Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Dziwna sprawa
Autor Wiadomość
Tombak
[Usunięty]

Wysłany: 4 Wrz 2007, 13:21   Dziwna sprawa

Witam. Kilka dni temu kupilem Forda Fieste 1.8 Diesel. Zawsze rano mam problem z zapaleniem auta, Nie moze cos zalaczyc (warczy) i po chwili wylatuje z pod maski bialy dym. Wted chwile odczekam, wyjmuje starter w spreyu i wpuszczam do wlotyu powietrza... i jakos odpala. To chyba nie jest to normalne :/ Co moge w zwiazku z tym zrobic? Bardzo mocno prosze o pomoc.Pozdrawaim
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 4 Wrz 2007, 22:19   

Kup katapultę parową ( opis jest w FAQ na HP )

a ten biały dym to paszczą wychodzi czy jakośbokiem i czy silnik kręci od razu czy tak jakby nie mógł ?
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2007, 00:11   

na początek sprawdź świece żarowe czy po zdjęciu listwy maja przejście do masy i czy po przekręceniu stacyjki dochodzi prąd na świece . Biały dym to oznaka zbyt niskiej temperatury spalania . wiec albo brak świec albo brak kompresji albo przestawiony zapłon .
 
 
 
Tombak
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2007, 11:37   

Witam.Silnik kreci dziwnie bardzo szarpie, dym wychodzi tak jakby z za silnika, dzisiaj zobaczylem ze silnik zamiast ssac powietrze z filtra powietrza, takimi seriami wydycha je , jestem poczatkujacy wiec zupelnie nie wiem co jest grane :/ Kupie katapulte ...Diodalodz przejze napewno. W piatek napisze czy sie cos udalo. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2007, 12:49   

Tombak napisał/a:
Witam.Silnik kreci dziwnie bardzo szarpie, dym wychodzi tak jakby z za silnika, dzisiaj zobaczylem ze silnik zamiast ssac powietrze z filtra powietrza, takimi seriami wydycha je , jestem poczatkujacy wiec zupelnie nie wiem co jest grane :/ Kupie katapulte ...Diodalodz przejze napewno. W piatek napisze czy sie cos udalo. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam


możliwe, że dziurawa dwururka lub może urwana lekko jak za silnikiem + biały dym (inny czynnik)
silnik jest wtedy nieznacznie głośniejszy, jak sie urwie całkiem to wtedy dopiero hałasuje bardzo, a tak to tylko spaliny sie wydostają....
jeśli maska jest zamknieta to przy odpaleniu mogą Ci te spaliny nawet wlecieć przez wentylację do środka, zazwyczaj okolice kierownicy...
jeśli to to......

jesli kupiłeś Diesla , to mimo wszystko sprawdź sobie kompresję....
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2007, 13:51   

co do białego dymu z pod maski nie wiem jak w 1.8D ale w 1.6D to klasyka i właśnie nie szczelne są zazwyczaj portki na tzw jabłkach wtedy dymi się z za silnika .
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2007, 14:06   

KrystianA napisał/a:
Tombak napisał/a:
Witam.Silnik kreci dziwnie bardzo szarpie, dym wychodzi tak jakby z za silnika, dzisiaj zobaczylem ze silnik zamiast ssac powietrze z filtra powietrza, takimi seriami wydycha je , jestem poczatkujacy wiec zupelnie nie wiem co jest grane :/ Kupie katapulte ...Diodalodz przejze napewno. W piatek napisze czy sie cos udalo. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam


możliwe, że dziurawa dwururka lub może urwana lekko przy połaczeniu przy kolektorze jak za silnikiem + biały dym (inny czynnik)
silnik jest wtedy nieznacznie głośniejszy, jak sie urwie całkiem to wtedy dopiero hałasuje bardzo, a tak to tylko spaliny sie wydostają....
jeśli maska jest zamknieta to przy odpaleniu mogą Ci te spaliny nawet wlecieć przez wentylację do środka, zazwyczaj okolice kierownicy...
jeśli to to......

jesli kupiłeś Diesla , to mimo wszystko sprawdź sobie kompresję....
 
 
Tombak
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2007, 14:53   

Fakt ze jak jest klapa zamknieta to wali kazda dziura do kabiny tfu. CZyli poprostu zrobic j.w. i mam sie tym nie przejmowac :jupi: Jeszcze raz dzieki dzisiaj pogrzebie. Pozdrawaim

[ Dodano: Wto Wrz 11, 2007 08:47 ]
Witam ponownie. Jednak pojechalem z tym do mechanika... Okazalo sie ze calkowicie zniszczona byla "rurka" odprowadzajaca spaliny do tylu auta, dlatego dym wydostawal sie z klapy. 2 rzecz to zapalanie - zmiana swiec i po krzyku :] Panowie dzieki za pomoc :zwyciężca: Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów dziwna sprawa
Daras84 Elektryka 1 2 Cze 2007, 12:49
szynszyl
Brak nowych postów dziwna sprawa
chyba aku...
mix Elektryka 5 23 Lis 2006, 00:43
mix
Brak nowych postów Dziwna sprawa
andrew Elektryka 5 16 Wrz 2006, 09:02
Gość
Brak nowych postów dziwna sprawa z silnikiem
tomciomk7 Mechanika silnika 0 5 Mar 2024, 16:46
tomciomk7
Brak nowych postów DZIWNA SPRAWA :( Z HAMULCEM
rafal308 Mechanika 6 2 Kwi 2008, 08:24
Tommy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.