Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Mini dysk
Autor Wiadomość
królik
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2007, 21:30   Mini dysk

Witam. Mam pytanie- pewnie banalne ale ja się nie orientuje. Co wiecie na temat odtwarzaczy MINI Dysków? Można wogóle jeszcze dostać takie nośniki? Jak się je nagrywa? I w jakich formatach?
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 10 Lis 2007, 22:46   

normalne plyty, tylko ze maja 200mb, nagrywa sie normalnie, bo wiekszosc nagrywarek w kopmuterze ma takie zmnijeszone tacki przystosowane pod te plyty. w opcjach programu nagrywajacego napewno trzeba zmienic rodzaj plyty. jak wyglada ich odtwarzania w np. radiach samochodowych o pojecia nie mam. pozdro
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 10 Lis 2007, 23:14   

Mini CD to poprostu pomniejszony CD cała technologi odtwarzania i nagrywania jest taka sama no i tak jak Odyniec napisał miniCD można normalnie używać na sprzęcie do normalnych CD.
Co do pojemności tych dysków to wacha się to od 150 do 220 MB.
No ale ten standart się nie zabardzo przyjął
Nośniki bez problemu kupisz na allegro i w lepszych sklepach komputerowych
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 10 Lis 2007, 23:21   

Koledze chodzilo raczej o to(tak mi sie wydaje )....
MiniDisc (MD) to dyskowy nośnik danych cyfrowych, zwykle stosowany do zapisu dźwięku. Technologię MD zaprezentowała w 1991 roku firma Sony. W 1993 roku został zaprezentowany standard MD Data do przechowywania danych komputerowych, nie zyskał on jednak popularności, tak więc dzisiaj MD stosowane są głównie do zapisu dźwięku.

Dysk zamontowany jest na stałe w kasetce (68mm x 72mm x 5mm) z zasuwką, podobnie do 3.5-calowej dyskietki. Płyty audio dostępne są w dwu wariantach: tłoczone (z gotowym programem) oraz zapisywalne. Tłoczone MD są zbliżone w budowie i zasadzie działania do tłoczonych płyt CD. Nagrywalne MD wykorzystują zapis magnetooptyczny i mogą być zapisywane wielokrotnie; Sony utrzymuje, iż jedną płytę można nadpisać około 1 miliona razy. Obecnie na rynku dostępne są płyty mieszczące 60, 74 i 80 minut.

Sygnał audio na MD jest skompresowany w formacie ATRAC, podczas gdy na płycie CD stosuje się 16-bitowy format PCM. O ile w początkach obecności MD na rynku jakość dźwięku była łatwa do odróżnienia od jakości CD, dzięki rozwojowi ATRAC dzisiaj różnicę tę jest bardzo trudno usłyszeć. Najnowsza wersja ATRAC wprowadzona przez Sony to ATRAC typu S; Sharp i Panasonic stosują własne, jednak w pełni zgodne kodeki ATRAC.

W ostatnich latach technologia MD została wzbogacona o dwa nowe formaty zapisu. Są one znane jako MDLP (MiniDisc Long Play) i wykorzystują nowy format zapisu ATRAC3. Do standardowego formatu o jakości CD, nazywanego teraz często SP, MDLP dodaje tryb LP2, umożliwiający na dwukrotne wydłużenie czasu zapisu (160 minut czyli 2h 40min na 80-minutowej płycie) dźwięku o dobrej jakości, oraz LP4, o czterokrotnie dłuższym czasie zapisu (320 minut czyli 5h 20min na 80-minutowej płycie) dźwięku o średniej jakości.

Prędkość przesyłu (bitrate) w standardowym trybie SP wynosi 292kbit/s i wykorzystuje pełne kodowanie stereo z oddzielnymi kanałami lewym i prawym. Dla ogromnej większości ludzi jakość dźwięku jest identyczna z jakością płyty CD. Tryb LP2 wykorzystuje bitrate 132kbit/s, także z oddzielnymi kanałami stereo. Dla większości osób jakość dźwięku jest niemal identyczna z trybem SP. Ostatni tryb, LP4, wykorzystuje prędkość 66kbit/s i kodowanie joint stereo. Jakość dźwięku jest zauważalnie gorsza niż w poprzednich dwu trybach, jest jednak wystarczająca do zapisu mowy lub do słuchania muzyki przez gorszej jakości słuchawki lub małe głośniki.


