Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Jakość gazu na stacjach.
Autor Wiadomość
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 12 Lip 2007, 15:19   Jakość gazu na stacjach.

czytalem keidys o roznych jakosciach paliw(mowie o benzynie) ze jedne sa gorsze inne lepsze...kilka sprawdzilaem i naprawde ejst duza roznica na niektorych stacjach...
stad moje pytanie na temat gazu...czy na ktorychjs stacjach jest lepszy gaz niz gdzie indziej?;> znajomi mowia mi ze na stacji czakramu i na shellu sa najlepsze.... Dobry znajomy mi mowil ze po zatankowaniu na przydroznej stacji przejechal na pelnej butli niecale 300 a na lpg z shella robi 330-340...to spora roznica. A jakie sa wasze odczucia?
_________________
Cichociemna
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Lip 2007, 15:28   

Przede wszystkim warto tankować w nocy lub po prostu gdy jest zimno. Wtedy gaz, czy benzyna czy olej mają większą gęstość, więc tankując tyle samo za tyle samo masz faktycznie więcej paliwa, nie wiem co prawda ile, ale z tego co mi wiadomo zauważalnie :)

Co do tego gdzie tankować, to nie zależy tylko od stacji, ale i od dystrybutora, tankowałem na jednym statoilu gaz i perfect, a na drugim też w Łodzi i dupa, jakoś muliło. Więc najlepiej próbować a potem tankować na sprawdzonych :)
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 12 Lip 2007, 15:33   

zoharek napisał/a:
Przede wszystkim warto tankować w nocy lub po prostu gdy jest zimno
trez cos o tym slyszalem:)
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 12 Lip 2007, 16:11   

na pewno coś w tym jest bo... mam znajomego co prowadzi stacje i przy dostawach paliwach muszą podawać temp. otoczenia, w zbiorniku i ciśnienie bo wtedy jaja w ilościach paliwa wychodzą
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 12 Lip 2007, 17:26   

to trzeba tankowac tylko w zimie :D
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
eristoff
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sie 2007, 05:14   

dlatego w zimie jest gaz droższy :-D :-(
 
 
chmiel
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2007, 09:00   Właściciel stacji temu winny...!

Dystrybutor w danym rejonie jest zawsze ten sam. Np w województwie mazowieckim wszystkie stacje bp shell statoil jet itk mają jedno i to samo paliwo z tej samej rafinerri dawniej Petrochemii Płock a teraz Orlenu. No bo nie opłacało by się sprowadzac np stacji bp w wojewodztwie mazowieckim paliwa z rafinerii gdańskiej. Wiem coś o dystrybucji gdyż ojciec kiedyś prowadził stacje. Jeśli już jest gorsza benzyna na którejś ze stacji to jest to tylko i wyłącznie wina właściciela ktory specjalnie rozwadnia lub/... żeby więcej zarobić. co do gazu niewiem jak jest.
 
 
mareno 


Model: Inne auto
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Marek
Wiek: 44
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wierzejewice
Wysłany: 10 Wrz 2007, 09:11   

pracowalem 3 lata na stacji paliw i za kazdym razem jak slysze lub czytam o "rozwadnianiu" paliwa na stacjach to smieje sie sam do siebie - bajki! tak masz racje kazdy wlasciciel stacji, ktory chce zarobic stoi z wezem podlaczonym do hydrantu i leje wode do zbiornika - zastanow sie co piszesz! jesli paliwo jest trefne to jest to tylko i wylacznie wina hurtownika. to bezposrednio u dystrybutora paliwo jest mieszane z rozpuszczalnikami, mazutem lub innym ropopochodnym gownem. mysle, ze ta sama zasada znajduje odzwierciedlenie dla gazu LPG.
_________________
Kiedyś xr2i, obecnie Mondeło.
 
 
chmiel
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2007, 09:36   

No troche przegiełeś z tym hydrantem. To moje tylko przypószczenia dlaczego na jednej stacji jest gorsze paliwo a na drugiej lepsze. Uwazasz że dystrybutor na jedna stacje przywozi lepsze paliwo a na druga specjalnie gorsze? troche smieszne to co napisales. Gdyby była wina dystrybutora to na kazdej stacji było by do bani paliwo.
 
 
mareno 


Model: Inne auto
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Marek
Wiek: 44
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wierzejewice
Wysłany: 10 Wrz 2007, 09:46   

a czy ty uwazasz, ze wszyscy ssaja paliwo z Orlenu? prywatnych hurtownikow jest jak "mrowkow". masz full opcje, Orlen, Gdansk, Plock, Trzebinia, Ukraina, Litwa itp itd. pozatym kazda partia paliwa jest inna, a rafinerie nie sa w stanie kontrolowac kazdej z nich.
_________________
Kiedyś xr2i, obecnie Mondeło.
 
 
chmiel
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2007, 10:34   

Ale ja podałem tylko przykład województwa mazowieckiego, np miasta Warszawy. Stacje w Warszawie nie mialy by sensu kupować benzyny np z rafinerii gdańskiej ponieważ koszty transportu były by o wiele wyższe...dlatego stacje kupują paliwo od dystrybutora który jest najbliżej. Np okolice bałtyku ciągną z rafinerii gdańskiej bo po kiego grzyba miały by przepłacać żeby ściągać paliwo z orlenu. Każdy ciągnie skąd bliżej bo taniej. Mam nadzieje, że wymieniamy tylko poglądy i sie o to nie kłocimy :D ?
 
