki problem.
Powodzenia i szerokości
 
 
Andrzej_1
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sty 2008, 13:39   

Witam!Wielkie dzięki zaraz pójdę i spróbuję może się uda otworzyć w ten spsób.Wczoraj jednak musiałem dostać się do bagażnika to była tylko możliwość przez odchylenie tylnego siedzenia.Jak się już tam znalazłem :-) wkrętakiem udało sie przesunąć taką zapadkę i bagażnik się otwarł.Mam takie wrażenie jednak że coś tam spadło albo zamek odmówił posłuszeństwa.Idę popróbować o wynikach poinformuję.Dzięki raz jeszcze.(Ciekawe co zepsuję????)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 01:00 ]
Witam.Więc tak po włożeniu kluczyka i naciśnięciu go w dół,faktycznie dośc mocno udało się,ta sama sytuacja z drzwiami od kierowcy też się udało,tyle że w drzwiach od kierowcy idzie to bardzo ciężko można powiedzieć że wygląda to tak jakby ktoś dociskał klamkę od środka.Co teraz czy czeka mnie dorabianie nowego kluczyka?Może jest jeszcze jakiś sposób który zaoszczędzi mi koszty.I jeszcze jedno klamka zewnętrzna nie odbija(jest taka luźna) nie zdejmowałem jesze tapicerki więc niewiem co tam się stało mogę tylko powiedzieć że ktoś próbował sie chyba dobrać do mojej fieściny i tylko nazwę to tak jakby naderwał klamke lub coś w środku.(Może jakiś pomysł)?
Dzięki wielkie Stasiek za podzielenie się tą metodą.Pozdrawiam! :)

Ps.Będę miał jeszcze wiele innych pytań.
o jedno zapytam otóż mam jak dla mnie nietypowy problem jak usuwa się luz w kierownicy tzn źle się wyraziłem nie luz taki normalny tylko kierownicą można ruszać do góry to tak wygląda jakby było coś nie przykręcone.dodam na koniec że nic nie stuka w zawiezeniu i nie puka.
 
 
Czyzu
[Usunięty]

Wysłany: 13 Sty 2008, 01:16   

Z tymi zamkami to jest podobno tak że 'powycierały' sie jakieś kółka zębate w środku, ale niebardzo mam na ten temat wiedze. Wiem tylko ze jest to do zregenerowania. Może ktoś inny ma wiedze w tym temacie i Ci pomoze.
Powodzonka
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 13 Sty 2008, 03:21   

chłopie, wykręć oba zamki, idź do speca od dorabiania kluczy, od sztuki zapłacisz 50plnów a spokój będzie...
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 13 Sty 2008, 05:11   

w zamkach faktycznie sa kolka z nacieciami, rozkrecilem od wlwu i nie moge skrecic :hahaha:
ja dorobilem kluczyk i teraz wszystko otwiera za wyjatkiem mieszkania :ok:
jak dalem do dorobienia to gosc mi powiedzial ze nie wie czy da sie jeszcze cos z tego dorobic i czy cos tm moge otworzyc :rotfl:
SZEROKOSCI
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
Andrzej_1
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sty 2008, 14:24   

Witam!Dzięki byłem dziś u gościa który dorabia klucze i bawi się w naprawę zamków,tyle że zaśpiewał mi 70 zł od naprawy jednego zamka.Sam sprawdził jak wygląda otwieranie i tyle sobie wycenił.Zobaczę jeszcze w innym punkcie może będzie taniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów [MK5] Problem z otwieraniem drzwi kierowcy od zewnątrz
sajmon8 Mechanika ogólna 10 6 Sie 2013, 11:48
Qnik
Brak nowych postów [MK3] Wkładka zamka - problemy z otwarciem
mthv Mechanika 3 26 Mar 2009, 22:43
Gość
Brak nowych postów [MK6] Problem z otwarciem klapy bagażnika z kabiny/pilota
someone1989 Elektryka ogólna 3 14 Gru 2014, 16:50
Tomek70
Brak nowych postów [MK4] Problem z otwarciem drzwi
filek88 Mechanika 5 23 Mar 2010, 15:12
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.