Z tego co sie orientuje najbardziej to przyjelo sie w Azji ... cos kolo 80 % rynku tam jest opanowane przez MD .... a co do Polski w niektorych sklepach mozna dostac taki nosnik .. koszt okolo 15 zl ...
_________________

 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10 Lis 2007, 23:30   

wuja... masz od dzisiaj zakaz wchodzenia na wikipedie!!!! do odwołania :8:
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 10 Lis 2007, 23:32   

sowa napisał/a:
wuja... masz od dzisiaj zakaz wchodzenia na wikipedie!!!! do odwołania :8:


no coz po co mam sie meczyc i pisac wlasnymi slowami skoro wszystko jest dostepne jak sie poszuka ... ?
_________________

 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2007, 23:33   

WooYownik dzięki za referat. Tak chodzilo mi o MD w tych kasetkach. Ale dalej nie wiem jak je nagrywać-wypalać i nie mam pojęcia jakie formaty odczytuje moje radyjko Blawpunkt MD70... mp3 czy audio
 
 
piokna
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2007, 05:00   

dawno temu uzywalem MD do nagrywania tylko muzyki.w jakim formacie sie nagrywa to nie powiem bo nie wiem.ale nagrasz to tylko na recorderach do MD(male przenosne lub profesjonalne).zmiesci sie tam okolo 70 min. muzyki wiec to nie za duzo przy dzisiejszych mozliwosciach.a do nagrywania mozesz dac sygnal praktycznie z jakiegokolwiek urzadzenia ktore moze ów sygnal wyslac(telewizor, jamnik, komputer itd).wg mnie taki odtwarzacz nie spelni twoich oczekiwan na dluzsza mete.pozdrawiam
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2007, 10:20   

Pionka dzięki za wyjaśnienia. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: ciężki w obsłudze jest taki recoder?
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 11 Lis 2007, 11:51   

Daj se spokój z MD-ten format umarl i jest wogole niepraktyczny :8:
pzdr
 
 
 
piokna
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2007, 15:29   

zgadzam sie z mol'em to jest mal praktyczne.a prostota obslugi nagrywania zalezna o modelu.ale nie jest tak strasznie skomplikowane nagrywanie.jak pisalem nagrywac mozesz z czego sie dam(mikrofon lub sygnal zewnetrzny).atutem jest to ze mozesz dowolnie edytowac sciezke czyli wycinac wstawiac w inne miejsce i nadac jej nazwe.co jeszcze mozna to nie wiem bo nie pracuje juz na tym a wiadomo technika idzie do przodu.
 
 
firefighter1
[Usunięty]

Wysłany: 3 Sty 2008, 01:04   

będziesz miał tyle co na CD tylko nośnik mniejszy, nagrywanie jest banalnie proste. Mam MD i ciągle z niego korzystam, a umarły to kasety chociaz i tak jeszcze mozna je kupic a MD bez problemu, nadala wychodza nowe modele no i jest to zapis cyfrowy magneto optyczny a nie jakaś ściśnięta śmieta mp3
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 3 Sty 2008, 17:42   

prawde mowiac to MD nie umarlo, bo nigdy nie zaczelo zyc. byl sobie kiedys taki chory pomysl, ktory nigdy sie nie przyjal...
a jezeli nie chcesz "scisnietej smietej mp3" - od czego jest cd-audio?
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów [Kosmetyka] Dysk polerski
AccessX Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 22 25 Maj 2012, 22:51
motor89
Brak nowych postów Mini spot Rzeszów
DanielŻ Zloty / Spoty 4 1 Mar 2016, 16:02
DanielŻ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.