Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
21 Cze 2014, 23:27
Fiesta na zimę
Autor Wiadomość
blood_brother
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lis 2007, 20:31   Fiesta na zimę

Witam.

Mam trzy pytania.

Co zrobić, by nie zamarzały w fiestce szyby od wewnątrz? Śmiesznie się wygląda skrobiąc szyby od środka:)

Jak sobie poradzić z zamarzającymi zamkami i przymarzającymi drzwiami? Największym problemem zimą dla mnie jest dostanie się do fiesty. Jak już się dostanę to wiem, że już pojadę. No chyba, że zamek zamarznie na tyle, że nie będzie chciał zamknąć drzwi, to wtedy mój wyjazd odwleka się o kolejne 10 minut.

Czy trzeba jakieś specjalne rzeczy robić poczciwej fiestce na zimę? Oczywiście wymianę opon uznaję za oczywistą, ale raczej nie w tym rzecz:)
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lis 2007, 20:43   

na uszczelki pasta silikonowa, na zamki centralny (lub spray do zamków :P ), na zamarzające szyby od wew. nie zostawiaj ich zaparowanych, staraj się by po dojechaniu na miejsce nie były zaparowane, same już nie zaparują, a jak nie zaparują to nie będzie miało co zamarznąć.
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 19 Lis 2007, 20:47   

jeśli ci parują od środka to znaczy ze masz wode w środku :( niestety gdzieś masz dziureczkę
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lis 2007, 20:48   

By szyby nie zamarzały ci od srodka wystarczy przed wysiadaniem wytrzeć je by nie były mokre. Zapewne wysiadając zostawiasz je zaparowane stąd to zamarzanie. Jeśli masz garaż(ale z tego co widze raczej nie) wystarczyło by zostawić auto z uchyloną szybą. By nie przymarzały ci drzwi wystarczy uszczelki posmarować np wazeliną. Co do zamka to sam do konca nie wiem, uzywanie odmrażacza to tylko doraźna pomoc. Preparaty tego typu na mrozie powodują ciągłe zamarzanie zamków bo odparowuje spirytus a reszta zamarza i tak wkoło.
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 19 Lis 2007, 21:07   

z parowaniem od srodka - dokladnie jak pisze Laskosz. Jak gdzies zostanie w srodku woda to na bank zaparuja szyby. a jak komus woda leje sie np. jakas dziura czy odpływem do srodka to ma w zimie powazny problem.

a zamki to trzeba przed zima przesmarowac, odmrazacz w sprayu polecam w ostatecznosci raczej :)
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
blood_brother
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lis 2007, 21:17   

Dzięki będę testował:)

Jeszcze co do zamka. Nie wiem, czy zamarza mi sam zamek gdzie wkłada się kluczyk, czy cały mechanizm odblokowujący drzwi. Ochota na niezamykanie drzwi może świadczyć o tym drugim. Ale w sumie to się nie znam:)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lis 2007, 22:50   

to ze ci parują szyby to efekt przegnitego podszybia . Jak wsadzisz głowę pod deskę rozdzielcza to w rogach odnajdziesz korozję. Woda leje się przez kratki . Kolejne miejsce to poczatki progów pod tymi śmiesznymi tekturowymi boczkami . Trzeba założyć wysokie chlapacze z przodu które zakryją próg od strony koła.
3 miejsce to rogi bagażnika tamtędy też lubi sobie woda lecieć do środka. Najczęściej nasiąka wykładzina przed przednimi fotelami i w wymiku ogrzania paruje i osadza się na szybach . Niestety ten problem ma wiele ludzi z mk1/2 przed blacharką .
Co do zamków to polecam biały smar
http://www.allegro.pl/ite...tane_400ml.html
najpierw myjesz zamek np wd 40 a potem walisz smar w areozolu i na rok masz spokuj .
 
 
 
blood_brother
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lis 2007, 21:27   

Hm. Brzmi to strasznie... odnoszę jednak wrażenie, że gdyby tak było (nie mówię, że nie jest) to miałbym co dzień zaparowane szyby, ale nie parują one dzień w dzień. Mówię to po obserwacjach w czasie kilku minionych zim, gdy jeszcze mama jeździła tą fiestą.
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Lis 2007, 22:12   

Nie no, nie dołujcie kolegi przegniłym podszybiem i przeciekami, najczarniejsze scenariusze piszecie chyba :)

Domyślam się, że nawet jak jedziesz a szyby są suche to i tak po postoju pod chmurką marzną od wewnątrz, też mam tak w Fieście a jednak ani wody ani przegnitego podszybia nie mam. Podczas jazdy zawsze podgrzejesz temperaturę w środku auta a gdy zostawiasz je już zgaszone to para sama osadza się an szybach od "cieplejszej" strony, czyli od wewnątrz, tak jak na kuflu zimnego piwa w ciepły dzień ;) A że mróz chwyta szybko to ta para równie szybko zamarza. Potraktuj może tą szybę jakimś specyfikiem i przewietrz czasem auto, trochę wentylacji mimo wszystko nigdy nie zaszkodzi.
Pozdro
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 20 Lis 2007, 23:54   

odpowiedz jest prosta... wilgoc w aucie, korozja - skrajnosc, ale mozna liczyc sie z tym, ze np dywaniki (o ile niemasz gumowych) tez moga byc wilgotne od sniegu tylko... a jak masz gumowe, a jedziesz wiecej niz 10-15 min to starczy pare stron gazety pod nogi polozyc, a wilgoc wciagnie z nich. nie trzymaj tez w aucie wilgotnych rzeczy - to pomaga - mam slaby silnik dmuchawy u siebie i tez musze tego pilnowac ;d
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
sentex 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 38
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 20
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 28 Lis 2007, 14:04   

ja przed zima kupilem sobie preparat do szyb, po umyciu od wewnetrznej strony popsikalem preparatem wytarlem i problem z glowy, za to przy pierwszym przymrozku nie weszlem do srodka (zamarzly drzwi) na bp kupilem kolejny preprat z taka ladna gabka za 11zl i wlasciwie dopiero dzis nasmaruje uszczelki i zobaczymy ;]
_________________
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Lis 2007, 17:22   

sentex napisał/a:
nie weszlem
:yyy: ;-(
 
 
 
kostek88wjcz 


Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: L
Silnik: RS2000/150KM
Imię: Mariusz
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 488
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 29 Lis 2007, 00:22   

hehe :) )
_________________
Fiesta Ruless :)

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=23925
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.