Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 20:54
[MK3] Nie odpala - 1.8D
Autor Wiadomość
DJludek
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2007, 13:07   [MK3] Nie odpala - 1.8D

Witam. Mój ojczulek kupił sobie fiestke Mk3 z silnikiem 1.8D (wcześniej miał Mk2 1.6D), troche się nia nacieszył a teraz stoi i nie może jej odpalić . Pomyślałem, że mu pomogę, ale jestem zupełnym lamerem w silnikach a zwłaszcza w dieslach, dlatego wybaczcie głupie pytania.
Świece żarowe są ok, aku nówka, pompka podaje paliwo, silnik kręci ale nie chce zagadać. Pomyślałem o elektrozaworze paliwa, ale nie jestem pewien czy znalazłem to co trzeba. Przy wejściu do zespołu wtrysku (tam gdzie wchodzi rurka paliwowa z pompki) znajduje się konektorek. Na kabelku, który do niego idzie jest napięcie po włączeniu stacyjki i słychać "klapnięcie" więc to chyba to?. Do tego konektorka są jeszcze podłączone dwa kabelki, które nie wiem do czego idą. Omomierzem wybadałem, że konektorek jest zwarty z masą (???) przynajmniej tak to wygląda. W każdym razie okolice tego konektorka są mocno zasyfione paliwem i innym szajsem. Czyżby zwarcie? Ale w takim razie zawór nie powinien się załączać.
Czy diesle mają złącze diagnostyczne? Jeśli tak to gdzie ono się znajduje? Znalazłem jakiś opis kodów, ale jak zrobić próbnik. Wystarczy diodka led z rezystorkiem?
Dzięki za ewentualną pomoc.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 4 Sie 2010, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 15 Cze 2007, 13:19   

DJludek napisał/a:
Czy diesle mają złącze diagnostyczne? Jeśli tak to gdzie ono się znajduje? Znalazłem jakiś opis kodów, ale jak zrobić próbnik. Wystarczy diodka led z rezystorkiem?
nie mają

radze zacząć od sprawdzenia świec żarowych a następnie kompresji silnika
_________________
 
 
 
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 15 Cze 2007, 14:38   

Jesli elektrozawór by się nie otwierał to auto by faktycznie nie odpalało, ale nie byłoby również opcji na sprawdzenie że dostaje paliwo-bo niby jak, skoro ten zawór odcina dopływ ropy do pompy wtryskowej.
Może inaczej jak sprawdzałeś że auto dostaje paliwo-odkecałeś te rurki przy wtryskach??
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 15 Cze 2007, 17:12   

Tak jak juz Lokmen napisal najpierw swiece i kompresja do sprawdzenia jesli bedzie OK moze byc cos nie tak z pompa ktora nie potrafi wytworzyc takiego cisnienia paliwa zeby otworzyc wtryski... przyczyn moze byc sporo...
_________________

 
 
 
stootch
[Usunięty]

Wysłany: 17 Cze 2007, 06:55   

To może ja dorzucę jedną możliwą przyczynę: immobilizer, czyli moduł PATS w stacyjce czy chociażby głupi kluczyk, który mógł się rozkodować. Obserwowałeś diodę na desce?
Mam dość skromne doświaczenie w pompach wtryskowych, ale te, które widziałem (oba typy Boscha) mają elektrozawory paliwowe dość dobrze pochowane. Inaczej można byłoby obejść immo w kilka minut...
Łokmen napisał/a:
nie mają

A do czego służy złącze, które mam przy lewej stopie pod plastikową zaślepką?
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 17 Cze 2007, 16:53   

Chodzi ci chyba o zlacze od wzmacniacza antenowego ;) roznie byly rozmieszczane a dalej sa rozwidlenia instalacji pod elektryke szyb, czentralny itp.

Na foto masz cala instalacje tam jest klika przekaznikow, bezpiecznikow i to wsio... wiazka diesla w fiescie jest jak konstrukcja gwozdzia...
_________________

 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 17 Cze 2007, 18:22   

stootch napisał/a:
To może ja dorzucę jedną możliwą przyczynę: immobilizer, czyli moduł PATS w stacyjce czy chociażby głupi kluczyk, który mógł się rozkodować.
Nie w jego przypadku. Immo montowali od 94 roku. (chociaż za odpowiednią dopłatą pewnie wcześniej, ale jako seria, to weszło w 94)
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
DJludek
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2007, 08:39   

Świece były sprawdzane (wykręcone) i grzeją. Immobilajzera tu nie ma. Mówiąc, że dostaje paliwo, miałem na mysli to, że pompka paliwowa pracuje i podaje paliwo na zawór, co dalej z paliwem to nie wiem bo się nie znam/nie umiem sprawdzić. Jeden domorosły "fachowiec" stwierdził, że " to na 100% pompa wtryskowa", ale z fachowcami to trzeba uważać :lol: Można to jakoś łatwo sprawdzić (nie psując przy tym silnika :) )?
A z tym złączem od wzmacniacza antenowego to mnie Fordon rozczuliłeś :) Wzmacniacz antenowy tuz przy pompie wtryskowej? :)
 
 
stootch
[Usunięty]

Wysłany: 18 Cze 2007, 09:27   

DJludek napisał/a:
Można to jakoś łatwo sprawdzić (nie psując przy tym silnika

Hmm... delikatnie odkręć (nie: wykręć) wtryski i w czasie kręcenia rozrusznikiem sprawdź, czy cieknie paliwo.
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 18 Cze 2007, 11:29   

Cytat:
A do czego służy złącze, które mam przy lewej stopie pod plastikową zaślepką?

Chodzilo mi o to... :he:
DJludek przy pompie wtryskowej to nie masz nic poza elektrozaworem... zadnej zbednej elektroniki... To nie Endura DE czy TD gdzie sa jakies gowniane sterowniki ktore i tak w zasadzie nie sa potrzebne...
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.