Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zawieszenie przednie od xr2i w mk3 1.3
Autor Wiadomość
Aero
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrz 2007, 09:20   Zawieszenie przednie od xr2i w mk3 1.3

Witam,
zalozylem w swoim aucie kolumny zawieszenia i stabilizator od xrki.
Z racji lzejszego silnika auto stoi w miare wysoko.
I teraz mam dylemat co z tym zrobic: czy kupujac sprezyny progresywne kupowac do xrki czy do zwyklej wersji? chcialbym uzyskac glebe ok.50mm wzgledem seryjnej 1.3. Prosze o porade, bo jestem w kropce.
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 7 Wrz 2007, 11:04   

Zeby zejsc na -50mm musisz kupic inne amorki i sprezyny... tylko po co... do brachola Hondy (sedan) kupilismy zestaw Koni Street -30mm nowy komplet tj. 4 amorki i 4 sprezyny z regulacja twardosci... nie dosc ze auto jedzie jak po szynach to jeszcze ma w sobie cos z komfortu... a trzeba wiedziec ze auto obnizone zmienia katy pochylania... w Hondzie np. granica jest 30mm a dalej trzeba juz stosowac regulowane wahacze...
Mozesz ewentualnie zastosowac sprezyny Eibach z oferty RS-a i dac na seryjne amorki ale i tak nie ma cos sie spordziewac szalu...
_________________

 
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 7 Wrz 2007, 13:21   

ja obiżylem auto o jakies 40mm i troche zaluje, bo trzesie jak cholera. oczywiscie jezdzi jak przyklejone i w zakrety moge wchodzic z wieksza predkoscia, ale wolalbym zmienic na jakie 30mm. zastanow sie czy 50 to nie za duzo, bo bedziesz podwoziem lizal asfalt. jak bedziesz kombinowal amorki od zwyklej czy xr i gleba 50mm to komfortu nie bedzie. najlepiej by bylo kupic zawieche przygotowana do -50mm.
no i jeszcze pytanie czy zamierzasz wsadzic inny silnik.
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 7 Wrz 2007, 16:56   

Aero napisał/a:
I teraz mam dylemat co z tym zrobic: czy kupujac sprezyny progresywne kupowac do xrki czy do zwyklej wersji? chcialbym uzyskac glebe ok.50mm wzgledem seryjnej 1.3. Prosze o porade, bo jestem w kropce.

Do zwykłych amorków kup max -35mm, to jeszcze jakos bedzie sie jezdzic...

Cytat:
ja obiżylem auto o jakies 40mm i troche zaluje, bo trzesie jak cholera. oczywiscie jezdzi jak przyklejone i w zakrety moge wchodzic z wieksza predkoscia, ale wolalbym zmienic na jakie 30mm.

Wysokosc sprezyny moze tu nic nie zmienic. Zalezy od jej charakterystyki (progresywna/linearna) i twardosci...

A jak wkladasz nizsze sprezyny do seryjnych amortyzatorów to nie dziwne ze trzesie, bo w koncu zmniejszasz skok (i charakterystyke pracy) amortyzatora a co za tym idzie tłumienie nierownosci.
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Aero
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrz 2007, 08:31   

Stafcio, nie chce zmieniac narazie silnika.
A kat pochylenia kola, o ktorym mowi Fordon wlasnie chyba juz teraz mi sie zmienil (widac golym okiem) delikatnie na pozytyw, co wplywa nie nierowne zuzycie opon :/

Z waszych porad wnioskuje, ze najlepsze bedzie -30; -35 dedykowane do fiesty 1.3.
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Wrz 2007, 09:36   

Ja mam u siebie przod bodajrze -50 a tył niewiem ale jest równy z przedem i dotego sportowe amortyzatory. Jest sztywno ale bez przesady.. Jesli masz kase to kup sprezynki -60 przod i -40 tył i dotego odpowiednie amortyzatory. Jesli chcesz na seria amory załozyc to sprezaynki max -35 bo ja jezdzilem jakis czas na seryjnych amorach u siebie to to był tragizm. Fiesta sie nie uginała nawet o 0.5 cm juz i jezdziło sie jak na zaspawynm zawieszeniu. PZDR
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
Aero
[Usunięty]

Wysłany: 8 Wrz 2007, 10:26   

Na allegro pojawily sie produkty GT Cupline, kompletny zawias to koszt 1000zl :/
Mialem kupic uzywke od osoby z forum, ale wlasciciel nie mogl w koncu sprzedac zawiechy.
Byc moze sprobuje kupic jamexy rowniez z ogloszenia na forum,
pozdrawiam :)
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 10 Wrz 2007, 13:29   

Aero napisał/a:
Na allegro pojawily sie produkty GT Cupline, kompletny zawias to koszt 1000zl :/
Mialem kupic uzywke od osoby z forum, ale wlasciciel nie mogl w koncu sprzedac zawiechy.
Byc moze sprobuje kupic jamexy rowniez z ogloszenia na forum,
pozdrawiam :)



jak korespondowałem z firmą atl tuning, to mi krzyknęli 749pln za komplet czyli 4 spręzyny i 4 amorki do fiesty. komplet osobno kosztuje 999pln.
napisz a powiedzą ci 749.

madek napisał/a:
Cytat:
ja obiżylem auto o jakies 40mm i troche zaluje, bo trzesie jak cholera. oczywiscie jezdzi jak przyklejone i w zakrety moge wchodzic z wieksza predkoscia, ale wolalbym zmienic na jakie 30mm.

Wysokosc sprezyny moze tu nic nie zmienic. Zalezy od jej charakterystyki (progresywna/linearna) i twardosci...

A jak wkladasz nizsze sprezyny do seryjnych amortyzatorów to nie dziwne ze trzesie, bo w koncu zmniejszasz skok (i charakterystyke pracy) amortyzatora a co za tym idzie tłumienie nierownosci.


gdzie napisałem, że założyłem seryjne amorki? amorki mam gtcupline a sprężyny koni, na 4 kołach.
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Wymarzone XR2i dla Prezesa
Mafios Hyde-Park 131 11 Gru 2018, 18:24
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.