 
mareno 


Model: Inne auto
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Marek
Wiek: 44
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wierzejewice
Wysłany: 10 Wrz 2007, 11:26   

koszty transportu nie graja roli w przypadku kiedy cena hurtowa w miejscu X moze byc mniejsza niz w blizszym miejscu Y - nie tak to dziala. biorac pod uwage rownice ilus tam gorszy na litrze oplaca sie nawet ciagnac paliwo spod wschodniej granicy. oczywiscie, ze sie nie klocimy - wymiana pogladow.
_________________
Kiedyś xr2i, obecnie Mondeło.
 
 
wlochaty82 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 6
Skąd: stalowa wola
Wysłany: 7 Paź 2007, 11:27   

witam, ja nieawno zakładałem gaz do mojej fiesciny 1,4i '89 zaczołem tankowac na róznych stacjach i sprawdzałem ile km robie na pełnej butli, róznice w km sa kolosalne,nawet 60km mniej zrobiłem tankujac u jakiegos kolesia, teraz na orlenie tankuje i jest ok,spalanie 8,5l /100km jezdzac po miescie i okolicach, a 6,5-7 na trasie,żałuje ze wczesniej gazu niezałozyłem;) lepiej wybrac jedna stacje i tam zawsze w miare mozliwosci tankowac
_________________
wlochaty82
 
 
 
sybirrr
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2007, 18:47   

Jako że to mój pierwszy post na tym forum to Witam wszystkich :)

Od niedawna jestem posiadaczem Fiesty 92' 1.1 z instalacją gazową. Muszę przyznać, że jakość gazu jest różna. Posiadam dość duży zbiornik (wchodzi 44,5 litra gazu).
Codziennie dojeżdżam nią do szkoły (ok. 30 km w jedną stronę) więc postanowiłem sprawdzić na której stacji najbardziej się opłaca tankować gaz. Oto moje spostrzeżenia:

1. STATOIL, BP- na obu stacjach podobna jakość. Na pełnym baku zrobiłem ok. 560 km. Jechało się dobrze, nie muliło. Na pusty bak wchodzi 44,5 litra.
2. ORLEN- moim zdaniem najlepszy. Na pełnym baku robię bez problemu 580 km. Czasem przekroczę 600! Tutaj również wchodzi 44,5 litra. Jeździ się świetnie!
3. SHELL- na początku tankowałem na tej właśnie stacji. Gaz średniej jakości, zdarzało się że mulił. Przejechałem ok. 560 km. Jednak na tej stacji na pusty bak wchodziło 46,5 litra! Trochę dziwne (zdarzało się zawsze gdy tankowałem na pusty bak!). Możliwe, że to tylko na tej jednej stacji, na innych może mają sprawne liczniki :)

To są moje spostrzeżenia co do jakości LPG na stacjach. Oczywiście na innych stacjach tych samych firm może być inaczej.
Wszystkie pomiary zrobiłem w województwie Wielkopolskim (trasa Kościan-Leszno).

P.S. Ja oraz nikt z mojej rodziny nie pracuje, nie pracował i nie zamierza pracować na żadnej stacji benzynowej. Starałem się być obiektywny :P
 
 
Kafar 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Gru 2007, 15:31   

Ja tankuje narazie tylko gazik Krak Gaz i nie narzekam. Do butli 40L wchodzi 34L i robię na tym 410-430km. I mam tam kartę rabatową :rotfl:
_________________
Mondeo MKI 2.0 GHIA

http://www.polskajazda.pl...rd/Fiesta/29047
 
 
 
Greg 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 38
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 56
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 7 Gru 2007, 17:58   

Kafar napisał/a:
Ja tankuje narazie tylko gazik Krak Gaz i nie narzekam. Do butli 40L wchodzi 34L i robię na tym 410-430km. I mam tam kartę rabatową :rotfl:
dokładnie [; , z tym, że robie 430 - 450 km
_________________
MK4 1.25 75KM, MK3 1.1i 50KM + LPG
 
 
 
rajtar
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2007, 15:55   

O zróżnicowanej jakości gazu można powiedzieć tyle, że zależy ona od uczciwości "mieszalników" komponujących lpg z propanu i butanu, przy czym trzeba pamiętać, że pierwszy jest droższy od drugiego, zatem aby ilość się zgadzała a trzeba "troszkę dla siebie" - daje się więcej butanu, który do tego ma gorszy zapłon. Poprawna proporcja na zimę powinna wynosić 60% propanu i 40% butanu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów Tankowanie na stacjach typu Auchan wasze opinie
Tobol Hyde-Park 37 7 Kwi 2015, 21:02
Magda M.
Brak nowych postów Jakość kabli
losiekk Car Audio i CB 5 10 Mar 2007, 02:17
Moby
Brak nowych postów Reflektory - producent a jakość
Kacper Elektryka 7 4 Lut 2006, 19:44
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.